To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dwudniowa Wigilia na Rynku    -   20/12/2006
Tradycyjnie już Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Tarnowski Teatr oraz Tarnowskie Centrum Informacji organizują na tarnowskim Rynku Wigilijne Spotkanie z mieszkańcami. Tegoroczne będzie szczególne choćby z tego powodu, że świętować będziemy przez dwa kolejne dni - w czwartek i piątek. W programie występy grup i zespołów kolędniczych, koncerty, rozdawanie sianka i gałązek choinki oraz przekazywanie betlejemskiego światełka, słodkie prezenty od Św. Mikołaja żywa szopka i targi bożonarodzeniowe. W czwartek Fundacja "Kromka Chleba" zaplanowała również poczęstunek.

Ogloszenie
>

Przez te dwa ostatnie dni robocze poprzedzające bezpośrednio świąteczny okres wszystkie drogi prowadzić będą na tarnowski Rynek. Między innymi dotrze tu, w finale wędrówki przez Tarnów, wóz z sianem ze Skrzyszowa, którym tradycyjnie już Wójt tej podtarnowskiej gminy oraz Starosta Tarnowski obdarowują Tarnowian. W tym roku oprócz sianka wszyscy chętni będą mogli otrzymać także świąteczną gałązkę.
To nie jedyne dary, które będzie można otrzymać na tarnowskim Rynku. Święty Mikołaj rozdawał będzie najmłodszym uczestnikom Spotkania słodycze. Tarnowianie, którzy tu przyjdą otrzymać będą mogli także lampkę z betlejemskim światełkiem, które harcerze przyniosą pod Ratusz. Gorącą herbatę i strawę ofiaruje nam Fundacja "Kromka Chleba", która tradycyjnie już zbierać będzie wolne datki i promować swoją działalność nakierowaną na pomoc bezdomnym a ostatnio również, wraz ze Stowarzyszeniem "Tratwa", na osoby samotne i seniorów, którym zorganizowała Uniwersytet III Wieku.
Seniorzy i kombatanci uhonorowani zostaną także specjalnym fragmentem Wigilii, im poświęconym w piątek.
Wigilijne Spotkanie na Rynku będzie też okazją do przedświątecznych zakupów. Na kilkunastu straganach pojawią się m.in. miody, grzańce, wędliny, stroiki i ozdoby choinkowe, wyroby z drewna i wikliny oraz prezenty pod choinkę. Kiermasz świąteczny trwał bedzie 10.00 - 18.00
Będzie też okazja pdo wspólnego kolędowania. W bloku miedzy godziną 11 a 14 pod Ratuszem zaprezentują się najmłodsi kolędnicy z przedszkoli i szkół. Do wspólnego kolędowania zaprosza też m.in. Orkiestra Dęta Zakładów Azotowych, Chór Gos.pl, Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, zespół "Pleśnioki" z Pleśnej oraz kapele: „Kumotry” i „Franty”. Na scenie przy „żywej szopce” zagoszczą m.in. aktorzy Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego, którzy rozdadzą przybyłym gościom śpiewniki.
W finale imprezy, w piątek popołudniu na Tarnowskim Rynku zaprezentuje się również w "kolędowo-pastorałkowym" repertuarze Jan Jakub Należyty – laureat Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, autor książek dla dzieci i dla nauczycieli, scenarzysta telewizyjny (m.in. „Szpital na perypetiach”, „Spotkania z Balladą”), felietonista, autor piosenek dla m.in. Adrianny Biedrzyńskiej, Ewy Błaszczyk, Ewy Dałkowskiej, Macieja Damięckiego, Emiliana Kamińskiego, Krystyny Sienkiewicz, Krystyny Tkacz, Zbigniewa Wodeckiego, aktor i reżyser przedstawień teatralnych (Teatr Komedia i Teatr Rampa w Warszawie), autor słuchowisk radiowych dla Teatru Polskiego Radia. Jan Jakub Należyty zrealizował także kilka programów telewizyjnych ze swoimi piosenkami, prowadził zajęcia na temat edukacji teatralnej dzieci i młodzieży w Centrum Doskonalenia Nauczycieli, zaś w latach dziewięćdziesiątych stale współpracował z Teatrem „Stara Prochownia” i kabaretem „Pod Egidą”. W naszym mieście gościł z piosenkami Jaquesa Brela, Georgesa Brassensa, Charlesa Aznavoura – klasyków piosenki francuskiej oraz ballady Bułata Okudżawy. Rok temu skomponował kolędy i pastorałki do spektaklu Tarnowskiego Teatru zatytułowanego "Opowieść o wole i ośle".

Wyjątkową oprawę będzie mieć także Msza Beatowa „Pan Przyjacielem moim”, która 21 grudnia wystawiona zostanie w Tarnowskim Teatrze. Początek przedstawienia zaplanowano na godzinę 18:00 , a udział w nim potwierdzili muzycy tarnowskiego chóru Gos.pl oraz młodzi, znani artysci z takich programów jak „Szansa na sukces” czy „Idol”. Nie zabraknbie tez pomysłodawczyni widowiska Katarzyny Gärtner – kompozytorki muzyki rozrywkowej, teatralnej i filmowej, autorki muzyki do jednego z pierwszych polskich musicali „Na szkle malowane” (1970), oratorium „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony” (1975) – oba do tekstów Ernesta Brylla. Pani Katarzyna skomponowała muzykę m.in. do szeregu znanych piosenek Anny German, Maryli Rodowicz („Małgośka”), Haliny Frąckowiak, Urszuli Sipińskiej, Jolanty Borusiewicz czy Tadeusza Woźniaka.

A tak wygląda szczegółowy program dwudniowej "Wigilii na Rynku" :

21 grudnia - czwartek
11.00 - 14.00 - Jasełka szkół i przedszkoli
14.00 - Katarzyna Gartner - beatowe kolędy
14.30 - koncert Gos.pl
15.00 - Kapela "Tarnowskie Franty"
15.15 - Aktorzy Tarnowskiego Teatru przy żywej szopce
16.00 - Orkiestra Dęta z Siedlisk k. Bobowej
16.30 - Kapela "Tarnowskie Franty"
17.00 - Orkiestra Dęta z Siedlisk k. Bobowej
17.30 - Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych - jasełka
18.00 - Katarzyna Gartner - Msza Beatowa - kolędowa - Tarnowski Teatr

Rozdawanie zupy - Fundacja "Kromka chleba"

22 grudnia - piątek
11.00 - 14.00 - Jasełka szkół i przedszkoli
14.00 - Orkiestra Dęta Zakładów Azotowych
15.00 - Kapela "Kumotry", życzenia świąteczne od Prezydenta Tarnowa i Starosty, rozdawanie sianka i światełka betlejemskiego,
16.00 - Grupa Kolędnicza "Pleśnioki" z Pleśnej
17.00 - Zespół Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy"
17.30 - Jan Jakub Należyty - koncert kolęd

Posłuchaj zaproszenia Agnieszki Kawy, dyrektor Wydziału Kultury UMT, na dwudniową imprezę pod Ratuszem i muzyczny spektakl w Teatrze : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 16:21:10
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html