Zadecydowała czwarta kwarta   -   08/1/2007
Niespodzianki nie było, koszykarze tarnowskiej Unii przegrali kolejne spotkanie w ramach rozgrywek DBE. Przez trzy kwarty “Jaskółki” prowadziły bardzo wyrównany pojedynek z Polpakiem. W ostatniej części meczu przewaga należała już jednak do gości, którzy ostatecznie wygrali 65:52.

>

Unia Tarnów – Polpak Świecie 52:65 (20:14, 11:13, 10:16, 11:22)

Punkty dla Unii zdobywali : Morris 15, Morinia 10, Colic 9, M.Vucicević 6, Majchrzak 5, B.Sarzało 3, Djordjevic 2, Malesevic 2,

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Unii, która dzięki bardzo dobrej grze w obronie wygrała ją w stosunku 20:14. Na duże słowa uznania zasługiwał głownie Morris, który górował na tablicach, a dzielnie wspierał go Vucicevic. Kolejne dwie kwarty to pokaz nieskutecznej gry obu zespołów, które pudłowały nawet w 100% sytuacjach. Z tej niemocy szybciej wyszli koszykarze gości, którzy pod koniec trzeciej odsłony niedzielnego spotkania zdobyli prowadzenie. Ostatnia kwarta rozpoczęła się wprawdzie od "trójki" Morinii ale później inicjatywa należała już zdecydowanie do Polpaku, który ostatecznie zszedł z parkietu z kompletem punktów.

Po meczu trener Krzyszof Kocoł powiedział :
Przede wszystkim chciałem podziękować zawodnikom za bardzo dobrą grę w obronie jak również tym wiernym kibicom, którzy nas do końca dopingowali i oklaskiwali w trudnych momentach. W Tarnowie potrzebne są zmiany. Od początku sezonu nie mamy w drużynie takiego mózgu drużyny, który pozwoliłby nam na łatwiejsze zdobywanie punktów zarówno z obwodu jak i z pod kosza. Jeżeli nie nastąpią zmiany to możemy zapomnieć o wygrywaniu meczów i jedynie dociągnąć do końca tę grę - z twarzą opuścić ekstraklasę i spaść do pierwszej ligi.

Date        : Fri, March 29, 2024 07:08:54
IP          : 35.173.181.0