To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ferie z teatrem   -   12/1/2007
Spektakle dla dzieci, przedstawienia dla młodzieży i dorosłych, warsztaty teatralno – taneczne, Salon Poezji i koncert „Muzyka ze słowami” dedykowany dzieciom z Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie, w wykonaniu zespołu Voo Voo oraz Marii Peszek i Jana Peszka – tak wyglądają feryjne propozycje Teatru im. L. Solskiego. Część spektakli adresowana jest do grup zorganizowanych.

Ogloszenie

Tak jest w przypadku spektaklu „Marysia i Krasnoludki” – na dzień 26 stycznia o godz. 11:00 organizatorzy z Jasła, Krosna, Dębicy dokonali już rezerwacji 170 biletów. Niewykluczone, że w wybranych terminach rezerwacji mogą dokonać jeszcze Kuratorium Oświaty czy Wydział Sportu i Edukacji. Indywidualnie można wybrać się na przedstawienie w dniach 14 i 20 stycznia – godz. 16:00. Ceny biletów: 15 i 10 zł.
110 lat od pierwszego wydania bajki „O krasnoludkach i sierotce Marysi” tytułowe Krasnoludki ze słynnym kronikarzem Króla Błystka Koszałkiem Opałkiem na czele, śmieszą, wzruszają i wychowują kolejne pokolenia. Pełne liryzmu sytuacje, wrażliwość na piękno i tajemnice przyrody jak u poety Teofila Lenartowicza łączy Maria Konopnicka z fantastyczną opowieścią o wspierających ludzką aktywność siedmiu krasnoludkach. Adaptatorka i reżyserka przedstawienia w jednej osobie, tarnowianka Ewa Marcinkówna wzbogaca ją teatralnie kilkunastoma piosenkami własnego autorstwa. Całość tworzy barwne familijne widowisko możliwe do oglądania bez względu na wiek, zarówno w słoneczne wiosenne popołudnia jak i niedzielne zimowe poranki.
Adaptacja, reżyseria i teksty piosenek: Ewa Marcinkówna; muzyka: Antoni Mleczko; scenografia i kostiumy: Katarzyna Gabrat-Szymańska i Tomasz Szymański; choreografia: Dorota Furman; przygotowanie muzyczne: Elżbieta Kuzemko – Rausz. Obsada: Magdalena Kriger, Marek Kępiński, Ewa Romaniak, Jerzy Ogrodnicki, Piotr Jędrzejek, Przemysław Sejmicki, Anna Nowicka, Mariusz Szaforz, Marta Marianna Gortych, Bogusława Podstolska-Kras, Jolanta Januszówna, Krystyna Fudyma.

Starsi widzowie mogą wybrać się na napisaną w latach 50-tych farsę „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść” noblisty Dario Fo. Niesamowicie trudne do przewidzenia i pełne barwnego komizmu perypetie par małżeńskich, które spotkały się w tym samym czasie, w tym samym miejscu wyreżyserował Andrzej Sadowski. Spektakl otrzymał nagrodę publiczności na X Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia. Scenografia: Paweł Bitka, obsada: Marta Marianna Gortych, Ewa Romaniak, Anna Lenczewska, Piotr Jędrzejek, Przemysław Sejmicki, Marek Kępiński, Robert Żurek.
Terminy: 27 stycznia (sobota), godz.18:00; 28 stycznia (niedziela), godz.18:00. Ceny biletów: 25-zł normalny, 18-zł ulgowy.

Na 21 stycznia (Ratusz, godz. 11:00) zaplanowano pierwszy w tym roku, XXXVI już Tarnowski Salon Poezji współorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Okręgowe, Tarnowski Teatr im. L. Solskiego i Wydział Kultury UMT. Salon poświęcony będzie poezji Tadeusza Gajcego w 85-tą rocznicę urodzin. Gośćmi specjalnymi będą Maria Peszek i Jan Peszek.
Tadeusz Gajcy (ps. „Karol Topornicki” i „Roman Oścień”) był żołnierzem Armii Krajowej, poetą czasu wojny, współtwórcą i ostatnim redaktorem naczelnym wydawanego w podziemiu podziemiu almanachu społeczno-kulturalnego „Sztuka i Naród”, w którym m.in. zamieszczał swoje artykuły polemiczne. Obok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego uważany za najwybitniejszego poetę Pokolenia kolumbów. Jego przodkowie przed laty sprowadzili się z Węgier do Polski. Zginął 16 sierpnia 1944 w powstaniu warszawskim jako żołnierz AK; wraz z nim zabity został poeta Zdzisław Stroiński.
Tadeusz Gajcy zaczął pisać jako szesnastolatek; zadebiutował w 1942 roku, otrzymał dwie nagrody od redakcji „Biuletynu Literackiego”. Obok poezji pasjonował się również fotografią, zajmował się tłumaczeniem fragmentów dzieł Homera. W poezji czasu wojny podejmował m.in. temat dojrzewania, poszukiwania wartości, budowania fundamentów dla dorosłego życia. Napisał jedynie pięć erotyków, inspirowanych miłością do Wandy Sucheckiej. Jeden z nich, Miłość bez jutra, uważany jest za jeden z najpiękniejszych w liryce polskiej.

Wyjątkowo zapowiada się „Muzyka ze słowami” - spektakl muzyczny zespołu Voo Voo z udziałem goszczącej kilka godzin wcześniej na Salonie Poezji Marii Peszek i Jana Peszka. Widowisko zabiera nas w krzepiącą podróż wyobraźni, gdzie kipi od surrealistycznych skojarzeń, piramidalnego humoru i bolesnych zagadek. Na „Muzykę ze słowami” składają się utwory napisane przez młodych ludzi z porażeniem mózgowym. Wojciech Waglewski, pomysłodawca całego przedsięwzięcia skomponował muzykę, w której bez wahania daje się rozpoznać jego oryginalną, właściwą mu nutę, a jednocześnie tak pojemną, że mieści się tam i cisza i miejsce dla aktorów Marii Peszek i Jana Peszka. Oni zaś nie opowiadają nam spójnej fabularnie historii, lecz ze strzępków i urywków tworzą postacie naszych przewodników w owej wyprawie.
Autorzy tekstów: Alina Dominicz, Magda Kot, Żaneta Tytko, Anna Karcz, Grzegorz Jankowski, Krzysztof Nogieć, Adam Jaskowski, Grzegorz Hull, Grzegorz Giermek, Sebastian Wróbel. Autorzy piosenek: Adam Jaskowski, Edward Eastlin Cummings. Reżyseria - Piotr Cieplak; muzyka - Wojciech Waglewski; scenografia - Jarosław Koziara; aktorów ubrała - Magda Maciejewska; światła - Dariusz Filozof; dźwięk - Piotr Dziki Chancewicz; obsługa sceny - Andrzej „Mancio” Mazurek. Występują: Maria Peszek, Jan Peszek oraz zespół Voo Voo w składzie: Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Piotr Stopa Żyżelewicz, Karim Martusewicz. Producent - Mirosław Olszówka - Teatr Scena Ruchu, Lublin. Współpraca - Teatr Studio, Warszawa.
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Duża Scena, 21 stycznia g. 19:00 Ceny biletów: 30zł normalny, 25zł ulgowy.

I wreszcie ostatnia feryjna propozycja - warsztaty teatralno – taneczne dla młodzieży. Tarnowski Teatr zaprasza młodzież szkół średnich do wzięcia udziału w warsztatach przygotowujących do udziału w spektaklu pt.„Do re mi fasola. Musical o Świętym Franciszku”. Zajęcia z zakresu pantomimy, plastyki ruchowej i baletu prowadzi Józef Markocki – aktor, reżyser, mim, choreograf, dyrektor Teatru Formy we Wrocławiu. W efekcie warsztatów zostanie utworzona grupa taneczno – baletowa, którą Tarnowski Teatr zaangażuje do współpracy przy spektaklu.
Od uczestników oczekuje się dobrej energii, sprawności fizycznej, pasji. Wymagane jest: obuwie sportowe (tenisówki lub trampki), dres sportowy. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Tarnowskiego Teatru, tel. (14) 636 12 55.
Warsztaty potrwają w dniach od 22 stycznia (poniedziałek) – do 25 stycznia (czwartek), w godzinach 10:00 – 14:00. Udział w nich jest bezpłatny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Tue, December 10, 2024 04:24:56
IP          : 18.97.9.169
Browser     : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html