Unia pokonana w Jarosławiu   -   15/1/2007
Kolejne spotkanie i kolejna porażka koszykarzy tarnowskiej Unii. Tym razem zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kocoła musiał uznać wyższość Znicza Jarosław. Gospodarze pokonali w sobotni wieczór “jaskółki” 85:65. W sobotnim meczu nie zagrał Lomar Morinia, którego trener Kocoł za lekceważenie swoich sportowych obowiązków odsunął od zespołu.

>

Znicz Jarosław – Unia Tarnów 85:65 ( 30:15, 22:19, 15:14, 18:17)
Punkty dla Unii zdobywali : Hajnsz16, Colic 15, Morris 11, Grys 8, Majchrzak 8, Sarzało 5, Djordjevic 2

Poważnie osłabiona Unia nie była w stanie w Jarosławiu powalczyć o zwycięstwo i zgodnie z przewidywaniami okazała się zespołem słabszym od beniaminka. Pierwsze minuty spotkania były jeszcze w miarę wyrównane ale z każdą minutą rosła przewaga gospodarzy, głównie za sprawą “trójek” Cruza oraz Łuszczewskiego. Pierwsza odsłona sobotniego spotkania zakończyła się aż 15 punktowym prowadzeniam Znicza. Przyzwoite spotkanie w barwach “Jaskółek” rozgrywał Hajnsz oraz Colic ale nie orzymywali oni wsparcia ze strony reszty drużyny, co nie pozwoliło tarnowianom choć zbliżyć się punktowo do rywali. Pozostałe trzy kwarty oscylowały już na pograniczu remisu ale przewaga jaką Znicz wywalczył w pierwszej odsłonie pozwoliła mu spokojnie utrzymać zwycięstwo do końca spotkania.

Po meczu trener Kocoł powiedział :
Bardzo słabe spotkanie rozegrał Morris. Właściwie nie miałem wysokich, bo Przemek Hajnsz za szybko się zmęczył. Moim zdaniem wszystko rozstrzygnęło się właśnie na tablicach. Nie wiem, co będzie dalej, ale jeśli nie nastąpią jakieś zmiany, jeśli nie pojawią się u nas nowi gracze to nie ma mowy o utrzymaniu się w ekstraklasie. Co do Morinii przez ostatnie dwa tygodnie bardzo lekceważąco podchodził do swoich obowiązków, dlatego tuż przed meczem ze Zniczem podziękowałem mu za współpracę. Wolę dać pograć innym. Tym, którym zależy i którzy będą walczyć ambitnie. Nie komuś, kto mieni się profesjonalistą, a zachowuje się zupełnie inaczej.

Date        : Fri, April 26, 2024 00:56:27
IP          : 18.216.190.167