To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpieczeństwo energetyczne kraju   -   16/1/2007
Dziś zakończy się kilkudniowe, odbywające się w Krakowie i Wieliczce spotkanie przedstawicieli Komisji ds. Europejskich Parlamentów Czech, Węgier, Polski i Słowacji. W spotkaniu tym uczestniczy między innymi Senator RP Urszula Gacek (PO), która jest członkiem senackiej Komisji Spraw Unii Europejskiej, Komisji Spraw Zagranicznych oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki. W poniedziałek 15 stycznia, na wspólnym posiedzeniu parlamentarzyści z Czech, Węgier, Polski i Słowacji rozmawiali o europejskiej polityce energetycznej oraz wzajemnych stosunkach pomiędzy Unią Europejską a Rosją.

Ogloszenie

-Tak jak przed laty wspólna polityka rolna stanowiła centralny filar gospodarki w Europie, tak dziś jej miejsce zajęła polityka energetyczna - mówi senator Urszula Gacek. -Kiedy mówimy o bezpieczeństwie energetycznym, a szczególnie w kontekście relacji z Rosją, nie tylko źródła dostaw są istotne, ale również struktura własności rurociągów naftowych i gazociągów. Rosja chętnie wejdzie w posiadanie infrastruktury energetycznej w Zachodniej Europie, ale sama chroni swój rynek. Nie podpisuje Karty Energetycznej i utrwala monopol Gazpromu.
W najbliższym sąsiedztwie słowacki Transpetrol (odpowiednik PERN „Przyjaźń”) jest obecnie centralnym obiektem zainteresowania Rosji. Jednak przejęcie przez Rosję kontroli nad Transpetrolem, może mieć poważne skutki dla planów przedłużenia ropociągu Odessa-Brody do Płocka, który daje Polsce dostęp do ropy z basenu Morza Kaspijskiego, z pominięciem Rosji.
Senator Urszula Gacek zaapelowała do członków Grupy Wyszehradzkiej o solidarność energetyczną i bliższą współpracę między krajami Grupy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:41:14
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html