Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   PiS chce referendum i zbiera podpisy   -   02/2/2004
Tarnowskie Prawo i Sprawiedliwość oraz Forum Młodych PiS prowadzą akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjęcia bądź odrzucenia Konstytucji Unii Europejskiej. Przedstawiciele PiS czekają na chcących udzielić poparcia wnioskowi przy stoliku w D.H. „Świt” od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00 oraz w sobotę od 10.00- 16.00.

Ogloszenie
>

Zdaniem członków PiS wyraźny głos opinii publicznej w tej kwestii będzie silnym argumentem w rękach polskich negocjatorów: - Pozycja Polski zależy od determinacji i solidarnego działania na rzecz obrony najważniejszych interesów RP w Unii. Naszym celem jest silna Polska w Europie. Dlatego uważamy, że ogół Polaków powinien podjąć suwerenną i odpowiedzialną decyzję w sprawie Konstytucji UE – aktu nadrzędnego w stosunku do całości porządku prawnego w krajach Wspólnoty – mówi Damian Mazgaj, przewodniczący Forum Młodych PiS w Tarnowie.
To społeczeństwo zadecyduje czy referendum się odbędzie. Aby akcja się powiodła potrzebne jest 500 tys. podpisów w całym kraju.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 69)Dodaj komentarz
(02-02-2004) anty PiS :
PiS = Polityczna Shizrofremia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) M.Wietrzyk :
Żeby nad czymś głosować trzeba najpierw poznać to "coś". Wielu Polaków nie zna nawet Konstytucji RP a co dopiero mówić o Konstytucji UE. Życzę powodzenia w zbieraniu podpisów. Nie rozumiem natomiast tego: "Zdaniem członków PiS wyraźny głos opinii publicznej w tej kwestii będzie silnym argumentem w rękach polskich negocjatorów". Co mają do tego negocjatorzy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Powiem wiecej - tej konstytucji też nie ma. Padła w grudniu No, ale to są chyba wyrzuty sumienia. PiS nawoływało głośno za przyłączeniem Polski do UE nawet gdy już było wiadomo, że to, szczególnie na tych warunkach, bardzo zły pomysł, a traktat zawiera m.in art 23 na podstawie którego UE robi sobie z polskich rolników kpiny. Co do negocjatorów - być może PiS chodzi o to, by negocjatorzy konstytucji szantażowali starą UE następująco - jak nie zrobicie tego co chcemy to u nas jest referentum i lud powie nam NIE! Szkoda tylko, że nikt się tym w UE nie przejmie, bo i tak polski rząd dla ktorego jak i dla PiS "nie ma alternatywy" - co miał podpisać, to podpisał, a konstytucja tylko zwieńczyć ma "dzieło". No, ale lepiej późno niż wcale choć PiS nawiązuje do wałęsowskiej tradycji ZA a nawet PRZECIW. =)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) W.P. :
i jeszcze cos - jak mozna mowic o suwerennej decyzji i determinacji na rzecz ...itd - skoro 2/3 prawa narzucała będzie Bruksela, w tym wiele kwestii podatkowych [jak chocby mega akcyzę w paliwie, papierosach, VAT itd itp]. Sprawa wygląda więc tak - 8 czerwca 2003 wyzbylismy sie jako narod suwerennosci, by ... z determinacją walczyć o jej ślady... Smutne jest to, ze osoby z PiS przyłożyli do tego rękę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) che :
zasadnoczo pic na wode ......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) Jakub Kwaśny (FMS) :
No tak referendum, pytanie tylko jakie zadacie tam pytanie... Czy jesteś za przyjęciem konstytucji UE, której nie ma? Przypominam,że jest projekt, który niekoniecznie zostanie przyjety w tym roku. Poza tym, zauważam obecnie, że z wielkiej idei jednoczenia Europy w imię pokoju i współpracy... robi sie targ, na którym bija sie przekupki , która więcej wyrwie dla siebie. Otóż proces ten, zapoczątkowany zaraz po II Wojnie Światowej a o od momentu obalenia komunizmu, obejmujący również Polske u nas nie jest przyjmowany jako wielkie historyczne przedsięwzięcie, które ma zjednoczyć Europę, zysuje obecnie miano wielkiego szwindla, który zorganizowany jest po to by ograbić biedny i uciemiężony naród Polski. Dlaczego taka Irlandia potrafiła wykorzystać swój historyczny moment? a my Polacy nie możemy? Wszystko jednak zależy od nas, to my mamy swój los we własnych rekach i to od nas zależy jak to wykorzystamy. Więc zamiast czekać aż coś nam dadzą , aż coś z Brukseli skapnie, trzeba brać, z konkretnymi projektami wychodzić i brać. Owszem jestem za silną pozycją Polski w UE i uważam, że skoro Niemcy i Francja podpisały układ z Nicejski to teraz powinny znaleźć taki kompromis , z którego wszyscy będą zadowoleni. Bo przecież trzeba zrozumieć choć troche pozycje Niemiec, które są największym krajem Europy (maja 2x wiecej mieszkańców niż my) i są jednymi z największych płatników netto w UE ( a my mamy zamiar byc beneficjentami ) , ze chca mieć troche wazniejsza pozycje niz tylko dwa głosy ważone więcej niż Polska. Jakieś proporcje być muszą zachowane, więc popatrzmy na to troche obiektywniej. Co do wejścia do Unii Europejskiej, naród się już wypowiedział ... wchodzimy do UE i to jest bezsporne!!! A co do tej konstytucji to naprawde nie wiem o co tyle szumu... zostawmy narazie pole do działania naszym negocjatorom , rządowi. Tyle było szumu w ogół Bumaru i guzik- przegrał. Popatrzcie na Unie nie jak na stado lichwiarzy którzy chcą oszukac Polske ale jak na dobrego wujka który chce pomóc ale nie za darmo. A to jak się z wujkiem ugadamy i czy dobrze na tej współpracy wyjdziemy to już zależy od nas. Wystarczy przypomnieć,że popimo iż nie byliśmy członkami UE , mieliśmy możliwośc korzystania z pieniędzy takich krajów jak Niemcy Holandia ...itp. w postaci funduszy przedakcesyjnych. I zgodnie z zasada w grupie raźniej wykorzystajmy szanse jaka daje nam Historia, nasi przodkowie... tego nie moli doświadczyć, a my teraz nie możemy zmarnować szansy. Swoją drogą uważam że PiS zbyt usilnie chce zjednac sobie tych rozczarowanych Romanem Giertychem... zapominając o tych co odwracają sie i idą do PO. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) W.Popiela www.upr.pl :
No, my nie mozemy jak Irlandia bo rządzą socjaliści z SLD i uklad okrągłostołowy ułożony przez tow.gen. Kiszczaka. Nie wierzę, że kształcona młodzież socjalistyczna takich rzeczy nie rozumie. Poza tym porównywanie Irlandii z poczatku lat 90tych i owczesnego stadium wspolnoty z warunkami obecnymi i "wynegocjowanym" przez SLD traktatem byłoby zabawne, gdyby nie kolejne tysiące bezrobotnych z winy rządzącej SLD i jej poprzedniczki AWS - mającej w kwestii unijnej to samo zdanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) Zosia :
Chcę tylko zwrócić uwagę poprzednikowi, że schizofrenia pisze się właśnie tak, jak ja to zrobiłam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) Jakub Kwaśny :
Panie Wojciechu, prosze mi powiedziec na czym polegają różnice, które to sprawiają iż Polska ma znacznie gorzej wynegocjowaną pozycje startową niż Irlandia, czy chociażby Hiszpania, czy te kraje mogły czerpac z funduszy przedakcesyjnych? Prosze warunki obu krajów... Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) Damian Mazgaj (FM PiS) :
Na razie sprawa idzie o projekt Konstytucji d`Estaigna, natomiast referendum dotyczyc ma niekoniecznie tego projektu, ale w ogóle KONSTYTUCJI, która jest jawnym pozbawieniem krajów członkowskich suwerenności. Tu chodzi o pozostawienie ustaleń nicejskich. Co mają do tego negocjatorzy: Otóż do tematu będzie trzeba niebawem powrócić. I wtedy negocjatorzy bedą mieli legitymację społeczną do twardego stawiania sprawy. Panie Wojciechu - obawy bezzasadne - wg Nicei mamy w sprawie Konstytucji prawo veta. Panie Jakubie - tu jest zasadnicza różnica między nami w wizji UE, My chcemy Europy Ojczyzn. Europy na równych prawach, Europy współpracującej na rzecz wspólnego rozwoju,a nie na rzecz tworzenia superpaństwa federalnego czy jakiejś tam hegemonii Niemiec czy Francji. Akurat nie rozumiem, dlaczego jako człowiek miłujący równość opowiada się Pan za nierównością krajów Wspólnoty. Oczywiście Pana rozumowanie byłoby nawet słuszne gdyby UE była państwem. Natomiast podczas gdy jest wspólnotą miedzynarodową, to podstawową cechą wspolnoty są równe prawa wszystkich jej członków. Czy my kwestionujemy wyniki referendum ?? Powiedzieliśmy tak dla współpracy i otwarcia na Europę, ale pod warunkiem, że to będzie partnerstwo i jestesmy pewni, że taką partnerską UE przy wydatnym wkładzie Polski można tworzyć. Na zakończenie odniosę się do słów Pana Jakuba Kwaśnego, które mówią o szansie jakiej nasi przodkowie nie mogli doświadczyć - Panie Jakubie, nie mogli doświadczyć m.in przez Pana politycznych przywódców, partyjnych kolegów i obecnie ideologicznych przyjaciół. Zapraszam do składania podpisów !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) Jakub Kwaśny :
Po pierwsze nie jestem zwolennikiem hegemonii Niemiec ani zadnego innego kraju w Unii Europejskiej, tyle że sama idea demokracji nakazuje by wiekszosc decydowała, miedzy innymi dlatego PiS teraz nie rzadzi bo wiekszosci ich nie chciala w 2001, taka juz jest zasada. Gdzie tu proporcje tak obiektywnie patrzac Polska (40 mln) 27 glosow, Niemcy (40 miln) - 29 glosów. To Po 1. Po drugie sprawa referendum - niepotrzebne wyrzucanie pieniedzy. Od razu bylo wiadomo odkad powstal konwent ze powstanie konstytucja UE!!! i to zaakceptowano juz w referendum czerwcowym, jesli wasz projekt nie jest przeciwko konkretnym zapisom ale konstytucji w ogole ... to ja dziekuje bardzo - narod sie w tej sprawie wypowiadał. Co do historycznej szansy... to Hitler ani stalin nie byli moimi historycznymi przywodcami, ani Churchil , ktorzy sprzedali w Jałcie -Polske. Co do samej Unii to Europa Ojczyzn jak najbardziej - bardziej konfederacja niz federacja - nie super mocarstwo a Unia, silny organizm, mogacy stac sie wazniejszym graczem na arenie miedzynarodowej. i silnej Polski w silnej UE, ale Polska silna nie bedzie jak zamiast pracowac bedzie tylko roscila coraz to nowe rzadania. Trzeba zmienic nasza mentalnosc i wziasc sie do pracy - idei pracy organicznej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) Jaku Kwaśny FMS :
poprawka Niemcy(80 mln)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2004) Damian Mazgaj (FM PiS) :
Wcale nie bylo wiadomo o tym referendum - dostalem ksiązeczkę od tow. Kwasniewskiego , w której przekonywał, że własnie po to powinniśmy wejść, żeby współdecydować o przyszłym kształcie Europy i jako koronnym argumentem szafował tymi 27 głosami...Co do przodków to hitler moze i nie, ale nad Stalinem już bym się powoli zastanowił, natomiast Bierut i kolejni kontynuatorzy włacznie z Rakowskim i Jaruzelskim obecnymi na Kongresie SLD i byc moze kandydatami z jego ramienia do PE, nie wspominając juz o lokalnych działaczach PZPR i ZMS z pewnością tak. Ja rozumiem, że Pan jeszcze wtedy nie żył, ale obecnie popiera Pan przefarbowanych zbrodniarzy z SB itd. Oczywiscie, ze na razie w idei referendum rozchodzi się o konkretne zapisy (chrzescijanstwo, liczba glosów, pravo veta itd.) ale też o przeciwdziałanie partii białej flagi z Kwasniewskim, Olechowskim , Hubner na czele. Ale my jestesmy zdania, ze przed zaakceptowaniem jakiejkolwiek Konstytucji Naród Polski powinien się w jej sprawie wypowiedziec - i to chciałem przekazac w powyzszym moim poscie. Osobiscie zgadzam się z hasłem "Nicea albo śmierć" i takiej postawy oczekuję od naszego koalicjanta, jeśli mamy zmienić coś razem w Polsce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) M.Wietrzyk :
Po pierwsze nie mam zamiaru umierać za Niceę. Jeżeli pan Rokita i jemu podobni chcą to proszę bardzo - "chcącemu nie dzieje się krzywda". Co do "historycznych przywódców" - Pamiętacie szanowni państwo taką partię NSDAP? Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników - Proszę przeczytać jej program polityczny i porównać z programem SLD. Widzę jednak różnicę miedzy SLD a NSDAP. Ci pierwsi są internacjonalistami a drudzy byli nacjonalistami. Jest jeszcze jedna różnica. NSDAP była partią która pokierowała Niemcy do II wojny światowej zakończonej zagładą wielu milionów ludzi, natomiast SLD namawiał i głosował za aborcją - metody inne ale skutki podobne. Jedni i drudzy chcieli zjednoczonej Europy tylko że nacjonalistyczna NSDAP chciała jej zjednoczonej w ręku Niemiec a SLD (jako ze internacjonalistyczna) chce wspólnej Europy (nie widząc , że będzie ona rządzona także przez Niemcy). Panie Kwasny UE nigdy nie będzie silnym organizmem, wystarczy porównać wzrost PKB w USA, UE czy Rosji.Wyniki mówią same za siebie. Na koniec. Zapomnijcie o Europie ojczyzn. Owszem przez kilka pierwszych lat(o ile do tego czasu UE się nie rozsypie) będą zachowane pozory, wszystko jednak wskazuje na to, że tworzone są podwaliny pod Superpaństwo Europejskie. Pamiętajcie też o zasdazie, że kto płaci ten wymaga. Teraz z łaski swojej zobaczcie kto płaci do UE i kto będzie wymagał. Dawno dawno temu a może wcale nie tak dawno bo jakieś 140 lat temu, za wielką wodą było sobie państwo, którego władze federalne zaczęły się wtrącać w sprawy państewek wchodzacych w skład federacji. Różnie ludzie mówili o tym. Niektórzy gadali, że chodzi o wolność ludzi innej rasy, inni że o jedność państwa a tak naprawdę zaczęło się od ingerencji w głupie stawki celne a właściwie chodziło o suwerenność. Wojna trwała 5 lat i zrujnowała państwa, które miały odwagę upomnieć się o swoje prawa. To nie bajka tak było naprawdę. Polska zrzekła się już swojej suwerenności, więc pewnie nie będzie miał już kto walczyć o jej odzyskanie. Tym łatwiej przyjdzie UE dyktowanie swoich warunków Polsce. Niech nikogo nie zmyli fakt zasiadania w przyszłościw PE 54 figurantów, którzy tak naprawdę niewiele mogą. KTO PŁACI TEN WYMAGA!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) myśliciel :
Bajki o wspaniałej zjednoczonej Europie z kochającymi się ludźmi to można dzieciom w żłobku opowiadać, bo te z przedszkola już nie zabardzo chcą w to wierzyć. Zawsze chodziło o pieniądze i tak będzie czy się to komuś podoba czy nie. Jakie my mamy warunki w tej Europie. Jakich mieliśmy tam negocjatorów?? Sprawa UE bardzo przypomina mi sprawę Iraku i niedawnego przetargu. I tu, i tu liczono na zyski. I co? Szkoda, że PiS obudził się dopiero teraz. A może to nie przebudzenie tylko populizm. Sondaże przed referendum pokazywały, że ludzie są za więc poparli. Teraz ludzie coraz więcej zaczynają dowiadywać się o UE. Poparcie dla UE w Polsce coraz szybciej spada więc i PiS chce się przypodobać ludziom. Mam nadzieję, że to jednak przebudzenie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gandolf :
p.Wietrzyk: SLD nie jest internacjonalistyczne, ale kosmopolityczne. W sprawie referendum, to jeśli konstytucja jest zła, powinniśmy ją odrzucić np. w drodze referendum, jeśli jej nie ma - tym bardziej. Natomiast postawa konformistyczna prezentowana tutaj np. przez panów z UPR-u, co najmniej mnie dziwi, gdyż wiadomo, że do UE wejdziemy, więc należy zrobić wszystko, aby nie wpaść w jeszcze większe bagno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gandolf :
p.Mazgaj: PIS do "Unii na rzecz Europy Ojczyzn" przeniósł się stosunkowo niedawno. Czyżby wcześniej był za inną Europą??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gimez :
jest rzecza naiwna wymachiwac szabelka i zachowywac sie tak jakby zachod nie wiedzial w jakiej sytuacji jest nasz kraj.gdybysmy byli silnym gospodarczo krajem bez korupcji i przekretow ta sama EUmowila by do nas innym glosem.tak samo zreszta postepuja amerykanie.a tak "Porzuccie nadzieje ktorzy tu wchodzicie" za wszystko nalezy dziekowac polskim politykom a nie psioczyc na zachod ktory wykorzystuje sytuacje.na ich miejscu kazdy zrobilby to samo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gimez :
po prostu nasz kraj, jest krajem, w którym większość stanowią naiwniacy. :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gimez :
ostatni wpis nie jest moj.ktos sie podszyl.prosze tego wiecej nie robic to brzydki zwyczaj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Tarnowianin :
"W sprawie referendum, to jeśli konstytucja jest zła, powinniśmy ją odrzucić np. w drodze referendum, jeśli jej nie ma - tym bardziej." Przepraszam jak można odrzucić coś czego nie ma? Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Uważam, że powinniśmy zrobić wszystko, żeby nie wpaść, jak Gandolf to ujął, w jeszcze większe bagno. Z drugiej strony czy nie lepiej z tego bagna wyjść? Wiem, że to jest trasznie trudne, ale może warto się trochę potrudzić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) anty PiS :
NIE .... bo na PiS też czekaja w UE stołki, a teraz trzeba pomachać szabelką, zeby odwrucić od siebie uwagę ludzi rozczarowanych UE, SLD jest pregrane, ale można coś dla siebie ugrać, liczenie na to jest skokien na stołki i kase na starej (AWSowskiej=>PiSowskiej) zasadzie "teraz K**** my" i tyle, szkoda, ze ludzie dają się oszukać .... szkoda ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gandolf :
na ciebie Anty też czekają, tak samo jak czekają na UW i PO. Niestety, niektórzy lubią schodzić do roli psa, nawet, jeśli jest to pies ogrodnika. A co do wychodzenia, to ma ktoś jakiś pomysł :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Tarnowianin :
Wystarczy otworzyć sobie dzisiaj Onet.pl i poczytać jaki dobrobyt nas tam czeka. Mam nadzieję, że ludzie nie zaopmną kto namawiał za wejściem. Jeśli tak umieją oceniać szanse i zagrożenia, to aż włos na głowie staje ( no nie wiele tego jest ale zawsze coś) jak sobie pomyśle, że Ci ludzie rządzą i sądząc po sonażach będą rządzić. Ehh Eurooszołomy gdzie wy prowadzicie ten kraj?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) anty PiS :
gandolf Twoja wypowiedź jest tak niedorzeczna jak to, gdybym pwioedział, ze jesteś UFOlutkiem, wybacz ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) anty PiS :
Tarnowianin: ludzie sobie zapomną ... ktoś im obieca coś "za darmo" itp i juz ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Tarnowianin :
Tego się właśnie obawiam. Ludzie nie potrafią już myśleć, tylko jak te owiczki idą na rzeź. Trochę to tak strasznie zabrzmiało, ale myślę, że to oddaje nasze realia (niestety).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Jakub Kwaśny :
Niewątpliwie PiS stara poprawić swoje notowania w sondażach, trzeba przypomnieć,że zaczyna sie juz kampania wyborcza przynajmniej ze strony działaczy PiS'u, i raczej to nie jest przebudzenie ale normalna kalkulacja... za czym świadczą ataki w strone PO, która ma największe poparcie i zwrot w strone LPR , PSL ( gdzie znajduja sie eurosceptycy) To chyba jasne - zaszkodzimy PO (wyborcy zaglosuja na nas), zwrocimy sie do LPR (rozczarowani Giertychem tez zaglosuja na nas) i czysta kalkulacja kilka stołków wiecej dla PiS'u. Rzecz w zasadzie normalna - walka polityczna - takie juz sa wady demokracji ale jak to mówią lepszego systemu nie ma. Co do Unii Europejskiej to również tu większośc zadecydowała ZA, i dla mnie organizowanie kolejnych referendów jest zwykła strata pieniedzy. tak to juz jest ze sytuacja na swiecie zmienia sie z dnia na dzień, i za kazdym razem mamy robic referendum. Co do konstytucji - hmmm ja jakos wiedziałem przed referendum akcesyjnym ze są prace Konwentu nad projektem nowej Konstytucji, i było to czesto podkreslane w mediach, byłem w tym czasie w Brukseli, spotkałem tam równiez delegacje polska, w skład której wchodzili przecież Edmund Wittbrodt, Józef Oleksy jego zastepczyni Marta Fogler (PO) . Cos mi sie jednak wydaje ze zamiast wyraznego pragmatyzmu w dzialanich PiS'u jest tylko dobrze skalkulowany populizm. Ale zrozumiec trzeba partie ktora z lidera polskiej prawicy wyparta zostala przez PO, coz zawsze te pare procent na populizmie zyskacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gandolf :
Anty, właśnie tak piszesz, jakbyś się z księżyca urwał, więc nie zdziwiłoby mnie, gdybyś potraktował, mnie, ziemianina, jako ufoludka. :D Tarnowianin, to co nas czeka, wiedziałem od początku, pytanie, co zrobić, aby tam jednak nie wejść?? P.Jakubie Kwaśny, też się temu nie dziwię, bo przecież SLD już upadło tak nisko, że nawet nie ma sensu brać go pod uwagę w krytyce. Niemniej, dobrze, że wymienił Pan z nazwiska część osób (szkoda, że nie wszystkich) pracujących nad oprotestowaną wcześniej konstytucją. Tak, to przez nich musimy teraz ją wetować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Tarnowianin :
A czy ta pani Fogler to nie przypadkiem ta od "afery mostowej"?? Gondolfie jak sam wcześniej napisałeś, i tak tam wejdziemy. Problem z wyjściem jest taki, że nie można ot tak sobie wyjść, muszą się zgodzić na to wszystkie kraje. Podobno w konstytucji UE miał być zapis o wyjściu, ale jest on z tego co słyszałem zagmatwany. Panie Kwaśny proszę mi powiedzieć, co by się stało gdyby Polacy w czerwcu zeszłego roku powiedzieli NIE? Już panu odpowiadam, mielibyśmy ponowne referendu... patrz przykłady innych krajów. Ciekaw jestem czy gdyby przeprowadzić powiedzmy w kwietniu referendum "Czy na pewno chcesz wejść do UE" :), pewnie ku pańskiemu przerażeniu dowiedziałby się pan gdzie ludzie mają całą UE. Oczywiście pod warunkiem, że media informowałyby w sposób rzetelny. Na oszustwie wprowadzono Polskę do UE. Oszukli ludzi i teraz dumnie mówią, że to naród tak wybrał, o tym mówili Eurosceptycy. Wtedy uważano ich za odszczepieńców, idiotów itd. I kto teraz jest "mądrym inaczej"(żeby kogoś nie urazić, bo jeszcze mnie oskarżą o ksenofobię ;-) )?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Tofik :
Ja bardzo chetnie podpisze sie pod petycja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Damian Mazgaj (FM PiS) :
Widzę, że dyskusja bardzo szybko sie rozprzestrzenia> Jestem zajęty zbieraniem podpisów, więc nie mam na tyle czasu, by śledzić ją na bierząco - postaram się odpowiedzieć na rozsądniejsze zarzuty (wątpliwosci). p.gandolf: Nie wiem na jakiej podstawie sądzi Pan, że PiS kiedyś był za inną wizją UE niż Europa Ojczyzn. Takie stanowisko towarzyszyło PiS od początku istnienia. Zapewniam. p. Wietrzyk: Ma Pan nieco inne zdanie na temat UE, ale nie sądzę, by siedzenie w miejscu z założonymi rękami czy ewentualne szlochanie "finis Poloniae" było dobrym rozwiązaniem. Do wszystkich: KOSZT REFERENDUM będzie nikły - chcemy je urządzic razem z czerwcowymi wyborami do PE ! p. Tarnowianin: Ja się prawdę mówiąc wynikom referendum unijnego nie dziwię, gdyż kampanię antyunijną w dużej mierze prowadzili ludzie, którzy pod moją szkołą ostatnio rozdawali ulotki o treści: 10 syjonistów rządzi światem. Są na usługach Lucyfera i chcą zgładzić świat. :]] nie podam nazwy tego stronnictwa, bo nie chcę robić im zbytniego wstydu, natomiast powiem, że wchodziło ono niegdyś w skład LPR, bo tam były potem rozłamy. do mysliciel: pomiedzy eurosceptycyzmem a euroentuzjazmem jest jeszcze coś takiego jak eurorealizm - i zapewniam, że nasza akcja nie jest wynikiem zmiany nastawienia do UE - taką postawę zapowiadalismy przed referendum i ją konsekwentnie realizujemy. panie Jakubie: Zwrot PiS w strone LPR czy PSL dokonał się jedynie w pana umysle. Pana wiadomosci na temat prac nad Konstytucją pochodziły chyba jedynie z tego spotkania z tow. Olinem, gdyż do informacji publicznej trafiały jedynie informacje o gwarantowanej przez Traktat Nicejski równoprawności. Jeszcze raz mówię, że kosztów prawie nie będzie, gdyż chcemy referendum razem z wyborami do PE. Natomiast co do marnowania pieniędzy to nie muszę chyba przypominać wczorajszej wiadomości o raporcie NIK dot.pracy min. Marka Pola :] Tofik: Zapraszam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Tarnowianin :
Damianie a czy ludzie nie mięli rozumu, od czego jest internet, wystarczy trochę posiedzieć i poczytać. Co prawda propaganda proUnijna była duża, ale czy ludzie nie potrafią już logicznie myśleć? Nie tylko LPR był przeciwny wejściu Polski do UE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) fan :
jeszcze UPR był:]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) prawdziwy Polak :
W moim przekonaniu pozycja naszego kraju zależy tylko i wyłącznie od determinacji i solidarnego działania na rzecz obrony najważniejszych interesów Rzeczypospolitej w UE. W tej sytuacji akcja PiS - u i FM PiS - u wydaje sie bardzo zasadna i potrzebna. Gorąco ją popieram i z checia zloze swoj podpis pod obywatelskim wnioskiem w sprawie Konstytucji Europejskiej!!! Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) obserwator :
Drogi Tarnowieninie niestety musze z zalem przyznac ze ludzie juz od dawna nie potrafia logicznie myslec - niestety!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gandolf :
p.Damianie: Jakoś nie wydaje mi się, aby Europejskia Partia Ludowa (EPP) miała w swoim programie Europę Ojczyzn, a przecież do września ub. roku PIS właśnie do tej partii chciał wstąpić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Jakub Kwaśny (FMS) :
Po 1. jaki jest sens referendum w czerwcu ,jak kształt przyszłej konstytucji UE może nie być znany do tego czasu, w ogole moze nie byc kompromisu i rokowania przeciągną sie jeszcze powiedzmy do konca 2004 roku, i co wtedy? Poza tym nie zgodze sie, że o pracach nad Konstytucją nie było wiadomo... bo często o tym w mediach mówiono zwłaszcza podczas relacji z prac konwentu. Coż trzeba bylo od poczatku sie interesowac tymi sprawami. Co do systemu Nicejskiego i tej rownoprawności ... to jaka to jest rownoprawnosc jesli Niemcy maja miec 29 a my 27 głosów... hmmm równy znaczy 29=29 czy sie myle??? Trzeba przyznać system Nicejski preferował, dawał bardziej uprzywilejowaną pozycję Polsce niż w rzeczywistości ona MA. Jestem zdania że to Chirac Schroeder zgotowali sobie "bigos" wiec niech teraz go zjedza. Polska nie powinna sie upierac przy nicei a tym bardziej umierać, powinna przyjąc taki kompromis, który bedzie do przyjecia dla obu stron... Bowiem tylko na zasadzie kompromisu można dzisiaj zbudowac coś konstruktywnego. P.s. Mam pytanie czy ktoś wybiera sie na konferencję >organizowaną przez Centrum im. Adama Smitha dotyczącą projektu >Ustawy "O likwidacji bezrobocia i naprawie finansów >publicznych". Wiem ,że zaangazowany w to jest również Krakowski KoLiber, jakoś nikt nie informuje o tym ... warto wyjśc z inicjatywą zobaczymy co przyniosą te obrady :)) mam nadzieje ze cos pozytywnego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Damian Mazgaj (FM PiS) :
Ma Pan niestety przestarzałe informacje - PiS wycofał się z EPP po tym jak poparła ona projekt Konstytucji.Uznaliśmy, że uczestnictwo w takim ugrupowaniu byłoby obłudą i hipokryzją. Obecnie należymy do małej Unii na Rzecz Narodów Europy - partii z najwiekszymi wplywami Irlandii Szczegóły: TUTAJ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) gandolf :
p.Damian: Przecież napisałem, że PIS chciał się do nich przyłączyć do września ub. roku i wiem, że PIS należy teraz do "Unii na rzecz Europy Ojczyzn" o czym również napisałem. Natomiast powód przenosin, nie zmienia faktu, zmiany frontu przez PIS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Damian Mazgaj (FM PiS) :
Tzn mi bardziej chodzilo o to, ze po prostu refrendum byloby przy okazji wyborów, jesli nie czerwcowych to nastepnych - aby nie ponosic kosztów. Panie Jakubie - interesowałem się od początku -ale to Pana ludzie blokowali dostęp do takich informacji - naprawdę - publiczna kampania toczyła się wokół ustaleń nicejskich, co przyznał sam tow. Kwaśniewski. Musi Pan też uznać fakt, że ludzie szli głosować na UE w ksztalcie nicejskim - bo taką ją postrzegali - ja będę to powtarzał : Nicea albo śmierć. Chyba, że ktoś zaproponuje rzeczywiscie satysfakcjonujące nas rozwiązanie kompromisowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Damian Mazgaj (FM PiS) :
racja gandolf - jakos nie zauwazylem. Tzn. PO poszlo do EPP i może to był taki owczy pęd ze strony PiS trochę, natomiast to nie wplyneloby na glosowania posłów PiS. Ja osobiscie zawsze byłem zwolennikiem Europy Ojczyzn i sadze, ze znakomita wiekszosc czlonków PiS (z liderami na czele) mysli podobnie. Zresztą to nie jest jakaś nieumotywowana zmiana frontu - byc moze lidrom wydawalo się, że będąc w wiekszej grupie znajdą dla swoich rozwiazan wieksze poparcie. Sadze, ze reakcja na bieg wydarzen byla odpowiednia i ja w tym momencie nic w tej kwestii PiSowi nie zarzucałbym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Jakub Kwaśny :
Moi ludzie? nie wiedziałem,że jestem tak mocny,że Prezydent Kwaśniewski jest moim człowiekiem. Heh no cóż widocznie mało sie Pan interesował skoro taka wiadomość do Pana nie dotarła. Swoją drogą wyobraźmy sobie sytuacje ... Idzie Pan do pracy, ma Pan oferte i pracodawca daje panu wynagrodzenie powiedzmy 2500zł, gdzie srednia w tej branzy wynosi 1500zł czy nie byłby Pan ucieszony zadowolony i nie przyjął by Pan tej posady?... Po czym okazałoby się,że pracodawca chciałby renegocjowac umowe i proponuje Panu 1500zł, ale Pan ma szanse wynegocjowac 2000zł, czy nadal upierał by się Pan przy 2500zł??? wsrzymujac prace i mozliwośc kreatywnego działania? sądze jednak ze przystał by Pan na pewien kompromis uznając bezsporne racje pracodawcy. Powtarzam kompromis. Co do PiS'u to ja w ogole jakos nie lubie polityków , którzy najpierw tworzą partie A pozniej z partii B zostają członkami rządu (na wysokim szczeblu) a nastepnie tworza partie C i jak tej parti C zle idzie to podkopuja sie pod partie D zeby zabrac jej elektorat a przy tym do obywateli zwracaja sie per "DZIADU". Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) M.Wietrzyk :
Za onetem:"Fakt": Premier da zarobić Poczcie Polskiej. I to sporo. Wpadł na pomysł, że wyśle listy do wszystkich, którzy odeszli z SLD. Według dziennika, Leszek Miller chce napisać, jak bardzo jest mu przykro i poprosić, żeby jednak go nie opuszczali. Dla listonoszy zapowiada się ciężka robota - w ostatnich dwu miesiącach szeregi SLD opuściło 70 tysięcy członków. Panie Kwaśny, jaki to pracodawca oferuje nam niby "2000 zł"? Jeżeli nie będziemy dopłacać temu "pracodawcy" to będzie cud. Może się powtarzam, ale dokładnie pamiętam kiedy opowiadał pan w ttk, że UE przyzna nam dodatkowe 2 mld eurosów(było to jeszczze w czasie negocjacji). No i co? I lipa !!!! Było dokładnie jak w tym dowcipie, że na Placu Czerwonym rozdają rowery... przy czym okazuje się, że nie chodzi o rowery i nie rozdają tylko kradną.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) gandolf :
p.Damianie: To nie był zarzut, lecz stwierdzenie faktu, gdyż też uważam, że zmiana uwarunkowań wymusza zmianę stanowiska. p.Jakubie: Podan y przez Pana przykład powinien raczej wyglądać tak: Idzie Pan do pracy, ma Pan oferte i pracodawca daje panu wynagrodzenie powiedzmy 1000zł, gdzie srednia w tej branzy wynosi 1500zł, byłby Pan jednak bardzo ucieszony, bo kilkadziesiąt lat PRL-u, oraz większość czasu od okrągłego stołu, rządów SLD z ich przekrętami, matactwami, kolesiostwem, doprowadziły do 20% bezrobocia, więc dowolna praca jest zbawieniem. Po czym okazałoby się,że pracodawca chciałby renegocjowac umowe i proponuje Panu 500zł, ale Pan wie, że już 1000zł było zwykłym zdzierstwem. Czy nadal upierał by się Pan przy 2500zł??? I jeszcze jedno p. Jakubie. Ja jakoś nie mam zaufania do partii, która doprowadziła w Polsce do nędzy, kartek, zastraszania, cenzury, prześladowania, a następnie, w nowych uwarunkowaniach nadal stosuje te same - chore - rozwiązania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) anty PiS :
Przypomnę gandolf 'owi, ze nie tylko SLD doprowadziło kraj do bankructwa ale, też AWS-UW (obecnie PO, PiS, LPR) Oczywiście nie umniejsza to zbrodni i przestępst popełnionych przez PZPR-SLD, w ogóle nie mogę sobie wyobraziś jak "to" można popierać, no ale karierowicze zawsze byli czy w NDASP, czy w PZPR czy z SLD, PO, PiS, LPR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) CHE :
A JA NA TO PRECZ Z KOMUNĄ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) gandolf :
Anty: Widzę, że ty jesteś wszechAnty Z drugiej strony porównywanie kilku lat do kilkudziesięciu jest chyba nieporozumieniem. Szczególnie, że w tym czasie SLD-owski prezydent trzymał łapę na pulsie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Jakub Kwaśny :
A co teraz prezydent może? może i mamy w Polsce mieszany system sprawowania władzy, ale z wiekszym wskazaniem na premiera. Prezydent jest w zasadzie instytucja reprezentacyjną. To nie to co we Francji, gdzie prezydent przewodniczy obradom Rady Ministrów. Co jak co ale Prezydent Kwaśniewski nie mógł sprawdzac pulsu , lecz tylko przysluchiwac sie czy oddycha(pacjent vel Polska)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Robert :
Do Jakuba : no, na własne życzenie. Przecież Kwach sam pisał tę konstytucję, którra go teraz tak ogranicza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) gandolf :
p.Jakubie: W polsce prawo jest prawem stanowionym i wszystko od ustawy wzwyż wymaga podpisu prezydenta, którym od ośmiu lat jest Kwaśniewski. Skoro podpisywał ustawy, ponosi odpowiedzialność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) anty PiS :
gandolf : masz rację, jednak krytyka SLD nie może równać się gloryfikowaniem AWS-UW, bo rządzili tak samo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Jakub Kwaśny :
Tak wetowac wszystkie ustawy i przejsc do historii jako czlowiek nie lubiacy zmian - przeciez to paranoja. Wetował by reformy AWS-UW to by go zlinczowano ze komuch i blokuje postep(watpliwy zreszta) Poza tym - tak na wlasne zyczenie, zmarginalizował role prezydenta, ale czy system prezydencki jest taki lepszy? Trzeba sie nad tym tez zastanowic, jakie pole mialby lewicowy prezydent w zdominowanym przez prawice parlamencie? Przy obecnej mentalności polskich polityków pewnie zadne. Narazie uczymy sie zyc w panstwie demokratycznym, ale po przemianach gospodarczych powinny teraz isc nie tylko swiatopogladowe ale takze mentalnosciowe, a u nas nadal sie za duzo narzeka i za duzo wymaga od innych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Robert :
Może w ogóle nie jest nam potrzebny prezydent w takim razie . Bo Senat już na pewno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) gandolf :
Anty: Porównując ilość afer, to AWS bez UW, przy SLD jest jak aniołek. p.Kwaśny: albo się ma jaja, albo nie Został prezydentem, bierze za to kasę, więc niech wywiązuje się ze swoich obowiązków jak należy, a nie mydli oczu, w czym pomaga mu armia ludzi od public relations.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) M.Wietrzyk :
Od tego m.in. Kwaśniewski jest Prezydentem, żeby wetować złe ustawy. Bez znaczenia jest kto podnosił za nimi rękę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2004) fan UPR :
A gdzie można złożyć ten podpis? Swoje jeszcze nie złożyłem, a bardzo chce!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) stop zlodziejstwu ue :
przestancie juz z ta ue!! przeciez i tak polske wycyckaja i bedzie tak jak zawsze po co wogole mysmy tam wchodzili he??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2004) anty PiS :
Żeby były posadki dla karierowiczów z SLD, PO, PiS, itd w Brukseli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-02-2004) W.Popiela www.upr.pl :
"(...) komisarz Danuta Hübner? W wieku lat 22 wstąpiła do PZPR. Był wtedy rok 1970, zakończony masakrą na Wybrzeżu. Ale najwidoczniej nic to jej nie przeszkadzało, bo wytrwała w PZPR również przez cały stan wojenny aż do roku 1987, kiedy na widok ruskiej pieriestrojki tubylcza nomenklatura zaczęła rozglądać się za miękkim lądowaniem." Polacam cały tekst pana Stanisława Michalkiewicza: http://www.tarnow.koliber.or g/forum/viewtopic.php?p=1227#1 227

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-02-2004) W.Popiela :
Unijny Eden? UPR składa zawiadomienie o przestępstwie w związku z przyjęciem europejskiego nakazu aresztowania http://www.upr.o rg.pl/upr/info.shtml#newsitem1 076023470,43777,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2004) Robert :
Widzę, że pan Mazgaj zmobilizował się i chce, aby jego "guru" dogoniła Popielę w sondzie portalowej. Kto naklikał tyle tych oczek Janikowi ????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2004) anty PiS :
Nie tak na prawde p. Marianowska jest baaardzo znana w tarnowie ha ha ha ha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2004) CHE :
ROBERT PROSTE! JAK KTO INNY JAK TOW. KWAŚNY ZNANY JAKO SZEF MŁODZIEŻÓWKI LSD i jego kolesie, a co do JE Marianowskiej to kolega mazgaj się natrudził lecz jak widać nawet pospolite ruszenie nie pomogło ... cieniaki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2004) CHE :
ROBERT PROSTE! JAK KTO INNY JAK TOW. KWAŚNY ZNANY JAKO SZEF MŁODZIEŻÓWKI LSD i jego kolesie, a co do JE Marianowskiej to kolega mazgaj się natrudził lecz jak widać nawet pospolite ruszenie nie pomogło ... cieniaki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) gandolf :
p.Robert, Anty, CHE: nie to, żebym czepiał się, ale możecie mi wyjaśnić, jaki związek ma wasza dyskusja z referendum??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) Zaściankowiec :
Racja! a tak przy okazji to chyba bezsensem jest zbieranie podpisów przeciwko czemuś co nie istnieje (Bareja sie kłania ;) ) a jak PiSowi (zeby nie powiedzieć -uarowi) konwent europejski zrobi psikus i da np. Polsce 50% budrzetu UE za nic w pierwszym akapicie konstytucji to co ? PiS znowy zmieni front ? ale takie zmiany dla PiSu to nie nowości wiec Oni się o to nie martwią ... a wyborcy ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) gandolf :
Referendum, to referendum. Ludzie zdecydują. Argument o 50% budżetu UE dla Polski jest wyssany z palca i nierealny. Konstytucji nie ma, kiedyś jednak będzie (jeszcze w tym półroczu), i jest niemal pewne, że niewiele będzie się różnić od ostatniej wersji.Poza tym, nie wszystko "jest", pomimo, że należy brać to pod uwagę, np. pożar, też go nie ma, jednak w pogotowiu czeka straż. Podobnie jest z konstytucją, nie ma jej, ale stanowi zagrożenie, gdyż na pewno się pojawi - więc po co się mamy poparzyć??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) Robert :
do gandolfa: wiem, ze niewiele ma to wspólnego z podstawowym tematem, dlatego moja wypowiedź jest króciutka i tylko ad vocem ;-))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl