Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Muzyka ze słowami”   -   17/1/2007
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego zaprasza na wyjątkowy spektakl muzyczny „Muzyka ze słowami”, w wykonaniu zespołu Voo Voo i z udziałem goszczących wcześniej na Salonie Poezji Marii Peszek i Jana Peszka. Na widowisko składają się utwory napisane przez młodych ludzi z porażeniem mózgowym. Przedsięwzięciu, którego pomysłodawcą jest Wojciech Waglewski, towarzyszyć będzie sprzedaż cegiełek i licytacja dzieł sztuki z przeznaczeniem na rzecz Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Widowisko zabiera nas w krzepiącą podróż wyobraźni, gdzie kipi od surrealistycznych skojarzeń, piramidalnego humoru i bolesnych zagadek. Na „Muzykę ze słowami” składają się utwory napisane przez młodych ludzi z porażeniem mózgowym. Wojciech Waglewski skomponował muzykę, w której bez wahania daje się rozpoznać jego oryginalną, właściwą mu nutę, a jednocześnie tak pojemną, że mieści się tam i cisza i miejsce dla aktorów Marii Peszek i Jana Peszka. Oni zaś nie opowiadają nam spójnej fabularnie historii, lecz ze strzępków i urywków tworzą postacie naszych przewodników w owej wyprawie. Przewodników kruchych i delikatnych, którym może należałoby współczuć, ale w gruncie rzeczy chciałoby się nimi być. Autorami tekstów bowiem są dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie. Ich teksty stanowią odpowiedź na frustrację okresu dorastania, dają wyraz również takim emocjom, jak złość i wściekłość, natomiast zakochanym – miłość. Wszystko to razem składa się na szczególną „Muzykę ze Słowami”.
Autorzy tekstów: Alina Dominicz, Magda Kot, Żaneta Tytko, Anna Karcz, Grzegorz Jankowski, Krzysztof Nogieć, Adam Jaskowski, Grzegorz Hull, Grzegorz Giermek, Sebastian Wróbel. Autorzy piosenek: Adam Jaskowski, Edward Eastlin Cummings. Reżyseria - Piotr Cieplak; muzyka - Wojciech Waglewski; scenografia - Jarosław Koziara; aktorów ubrała - Magda Maciejewska; światła - Dariusz Filozof; dźwięk - Piotr Dziki Chancewicz; obsługa sceny - Andrzej „Mancio” Mazurek. Występują: Maria Peszek, Jan Peszek oraz zespół Voo Voo w składzie: Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Piotr Stopa Żyżelewicz, Karim Martusewicz. Producent - Mirosław Olszówka - Teatr Scena Ruchu, Lublin. Współpraca - Teatr Studio, Warszawa.
Cena biletów: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy

Spektaklowi towarzyszyć będzie sprzedaż cegiełek i licytacja dzieł sztuki z przeznaczeniem na rzecz Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie. -Potrzebujemy przede wszystkim środków na remont obiektu – mówi Anna Smęda, dyrektor placówki. –Drugim, bardzo ważnym wydatkiem jest zakup samochodu dla naszych podopiecznych, bardzo liczymy, że dzięki życzliwości tarnowian uda nam się ten cel zrealizować. –Warto robić rzeczy ważne, przy znaczących zdarzeniach artystycznych – dodaje dyrektor teatru Wojciech Markiewicz. – Wielka sztuka, wielki gest...
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Duża Scena, 21 stycznia g. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl