Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Akademia Trzeciego Wieku - o. Leon Knabit   -   17/1/2007
Ojciec Leon Knabit wygłosi kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MWSE. Na spotkanie, które rozpocznie się w czwartek (o godz. 14 w auli MUW przy Al. Solidarności 5-9) zapowiedziała się większość z prawie trzystu słuchaczy UTW. Tematem wykładu będą: „Refleksje współczesnego mnicha na temat wiary”.

Ogloszenie

Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie od ubiegłego roku uruchomiła Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uczestniczą w nim osoby starsze, które pragną nadal rozwijać się intelektualnie i osobowościowo. Zapisy przekroczyły oczekiwania organizatorów bowiem na liście słuchaczy znajduje się 266 osób. Utworzono z nich dwie grupy regularnie uczestniczące w kolejnych spotkaniach i wykładach. -Jestem pod ogromnym wrażeniem postawy osób uczestniczących w UTW – mówi dr Jolanta Stanienda, opiekun naukowy. -Wszystkie osoby wykazują się dużą dyscypliną i regularnie spotykają się w czwartki w auli MWSE na Mariensztacie. Ich aktywności mogą im pozazdrościć zwykli studenci, którzy o pilności w nauce i uczestnictwie w zajęciach przypominają sobie w sesjach egzaminacyjnych.
Tym razem w czwartek gościem Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie o. Leon Knabit, benedyktyn z klasztoru w Tyńcu. Jest znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru ( „Pan Bóg jest dowcipny każdy się przekona bo stworzył żyrafę i ojca Leona”- o. L.K. ), a także ze znajomości z Janem Pawłem II. Napisał kilka książek, współpracuje z mediami - prowadził programy w Telewizji Polskiej „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” oraz „Credo”. Przed rozpoczęciem wykładu będzie można zakupić jego najnowsze książki („Być Ludźmi”, „Dywan Dobrej Nowiny”, „Ojca Leona myśli na dzień dobry”).
Wizytę o. Leona Knabita w Tarnowie zakończy udział spotkaniu noworocznym pracowników, przyjaciół, całego środowiska akademickiego MWSE, które odbędzie się godzinach popołudniowych.
(foto z „wikipedii”)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl