Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Dzienik Polski
  
   Pobór rozpoczęty   -   03/2/2004
Poborowi z Ciężkowic i miasta Tarnowa stawili się jako pierwsi do poboru, który wczoraj rozpoczął się w budynku przy ul. Mostowej. Pracę przy Mostowej rozpoczęły wczoraj w związku z tym komisje poborowe i lekarskie, osobno dla powiatu tarnowskiego i osobno dla miasta Tarnowa. W sumie przed WKU stanie w tym roku około 3,5 tysiąca poborowych.

Ogloszenie

Z powiatu ziemskiego tarnowskiego jako pierwsi zjawili się wczoraj przed obliczem komisji poborowej młodzi mieszkańcy gminy Ciężkowice, gdyż od dwóch lat pobór w powiecie tarnowskim odbywa się w kolejności alfabetycznej miejscowości: rozpoczynają go młodzi mieszkańcy Ciężkowic, a jako ostatni w kolejności trafiają na Mostową poborowi z gminy Żabno.
Dane dotyczące liczby poborowych nie są oczywiście podawane do publicznej wiadomości, ale nam udało się dowiedzieć, że w sumie z terenu miasta i powiatu do poboru stanie w tym roku około 3,5 tysiąca młodych ludzi. Z tej liczby ponad dwa tysiące poborowych reprezentować będzie powiat ziemski tarnowski, dla którego pobór potrwa aż do 23 kwietnia.
Z terenu miasta Tarnowa do poboru staje w tym roku 1,5 tysiąca młodych ludzi. - Praktycznie od 15 lat liczba poborowych nie zmienia się, zawsze mamy ich tu około 1,5 tysiąca z terenu miasta - tłumaczy Robert Rogala, przewodniczący miejskiej komisji poborowej. - Co roku około jedna czwarta stających do poboru nie kwalifikuje się do pełnienia służby wojskowej. Z pozostałych trzech czwartych poborowych, znaczna większość korzysta z odroczeń w związku z podjętą nauką. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(04-02-2004) atril :
heh ciekawe czy bedzie otwarte okienko przy ktorym mozna sobie usiasc tak jak bylo w moim przypadku, -5 na zewnatrz a pan szanowny lekarz kaze usiasc pod oknem, matol :) Pozdrawiam i milych wrazen:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) tkn :
pokoik nr. "20" wszyscy za tym tesknia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) ::::::: M:::::: :
a ja p****** cale wojsko za duzo zycia bym stracil wole sie bawic i mam takiego wala ze nie pojde do woja!!!hehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) KKKKKKkkkkKKKK :
uwaga to bedzie niedlugo taka maniana ze niezapomna tego nigdy i ja tez napewno!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl