Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Luty w KIK   -   30/1/2007
Dla wielu bywalców Klubu Inteligencji Katolickiej zapewne dwa wydarzenia kulturalne w lutowym kalendarzu imprez zapewne wydadzą się szczególnie interesujące – jednym z nich jest wieczór „W kręgu biblijnym Brandstaettera”, z gościem specjalnym - aktorką Lidią Holik – Gubernat; drugim - „10 lutego 1940 r. na Kresach” – spotkanie dotyczące wydarzeń, które wciąż bolą: zsyłki na Sybir ponad 2,5 miliona Polaków...

Ogloszenie

Pierwsze spotkanie w KIK nosić będzie obiecujący tytuł „Charakterystyczne cechy współczesnej duchowości” – 6 lutego o godz. 18:00 poprzedzony Mszą Świętą wykład na ten temat wygłosi ks. bp dr Władysław Bobowski (sala Klubu). Kolejny wieczór to comiesięczne spotkanie modlitewne – w dniu 8 lutego o godz. 18:00 poprowadzi je ks. prałat Kazimierz Góral. 9 lutego o 16:00 w tarnowskiej Katedrze rozpocznie się Klubowa godzina cichej adoracji Najświętszego Sakramentu . Stałym cyklem są również „Spotkania z biblią” – 12 lutego o godz. 18:00 w sali przy Rynku 24 usłyszymy drugą część wykładu ks. dr Piotra Łabudy „I podróż misyjna Św. Pawła”. I wreszcie zapowiadane „W kręgu biblijnym Brandstaettera”. Gościem rozpoczynającego się Mszą Świętą spotkania będzie aktorka Lidia Holik – Gubernat. Sala Klubu, 13 luty godz. 18:00.

10 lutego 1940 r. na Kresach
Brak jest precyzyjnych danych dotyczących liczby Polaków których dotknęły czystki etniczne i wywózki na Kresach Wschodnich, po wkroczeniu sowietów podczas II wojny światowej; częstokroć liczby te są zaniżane. Według statystycznych szacunków, sowieci wywieźli ponad 2,5 miliona osób. Pierwsza wywózka rozpoczęła się z 9 na 10 lutego 1940 roku – na Sybir wysłano 110 pociągów, każdy złożony z 65 bydlęcych wagonów. Wydarzeniom tym poświęcone jest spotkanie w KIK, które 19 lutego o godz. 18:00 poprowadzi Stanisława Wiatr Partyka.

Ostatnią propozycją na miesiąc luty jest spotkanie w ramach stałego cyklu „Taka jest wiara kościoła”. Zaraz po Mszy Świętej, ks. dr. Hab. Henryk Szmulewicz wygłosi wykład p.t. „Powołanie do życia doczesnego i wiecznego.” (27 luty godz. 18:00). Klub Inteligencji Katolickiej równocześnie informuje o czterdziestogodzinnym nabożeństwie prowadzonym w poszczególnych parafiach.

Na zdjęciu – polskie dzieci w czasie wywózki na Sybir – Basia i Farynka Sgrunowskie w drodze z Lugowej do Krasnowodzka, 23 marzec 1942. Foto z prywatnego archiwum Zofii Joradnowskiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl