Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Drzwiami i oknami"   -   31/1/2007
Galeria Tarnowskiego Centrum Kultury zaprasza w dniu 7 lutego o godz. 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Witolda Stachnika. Autor jest prezesem Tarnowskiego Związku Brydża Sportowego, matematykiem (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego), szefem Wydawnictwa Szkolnego” Omega” publikującego książki pomocnicze dla szkół ponadpodstawowych. Wystawa będzie czynna do 9 marca.

Ogloszenie
>

Witold Stachnik urodził się w 1966 roku w Mielcu. Matematyk (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego), prezes Wydawnictwa Szkolnego OMEGA publikującego książki pomocnicze dla szkół ponadpodstawowych. Autor wielu szkolnych podręczników pomocniczych dotyczących matury z matematyki. Związany z trzema miastami: Mielcem (miasto rodzinne i pierwsza praca w szkole), Tarnowem (zamieszkanie) i Krakowem (praca). W Tarnowie mieszka od 1999 roku.
W roku 2006 uczestniczył w warsztatach fotograficznych organizowanych przez National Geographic, a prowadzonych przez Tomasza Tomaszewskiego. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1995 roku. Wtedy kupił pierwszą lustrzankę Minolty. Chęć zatrzymania w kadrze miejsc i chwil budzących jego szczególne emocje powodowała wciśnięcie migawki aparatu. W ten sposób powstała swego rodzaju dokumentacja wędrówek po Polsce, Niemczech, Grecji, Francji, Austrii czy Stanach Zjednoczonych. Jakie są to zdjęcia? Krajobrazy, ludzie, ale głównie konkretne motywy. W cyklu „Okiem okien” tymi motywami są okna, drzwi, bramy elementy zamykające przestrzeń bądź ją odmieniające. Domy patrzące oknami na świat i świat zamknięty w ramach okien. Światło przebijające szkło okien i światło od szkła okien odbite. Oknami w umownym znaczeniu są w jego fotografiach także bramy i drzwi, otwierające bezkresną przestrzeń nieba, morza i wzgórz, lub zamykające podwórce z gąszczami roślin, czasem baśniowo pięknych, czasem niszczycielskich, drapieżnych. Zdjęcia prezentowane na wystawie stanowią swoisty pamiętnik własnych wrażeń i wzruszeń autora.
Wernisaż wystawy 7.02.2007r. g. 18.00 z udziałem autora w TCK- Rynek 5. Wystawa czynna od 7.02 do 10.03. br. (poniedziałek-sobota 10.00-18.00) Bilety wstępu dla grup szkolnych 1,- zł, dorośli 2,-zł Rezerwację terminów dla grup prowadzi dział Imprez TCK tel.: (014) 6 888 888.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl