Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Monitoring pod znakiem zapytania   -   03/2/2004
W Tarnowie dalszy rozwój monitoringu pod znakiem zapytania. Jeżeli znajdą się pieniądze, to kolejne kamery zostaną zamontowane w tym roku, najpóźniej w przyszłym. Jak powiedział nam Kazimierz Żak – zastępca komendanta straży miejskiej wykonane są światłowody, trzeba zakupić urządzenia i zainstalować je tym razem na tarnowskich osiedlach – Falklandach i os. Zielonym.

Ogloszenie
>

Dotychczasowe kamery poprawiły bezpieczeństwo – nawet o 50%, a oko kamery zastępuje kilku pracowników Docelowo w Tarnowie planuje się zainstalować blisko 50 kamer.
Podczas rozbudowy sytemu monitoringu przeprowadzony zostanie remont w siedzibie straży miejskiej. To właśnie tutaj mieszczą się monitory, na których obserwuje się to co rejestrują kamery. Niewielki pokój zostanie połączony z sąsiednim tak aby poprawiły się warunki pracy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 34)Dodaj komentarz
(03-02-2004) W.Popiela www.upr.pl :
........półśrodki! CHIPy wszczepiać każdemu niemowlęciu! I w końcu będzie pełna inwigilacja!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) Darek :
Gdyby w mieście nie było kamer, a pan Popiela dostałby w dziub powiedzmy na Rynku, to zapewne wtedy grzmiałby, jakie to mamy niebezpieczne miasto... Nie ma co psioczyć, bo takie mamy czasy i takie środki należy stosować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2004) W.P. :
Szanowny Panie - napadli nas kiedys łysi osobnicy. Policja po 10 min sie pojawila. Po kolejnych 15 , po spisaniu nas, raczyla ruszyc ...nogi. O kamerach dowiedziala sie od nas. ( na Placu Sobieskiego rzecz sie miala ). Efekt - zerowy. Raczy Pan żartowac z tą uzytecznoscia. A co do inwigilacji - wystarczy nieco wyobrazni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) PannaNikt :
Falklandy? Gdzie to jest? na mapie miasta ie ma takiej nazwy. Moze by tak szacowny portal jak OKAY zaczal uzywac stosownej nomenklatury a nie brukowo-knajackiej? A co do kamer... 'jesli znajda sie pieniadze' to znaczy ze sa problemy z ich znalezieniem i monitoring nadal bedzie sie ograniczal do kilku kamerek; w dodatku na pewno bardziej przydalby sie na osiedlach a nie w centrum, bo wlasnie tam mozna najczesciej oberwac. A podobno w placha wydatkow miasta byly pieniadze zarezerwowane na monitoring, wiec czego nie rozumiem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Partyzant :
Panie Popiela prosze nawet tak nie zartowac. Nie czytal pan w Najwyzszym Czasie, ze w jednej z prowincji Meksyku juz sie takie chipy testuje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Robert :
a właśnie , że na mapie w OKAYu jest nazwa "Falklandy" na określenie wszystkiego co znajduje się ,miej więcej na północ od Słonecznej. Tak , jak od samego początku, czyli od początku lat 80-tych, gdy zaczęły tam powstawać osiedla. Tak się wtedy utarło i wszyscy wówczas zyjacy Tarnowianie tak mówią do dziś. Nie jest to język brukowo-knajacki a nazwa zwyczajowa, OKREŚLAJACA COŚ WIĘCEJ NIŻ OSIEDLA . Bo Osiedle np. XXVlecia też leży na Grabówce. Jeśli tylko na mapie portalu jest nazwa FALKLANDY, to chwała portalowi a hańba innym kartografom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) PannaNikt :
Drogi Robercie - byc moze na mapie OKAY jest ta nazwa, ale sa inne, oficjalne mapy miasta, na ktorych tejze nazwy NIE MA. I to, ze my - mieszkancy - na co dzien sie nia poslugujemy - nie oznacza, ze musi byc ona rownie jasna dla osob spoza Tarnowa czy spoza kraju. Widzisz, ja tez - zamiast mowic, ze mieszkam np. przy ulicy jakiejstam, - moge mowic, ze 'mieszkam kolo tej budki z piwem gdzie na roku jest kwiaciarnia" i oburzac sie, jesli ktos nie zrozumie, o co mi chodzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Robert :
Kompletnie cię nie rozumiem PannoNikt. FALKLANDY tTo nazwa zwyczajowa a nie budka z piwem, czy coś tam. Każdy Tarnowianin wie o co chodzi a przyjezdni właśnie powinni i chcą ją poznawać, bo my, Tarnowianie się nią posługujemy. Jesli jej brak na "oficjalnych" mapach to oznacza, że te mapy są do kitu !!! Mapa ma być użyteczna dla wszystkich .Trochę pracuję z przyjezdnymi spoza Tarnowa i wszyscy im mówimy , że to albo tamto jest na Falkandach. A oni mnie pytają : a gdzie to jest, bo mam taką mapę , na której tych Falklandów nie uwzględnili... I dlaczego ja mam się dostosywać do mapy a nie mapa do zwyczajowej nazwy dzielnicy, towarzyszacej zresztą tej dzielnicy miasta odkąd tylko jest zamieszkiwana ? A zapewniam Cię , że ze względu na wielkość i znaczenie Faklandów (ilość zamieszkujących tam ludzi) o wiele częściej wypowiadamy słowa , że coś jest na Faklandach , niż coś jest na Grabówce, czy na Strusinie ( z całym szacunkiem dla tych nazw dzielnic). Gdyby wystarczało tylko powiedzieć , ulica Garbarska , czy ul. Głowackiego to po co jeszcze umieszczać (zwyczajowe) nazwy dzielnic na mapach ? Faklandy muszą być, bo ... po prostu są fizycznie obecne w naszym, tarnowskim języku. Chyba ,że zamierzasz walczyć z powszechnie używaną , powszechnie rozumianą nazwą . Trochę jak taki jeden gostek o pseudonimie "pankowal" z nazwą OKAY. Też go nikt nie rozumie. Może założycie klub obrońców niewiadomoczego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) PannaNikt :
Raju ale wyklad :) Pieknie, tylko jakos mi sie nie chce wierzyc, ze wydawnictwa kartograficzne tkwia w mrokach niewiedzy co to takiego tarnowskie Falklandy. Moze mapy oficjalne robi sie na innych zasadach, niz 'zwyczajowe' nazewnictwo? Ale coz, probuj ich przekonac, a nuz nowe mapy miasta ukaza sie wzbogacone o rozne takie smaczki lokalne ;) A pankowal skadinad madry czlowiek, tylko jego 'baska' czasem niesforna ;P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Robert :
Ej, chwilka. Uporządkujjmy, bo ja już nie wiem , czy dyskutuję z poważną osobą, PannoNIKt. Po pierwsze to ty pierwsza wspomniałaś o braku nazwy FALKLANDY na mapie , a ja ci wskazałem, że na portalowej mapie ta nazwa jest (a jakże!). Ja nawet znalazłem jakąś mapkę składaną sprzed kilku lat (strasznie przeze mnie pobazgrana) na której tez są FALKLANDY. Po drugie, byłaś łaskawa oskarżyć OKAY o brukowo-knajacki język (że niby FALLANDY są jego częścią ). Też chybione, bo akurat informacja jest z Radia PLUS (znowu RDN od niedzieli ), ale jak widać nie tylko radiowcy i internetowi kartografowie używają takiego języka, skoro nawet PannaNikt w ostatnim zdaniu określa je już w trzecim poście jako "smaczki lokalne" ... Czy tak trudno przyznać się do błędu ? Koniecznie musi być jakaś "otoczka" ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) PannaNikt :
Oooo, FALLANDY, to mi sie podoba najbardziej :D Choc jakos tak niebezpiecznie sie kojarzyc moze ;P A poczucie humoru u szanownego dyskutanta zaniklo? Chyba nie warto sie zacietrzewiac w tam niklym temacie :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2004) Senator :
Kamery owszem są potrzebne, tylko że straż miejska niestety nie wypełnia należycie swojej funkcji. Proponowałbym oddac kamery w ręce policji, Ci się przynajmniej nie boją interweniować, chodz z szybkościa dojazdu maja problemy ;-). Kamery to środek dobry ale z rozumnym jego używaniem w straży miejskiej to już niestety gorzej.Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2004) aPiL :
Kamery poprawiaja bezpieczenstwo, dzialajac prewencyjnie, ale z drugiej strony to jest pewien rodzaj inwigilacji...a co do nazwy Falklandy to ja jestem calkowicie przeciwny! Jesli ktos tak mowi na moje osiedle to natychmiast zwracam mu uwage, zeby nie uzywal takiej nazwy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2004) Oxide :
No wreszcie przydałoby sie ..... ja nie chce dostać siekierą w plecy ... jak było na Legionach zresztą zielone nie lebsze ;(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2004) marek kafarek :
przydałoby sie na zielonym wescie, legionach i na XXV lecia :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2004) wijak :
FALKLANDY to nie jest nazwa jednego osiedla tylko całej, nowej (ok. 20 lat) dzielnicy miasta. Przypomina mi to trochę zachowanie niektórych mieszkańców Nowej Huty , którzy tez się obrażają jak im się powie,że mieszkają w N. Hucie. Przecież jesteśmy Krakusy mówią . Tylko co ma piernik do wiatraka ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) sloneczna zaraz kolo pko :
hehe a ja to co falklandy czy juz nie bo mieszkam kolo banku pko drogi robercie oswiec mnie swoimi madrosciami hehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) sloneczny mis :
panie wijak a ty gdzie mieszkasz ? jak taki wazny jestes?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) sloneczny mis :
przeciez sloneczna to teraz centrum co to za pieprzenie o falklandach falklandy sa chyba w argentynie o ile sie nie myle panie robercie i wijaku !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) wijak :
"Falklandami" nazywaliśmy na początku - dobrze pamiętam pierwsze użycia tej nazwy, bo mieszkałem wtedy na Os. XXV lecia -okolice ówczesnej górki Sandowiczki, którą nam buldożery wtedy niszczyły bez pardonu i gdzie zaczęły powstawać bloki, osiedla. Potem to pojęcie się rozszerzało wraz z rozbudową ... To "powyzej Słonecznej" Roberta (dopisał jeszcze" mniej więcej" raczcie zauważyć) oczywiscie nie jest scisłe , bo nie moze być ścisłe. Do dzisiaj pamiętam spory czy mój ówczesny kościół (parafia NSJ) to kościół na Rzędzinie, czy na Grabówce. Wiele osób mówiło np. , że moje osiedle jest ma Rzędzinie to dopiero przytomna nauczycielka w szkole wyjasniła mi ,że to Grabówka. Bo widzicie, z ulicą czy konktretnym osiedlem nie ma problemu - to są dane policzalne, administracyjne a zwyczajowe nazwy dzielnic to określenia nieścisłe z załozenia, ogólny azymut. Dla mnie FALKLANDY to na pewno Monte Cassino, Westerplatte, Wojska Polskiego, górna część Jasnej, moze jeszcze "Studzianki" i Os. Legionów a dla innych jeszcze coś więcej ... Drugi problem to właśnie kwestie "administracyjne". Falklandy są duze, przede wszystkim jeśli chodzi o liczbę mieszkańców i nie da sie ich zaklasyfikować np. w trakcie wyborów (pamietacie ostatnie wybory do Rad Osiedli ?) jako jeden organizm. Stosuje się wiec sztuczne podziały. Ale nie mylcie administracyjnego podziału z ze zwyczajowym , czy historycznym. Te administacyjne nazwy nie mają czasem z tradycja nic wspólnego. Np. Głogów Małopolski jest teraz na "Podkarpaciu" , nota bene jest na nim też Stalowa Wola... Zawsze mi się śmiać chce, jak sobie to uswiadamiam. Czy oby rzeczywiście Małopolska kończyła się w poigórskiej Woli ? Co nie zmienia faktu,ze Malopolska jest faktem - społecznym, geograficznym,historycznym, gospodarczym . Tylko w kazdym z tych wymiarów to byłaby troche inna definicja... To tyle, może teraz jest jaśniej ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) wijak :
aha, jeszcze jedno. Oczywiscie, że każda nazwa od czegoś pochodzi. Ta była w r. 1982 (pierwsze uzycie) hitem z powodu wojny argentyńsko-angielskiej o wysepki na południu Ameryki Płd. Falklandy(ang.) - Malwiny(arg.). Dla nas "wcześmiejszych" Tarnowian te osiedla wyłaniające się gdzieś z traw i ogrodów, sadów porastających tamte tereny były właśnie takimi dalekimi od ówczesnego , właściwego Tarnowa wyspami, takimi Faklandami . Tylko widać prawdziwa wojna o nie wybuchnie (może juz wybuchła ?) dopiero teraz, na łamach OKAY ... ;-))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) coco :
Panie Słoneczny Miś!Czy Pan robi zakupy na burku, czy na pl. Bema?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-02-2004) G :
tak na marginesie chce dodać ze wczoraj ok 21:00 jakichś trzech bezmózgich idiotów zaczepiało ludzi w celu pobicia na ul.Lwowskiej miedzy mrówkowcem a urzedem skarbowym. I mnie sie dostało - zostałem obrzucony kilkoma kamieniami średnicy 10-15 cm az boje sie pomyśleć co by sie stało jak bym dostał w głowe bo szedłem piechotą - wiec uwarzam ze kamery są fajne na przyjeciu komunijnym a do takich skur.....synów sie powinno strzelać a nie filmować ich !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2004) J.K :
łał niedaleko mnie to było strach się bać!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2004) Centrum ścisłe :
FALKALNDY to wszystkie bloki powstałe w okresie 20-30 lat w osi ulicy Słoneczej i Jana Pawła, jako człowiek z centrum nazw poszczególnych osiedli nie rozróżniam i nawet nie mam zamiaru. Dla mnie prawdziwy Tarnów to kamienice powstałe przed wojną i wcześniejsze (n.p. za CK Cesarstwa) a nie jakieś pudła z żelbetonu, co swoim widokiem odstraszają wszystkich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2004) centrum wszechswiata :
buhahhahahahah centrum scisle tzn gdzie watok i okolica;-) no to zajebicho gosciu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) Gościnny :
Niech ktos z Straży Miejskiej powie łaskawie, gdzie to oni położyli te światłowody? Ani metra nie położyli !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) falklander :
Gdyby nie falklandy to tarnow teraz byl by mala miescina typu Bochnia i taka jest prawda. Byla by mniejsza konsumpcja, mniej wiekszych sklepow itp itd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) Dodas :
Słuchajcie tak sobie to wszystko czytam i odnosze wrażenie, że troche odbiegliście od tematu... Może ja napisze co o tym sądze. Kamery są w mieście potrzebne przecież w tej chwili można je znaleźć we wsztstkich większych miastach i jest to normalne. Poprostu musimy sie do tego przyzwyczaić... tylko jest jeden problem słyszałem, że kamery w okolicach tarnowskiego Rynku są nieczynne ze względu na brak funduszy. Czy w takiej sytuacji jest sens montowania nowych skoro nie ma środków na utrzymanie starych?? Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2004) aPiL :
i bardzo dobrze ze nie dzialaja, tylko ze ludzie nie musza o tym wiedziec...w akim wypadku i my nie jestesmy inwigilowani, a potencjalni przestepcy boja sie ze zostana sfilmowani...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2004) Tomi :
Hehe, a ja mieszkam na Koszyckim i od zawsze mówię, że jadę do miasta... Jestem lewobrzezny od Białej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2004) Queennie :
A ja jestem i za wnioskiem o kamery, i za wnioskiem o "zalegalizowanie" nazwy Falklandy. Nie będę się zastanawiać, za którym bardziej :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2004) dracena :
nazwa "falklandy" dotyczyła budowy bloków przy dzisiejszych ulicach westerplatte i marynarki wojennej. bloki osiedla jasna 1 tzn. przy studziankach i monte cassino już wtedy istniały i ich ta nazwa nie dotyczy, jak również o ile dobrze pamiętam nie dotyczyło to bloków przy promiennej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2004) gggg :
i po co te kamery i tak nikt nie zaeraguje kto by się tam przejmował kamerami nawet już szlabanów nie opuszczają na przejściach kolejowych;

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl