To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Przepraszam: The Bill   -   31/1/2007
Fanom punckrocka tej grupy nie trzeba przedstawiać. W czasach tak zamierzchłych, jak na przykład początek lat 90-tych, „Piosenka dla żołnierza” stała się hymnem walczących o uwolnienie człowieka za odmowę służby wojskowej. Kampanię tą prowadził wówczas Jurek Owsiak, wkrótce potem ruszyła jego „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” a The Bill stał się jedną z pierwszych kapel, która włączyła się w tą akcję. Po kolejnych Jarocinach, koncertach i przerwach rozmaitych zespół w 2002 roku powrócił – 8 lutego o godz. 19:00 usłyszymy go w Klubie Studenckim „Przepraszam”.

Ogloszenie

Zespół powstał w 1986 roku choć jego „prototyp” działał już dwa lata wcześniej. The Bill od początku istnienia związany jest z Pionkami oraz tamtejszym Miejskim Ośrodkiem Kultury. Po szeregu „kadrowych” zmian, w roku 1991 kapela nagrywa pierwsze demo z takimi numerami jak „Wolność”, „Wisła”, czy „Piosenka dla żołnierza”. „Wolność” okazuje się numerem jeden podsumowania rocznego listy Radia Overground, a „Piosenka dla żołnierza” staje się hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tą prowadzi Jurek Owsiak. Jednocześnie rusza jego Wielka Orkiestra, a The Bill jest jedna z pierwszych kapel, która włącza się w tą akcję. 1992r. to przede wszystkim Jarocin i II Nagroda Publiczności; zaraz potem ukazuje się pierwsza płyta „The biut”. 60 tysięcy sprzedanych egzemplarzy czyni ją najlepiej sprzedająca się w tym czasie płytą wydaną w Poltonie. Rok 1993 przynosi kolejny Jarocin i następną płytę „Początek końca”. Rok później grupa wydaje krążek „Sex & Roll”, zaś latem 1996 „Daję wam ogień”. Materiał jednak nie ukazuje się w sprzedaży. Wydawcy przestają interesować się punk rockiem, a co za tym idzie i The Bill'em. Zespół zawiesza swoją działalność, płyta ostatecznie ukazuje się na rynku w 2000 roku. Na krótko grupa reaktywuje się w nowym składzie, ale kolejna przerwa trwa od 2001 do 2004 roku. Latem 2004r. zespół The Bill powraca – na początku tego roku powinien ukazać się najnowszy krążek.
Klub Studencki Przepraszam, Rynek 10, 8 luty godz. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 04:46:52
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html