To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Teatr zaprasza: „Shirley Valentine”   -   31/1/2007
Gościnny spektakl w wykonaniu Agnieszki Schimscheiner. „Shirley Valentine” posiada ciekawą genezę - jej autor, Willy Russell, był niegdyś damskim fryzjerem. Wysłuchawszy wielu zwierzeń swoich klientek postanowił napisać monodram, nawiązujący do poruszanych wówczas tematów. Tak powstała sztuka, której bohaterka nie godzi się z szarą codziennością i próbuje coś zmienić w swoim życiu... Spektakl zobaczymy tylko raz – 10 lutego o godz. 18:00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego.

Ogloszenie

Tekst okazał się na tyle ciekawy, że zainteresowała się nim sama Krystyna Janda. Interpretując go aktorka odniosła wielki sukces, a spektakl zyskał miano teatralnego przeboju. Shirley wykreowana przez Jandę była tak bardzo charakterystyczna i sugestywna, że kolejne odtwórczynie tej roli nie miały łatwego zadania.
„Ten tekst jest z pewnością o wielu małżeństwach, które nie potrafią osiągać życiowych kompromisów. Ale jest też o samotności i dziecięcej wręcz bezradności człowieka. Co ważne, ta opowieść mieni się dowcipem, żartem, a Shirley zjednuje sobie sympatyków dzięki sile swej osobowości, temperamentowi, poczuciu humoru i w końcu zbuntowaniu. Przecież po naszych ulicach chodzi wiele kobiet podobnych do niej, być może też marzących o zmianie swojego życia...” - napisała o spektaklu Agnieszka Schimscheiner.
Przekład: Małgorzata Semil, reżyseria: Grzegorz Matysik, scenografia: Elżbieta Wójtowicz –Gularowska, opracowanie muzyczne: Agnieszka Bubka. Shirley Valentine - Agnieszka Schimscheiner.
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Mała Scena, 10 luty godz. 18:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 04:48:04
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html