Porażka w siódemkę   -   05/2/2007
Koszykarze tarnowskiej Unii do spotkania z Polpharmą przystąpili w siódemkę i zgodnie z przewidywaniami przegrali kolejne spotkanie w ramach DBE. Zespół ze Starogardu Gdańskiego pokonał “Jaskółki” 100 : 75. Unia wyrównaną walkę ze swoim rywalem podjęła w pierwszej i ostatniej kwarcie spotkania.

Unia Tarnów – Polpharma 75:100 ( 26:26, 12:28, 14:23, 23:23)
Punkty dla Unii : Kruk 23, Djordjevic 12, Morris 12, Vucicević 11, Sarzało 9, Hajnsz 8

Pierwsza kwarta sobotniego spotkania była jeszcze bardzo wyrównana. Dobre spotkanie w barwach Unii rozgrywał Grzegorz Kruk, który imponował skutecznością zdobywając w tej części meczu 12 punktów. Zespół gości swój marsz po zwycięstwo rozpoczął w drugiej odsłonie meczu. W pierwszych pięciu minutach zdobył 11 oczek nie tracąc żadnego. W tym spotkaniu trener Krzysztof Kocoł miał do dyspozycji tylko siedmiu zawodników i normalnym biegiem wydarzeń zespół z każdą minutą tracił coraz więcej sił, co pewnie wykorzystywali goście. Jeszcze na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku rywal tarnowian prowadził różnicą 31 punktów, ale ambitna postawa “Jaskółek” pozwoliła nieco zmiejszyć straty i ostatecznie goście wygrali 100:75.

Po meczu trener Kocoł powiedział :
Ukłony i gratulacje dla drużyny, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znajdujemy się praktycznie od dwóch miesięcy, kolejny raz zagrała dobre zawody. Powoli koszykówka w Tarnowie umiera i tutaj apel do władz miasta o pomoc, bo jeszcze nie jest za późno. Nawet, jeśli nie uratujemy ekstraklasy i to opuścimy jej szeregi, ale zachowamy miejsce w pierwszej lidze a gdy wycofamy się to czeka nas degradacja o trzy klasy niżej.

Date        : Fri, April 19, 2024 04:59:20
IP          : 3.145.77.114