To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przekształcenia w Mościckim Centrum Medycznym   -   05/2/2007
Z dniem 1 stycznia oddział dla przewlekle chorych w Mościckim Centrum Medycznym przekształcony został w zakład opiekuńczo – leczniczy. Osoby przebywające w zakładzie ponoszą koszty wyżywienia i zakwaterowania. Świadczenia zdrowotne udzielane tym osobom finansowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ogloszenie
>

Przekształcenie oddziału jest realizacją uchwały Rady Miejskiej w Tarnowie z 8 września 2005 roku. Projekt tej uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Zdrowia Rady Miejskiej, Radę Społeczną Mościckiego Centrum Medycznego i Radę Powiatu Tarnowskiego. Także Wojewoda Małopolski, któremu przekazano projekt uchwały, nie wniósł do niego zastrzeżeń i stała się obowiązującym prawem. Konieczność przekształcenia wynikała ze stanowiska Narodowego Funduszu Zdrowia, który pisemnie informował, że „świadczenia realizowane w oddziałach dla przewlekle chorych będą finansowane przez NFZ jedynie do końca 2005 roku. W tym czasie należy przekształcić oddziały dla przewlekle chorych w zakłady opiekuńczo-lecznicze lub pielęgnacyjno-opiekuńcze.” Stanowisko to zostało przez Prezesa NFZ uzupełnione o stwierdzenie, że kontraktowanie świadczeń oddziałów dla przewlekle chorych będzie możliwe jeszcze w roku 2006, ale tylko w odniesieniu do tych oddziałów, którym w roku 2005 nie udało się zakończyć procedury przekształcania. -Wykorzystując te informacje, przesunięto termin przekształcenia oddziału w MCM na 1 stycznia 2007 roku - podkreśla Wiesław Izworski, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej tarnowskiego magistratu.

Mościckie Centrum Medyczne złożyło ofertę w konkursie, ogłoszonym przez NFZ na wykonywanie świadczeń zdrowotnych w roku 2007 i latach następnych. 15 grudnia 2006 roku Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ rozstrzygnął postępowanie konkursowe o zawarcie umów w zakresie świadczeń w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, wskazując Mościckie Centrum Medyczne jako wykonawcę tych świadczeń. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym oraz przeprowadzona procedurą przekształceniową i rozstrzygniętym konkursem Zakład Opiekuńczo-Leczniczy działający w strukturze Moscickiego Centrum Medycznego rozpoczął działalność od 1 stycznia 2007.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 17:55:36
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html