Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Rusza "Ikonka"   -   05/2/2004
Internet powszechnie dostępny dla mieszkańców - to główny cel programu „Ikonka” prowadzonego w województwie Małopolskim. W powiecie tarnowskim jego wdrażanie przebiega dość dobrze. Większość wójtów i gmin wystąpiła już do ministerstwa nauki o zainstalowanie na swoim terenie bezpłatnych punktów z dostępem do internetu. Z szesnastu gmin 12 ma już dostęp do sieci. Pozostałe jak Gromnik czy Wojnicz, są na etapie przygotowań. Kwestią czasu jest ich dostęp do internetu.

Ogloszenie
>

Problemem jest jednak brak sprzętu. Ministerstwo zapewnia jednak dostarczenie każdej gminie od 3 do 6 komputerów wraz z oprogramowaniem i osprzętem sieciowym. - To szansa dla gminnych domów kultury, a także dla bibliotek i czytelni – uważą Janina Kania, dyrektor tarnowskiej biblioteki. Większość kosztów związanych z realizacja projektu pokrywa budżet państwa. Gminy opłacają operatora internetowego, który włączy komputery do sieci. Stan zaawansowania komputeryzacji na terenie powiatu tarnowskiego wygląda na tle innych powiatów bardzo dobrze.
Gminy mogą również liczyć na wsparcie w realizacji projektu różnych fundacji. Blisko 20 komputerów przekazała dotąd gminom i Tarnowowi fundacja im. Andrzeja Urbańczyka. Natomiast obiecane przez ministerstwo komputery, powinny się znaleźć w poszczególnych gminach już pod koniec marca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(05-02-2004) M.Wietrzyk :
"Większość wójtów i gmin wystąpiła już do ministerstwa nauki o zainstalowanie na swoim terenie bezpłatnych punktów z dostępem do internetu." Niestety nie ma nic za darmo. Większość kosztów pokrywa budżet państwa tylko pytanie, skąd w budżecie są pieniadze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) PannaNikt :
Czyli bezpłatne = zapłacone z moich podatkow, tak? A to ja dziekuje, nie zycze sobie robienia takich 'programow' moim kosztem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) Wolf :
Mieszczuszki nigdy nigdy nie wyjezdzaliscie z Tarnowa? Nie wiecie chyba ile znaczy dostep do sieci dla kogos kto utrzymuje sie tylko z rolnictwa w jakiejs malej wiosce gdzies w okolicach Ciezkowic lub Niedzielisk. Tam naprawde nie stac ludzi na łacze z netem. To jedyna szansa dla nich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) PannaNikt :
Wolf moze i slusznie; tylko wiesz, jakos nie mam zaufania do inicjatyw urzedniczych - jakos rzadko spelniaja zalozone zadania. Pewnie sie okaze, ze urzedy wezma dotacje, urzadza punkty dostepu do sieci - ktore pewnie albo nie beda dzialac, albo beda dostepne przez pol godziny dziennie, albo wogole korzystac z nich beda tylko krewni i znajomi kroliczka. To wszystko zalatuje kolejna dmuchana inicjatywa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) Darek :
Jak sie czyta wasze komentarze to sie czlowiekowi wszystkiego od razu odniechciewa. POLSKA MALKONTENTAMI STOI, wam ludzie nikt nie dogodzi... ale wasze zycie musi byc nudne, ciagle narzekanie i nic wiecej...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) M.Wietrzyk :
To nie narzekanie tylko trzeźwe ocenianie sytuacji. Nie jest sztuką obiecać cokolwiek i wyciągnąć na to pieniądze nie ze swojej kieszeni. Panie Wolf tak to każdy potrafi zrobić. Skończmy wreszcie z głupim i złodziejskim zwyczajem sięgania po cudze. M.Friedman pisał kiedyś o 4 sposobach wydawania pieniędzy. 1)Kiedy własne pieniądze wydajemy na własne potrzeby 2)Własne pieniądze wydajemy na potrzeby cudze 3)Cudze pieniądze wydajemy na nasze potrzeby 4)Cudze pieniądze wydejemy na potrzeby innych. Najefektywniej wydajemy pieniądze wg. sposobu nr 1 ponieważ wiemy na co chcemy wydać pieniadze i wiemy co chcemy kupić. Gorzej już jest w przypadku nr 2 bo nie zawsze wiemy co chce otrzymać od nas druga strona. Przypadki nr 3 i nr 4 to przykład wydawania pieniędzy przez państwo (ogólnie rzecz biorąc). Sposoby te są mniej efektywne z kilku powodów. Po pierwsze urzędnik nie troszczy się o powierzone mu środki tak bardzo jak troszczy się o swoje własne pieniądze. Po drugie urzędnik nie zawsze jest zorientowany w tym, co tak naprawdę jest potrzebne i czy nie ma akurta rzeczy potrzebniejszych do sfinansowania, oczekujących na jego decyzję. W końcu za prace urzędnika trzeba zapłacić a i urządzić mu miejsce pracy, zapłacić rachunki itd. itp. - czyli pojawiają się dodatkowe koszty wykonania danego zadania. Kiedy wszystkie te czynności wykonujemy sami zaoszczędzamy conajmniej na kosztach opłacania urzędnik. Zazwyczaj o wiele celniej ulokujemy nasze środki niż zrobi to urzędnik.Wniosek nasuwa się sam.Płaćmy sami za siebie a urzędnikom wara od naszych pieniędzy ! ! ! Przypuszczam, że gdyby nie konieczność opłacania przez nas rzeszy niepotrzebnych urzędasów ludzie z Ciężkowic lub Niedzielisk już dawno sami założyliby sobie internet Panie Wolf.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl