Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   "Recepta na bezrobocie" czeka na podpisy   -   05/2/2004
Dziś w południe w siedzibie tarnowskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber odbyła się konferencja prasowa inaugurująca akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o likwidacji bezrobocia i naprawie finansów publicznych, przygotowanej przez Centrum Adama Smith’a. Ogólnopolska inauguracja kampanii społecznej „Recepta na bezrobocie” zaplanowana jest na niedzielę w Warszawie. Jednym z podstawowych założeń pakietu legislacyjnego przygotowanego przez CAS jest uproszczenie systemu podatkowego przy zapewnieniu państwu podobnych wpływów budżetowych, co dzisiaj.

Ogloszenie
>

Jednym z twórców projektu ustawy był zmarły przed tygodniem Krzysztof Dzierżawski. Projekt i założenia ustawy zostały przedstawione 16. grudnia ubiegłego roku. W niedzielę 8. lutego nastąpi natomiast uroczysta inauguracja. Na tę uroczystość pojedzie do Warszawy trzech przedstawicieli KoLibra z Tarnowa: Barbara Madeja, Michał Szanduła oraz Mirosław Tryba.

Tarnowski KoLiber przyłącza się do akcji zbierania podpisów, dlatego, że projekt wprowadza prostszy system podatkowy. Prosty system podatkowy, taki, który nie wymaga ekspertów, jest - zdaniem młodych konserwatystów - tańszy dla każdego podatnika. Taki system jest również przejrzysty i jednoznaczny w interpretacji. Prostota utrudnia także manipulacje fiskalne. Konserwatywno-liberalny punkt widzenia zakłada, że podatki powinny być proste.
Podejście konserwatywno-liberalne zakłada również, że podatki powinny być także niskie. Jak czytamy w założeniach do projektu ustawy CAS „dochody sektora publicznego pozostają na niezmienionym poziomie”. Oznacza to, że podatnicy zapłacą ostatecznie tyle samo, ile płacą obecnie – zmieni się natomiast struktura przychodów sektora publicznego, zmienią się podatnicy, przedmiot opodatkowania, stawki podatków, niektóre podatki zostaną zlikwidowane, z kolei nowe zostaną wprowadzone.
W uzasadnieniu do projektu ustawy czytamy jednak również, że zmniejszą się pozapłacowe koszty pracy z obecnych 85% na 25%. Oznacza to, że praca będzie tańsza dla pracodawców. Ma to stymulować przedsiębiorców, aby chętniej zatrudniali nowych pracowników. Przy założeniu niezmienionych dochodów sektora publicznego oznaczać może to jednak wzrost opodatkowania kapitału oraz konsumentów (początkowy wzrost cen).
KoLiber uważa, że oba kroki – uproszczenie systemu podatkowego, jak i zmniejszenie obciążeń podatkowych – są niezbędne. Uważają, że proponowany przez ekspertów Centrum Adama Smith’a projekt ustawy czyni zadość pierwszemu z dwóch wspomnianych postulatów. Być może ten krok pociągnie za sobą następny, ważniejszy – obniżenie podatków.
Tarnowski KoLiber zachęca mieszkańców Tarnowa do składania podpisów pod projektem ustawy o likwidacji bezrobocia i naprawie finansów publicznych.
Zdaniem "KoLibra" projekt CAS – z racji tego, że upraszcza system podatkowy – wart jest poparcia.

W piątki od godziny 19-stej można będzie w siedzibie KoLibra złożyć podpis pod projektem ustawy o likwidacji bezrobocia i naprawie finansów publicznych, KoLibranci udzielą wszelkich informacji i udostępnią materiały oraz formularze, jeśli ktoś chciałby zbierać podpisy wśród swoich znajomych.
Na stronie internetowej www.tarnow.koliber.org znajdą się wszelkie dane kontaktowe oraz najświeższe informacje z realizacji kampanii „Recepta na bezrobocie” w Tarnowie.

Szczegółowe informacje o projekcie pakietu proponowanego przez CAS, w tym projekty odpowiednich aktów legislacyjnych można znaleźć na stronach Centrum Adama Smith’a : www.smith.pl a także na stronie Fundacji "Odpowiedzialność Obywatelska", wspierającej kampanię „Recepta na bezrobocie”: www.odpowiedzialnosc.org
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(05-02-2004) Michał Szanduła :
Chyba jest coś z linkami nie tak ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2004) VIP :
NIE DZIAŁAJĄ STRONKI WWW !! :-((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) Webmaster Odpowiedzialnosci :maciej.zaborowski@odpowiedzialnosc.org 
Stronki działają (Centrum ładuje się bardzo długo i niestety mało jest tam informacji dlatego zapraszam i odsyłam do dalszej lektury na strone www.odpowiedzialnosc.org (wszystko dziala - tylko powyższe odsyłacze nie działają - dlatego proszę wpisywać adres ręcznie) Pozdrawiam / M.Z.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) Webmaster Odpowiedzialnosci :
C.D. Oczywiscnie z przedrostkiem : http:// - a wiec poprawny adres wygląda następująco: http://www.odpowiedzialnos c.org

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2004) Natalia :
Co Wam nie działa ? U mnie wszystko gra.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl