Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Uchwalono dąbrowski budżet   -   06/2/2004
Niemal jednogłośnie radni Dąbrowy Tarnowskiej uchwalili tegoroczny budżet dla gminy. Zakłada on dochody w wysokości blisko 24,5 mln złotych, wydatki w kwocie ponad 25,5 mln. Deficyt wyniesie ponad 2 mln złotych i ma być pokryty z pożyczek i kredytu bankowego. Połowę budżetu pochłonie oświata, do której gmina z własnych funduszy dołoży 3,3 mln złotych. Większość funduszy oświatowych pochłonie utrzymanie szkół i przedszkoli, jedynie 287 tys. przeznaczone będzie na wydatki majątkowe.

Ogloszenie
>

Wśród planowanych na ten rok inwestycji znajdą się kolejne odcinki kanalizacji, do października ma być zakończona kanalizacja ulic: Piłsudskiego. Legionistów, Hallera, Al. Wolności. Rozpoczęta będzie kanalizacja ulic: Szarwarskiej, Zagumnie, Ulinów, Szymanowskiego, Wieniawskiego, Chopina. Paderewskiego. Wykonane zostaną projekty kanalizacji dla wsi Brnik, Szarwark i Żelazówka, gmina stara się o fundusze unijne na ich realizację. W tym roku opracowany będzie także projekt kanalizacji wraz z modernizacją ul. Gruszowskiej i Leśnej, który finansowany będzie wspólnie z powiatem.
Inwestycję zaplanowano także na kilku drogach. Na dwa lata rozłożono gruntowną przebudowę ul. Ligęzów i gen. Kukiela, zarezerwowano fundusze na modernizację ul. Hallera. Mimo że Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował modernizację całej drogi Dąbrowa - Szczurowa, gmina nadal zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami chce współfinansować nowy chodnik od granic miasta do Morzychny. Odnowienia doczekają się w tym roku alejki parkowe oraz chodnik na ul. Zazamcze w okolicy przedszkola.
Wydatki na administrację publiczną zaplanowane na ten rok oceniane są jako niższe od średniej w miastach powiatowych i wyniosą ok. 11 proc. budżetu. W związku z wchodzącymi przepisami gmina musi zatrudnić architekta i inspektora wewnętrznej kontroli finansowej.
Burmistrz Stanisław Początek podkreślał również priorytety w wydatkach na kulturę. Pieniędzy nie powinno zabraknąć na orkiestrę dętą i zespół "Nieczajnianie" działające przy Domu Kultury. "To zespoły, które bardzo się podobają, nie tylko u nas, ale zdobywają popularność, także goszcząc w innych miastach, gdzie promują naszą gminę. Ludzie, którzy działają w nich społecznie, powinni liczyć przynajmniej na drobne nagrody rekompensujące koszty dojazdów na próby" - mówił burmistrz.

Budżet na rok 2004 będzie deficytowy, ponad 2 mln różnicy między dochodami a wydatkami gmina zamierza pokryć z preferencyjnej pożyczki z WFOŚ-u, która sfinansuje kanalizację ul. Szarwarskiej oraz z komercyjnego kredytu na modernizację drogi w Nieczajnej Dolnej, która ma być dofinansowana z Sapardu. Jak zapewnia burmistrz, poziom zadłużenia gminy jest bezpieczny i wyniesie około 26 proc. budżetu, podczas, gdy dopuszczalne jest 60 proc. (BAJA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl