To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czy ZOL w Mościcach powstaje w zgodzie z prawem ?    -   25/2/2007
Sprawa przekształcenia oddziału dla przewlekle chorych w Mościckim Centrum Medycznym w Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) wzbudza wielkie kontrowersje. Sprawie poświęcono sporo miejsca podczas ostatnich obrad Rady Miasta, podczas których miano głosować zmiany w statucie MCM, zatwierdzające zmiany zaproponowane przez zarząd jednostki. Ostatecznie ten punkt obrad przeniesiono na kolejną sesję. Stało się tak po zapoznaniu się z argumentacją wielu radnych, podnoszących tajemnicze okoliczności likwidacji oddziału, w którym dotychczas pacjenci mogli liczyć na darmową opiekę. Radni z zespołu kontroli Komisji Rewizyjnej podejrzewają też nieprawidłowości formalno-prawne dotyczące powołania mościckiego ZOL-u.

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku kierownictwo MCM zdecydowało o likwidacji z dniem 31 grudnia 2006r. oddziału dla przewlekle chorych w tej placówce medycznej i powołanie w to miejsce Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który realizować ma świadczenia wynikające z nowej umowy z Małopolskim Oddziałem NFZ. Przekształcenie oznacza radykalną zmianę w finansowaniu jednostki. Pacjenci, którzy dotychczas liczyć mogli na opiekę finansowaną w całości przez NFZ, teraz płacić będą musieli za nią 70 % swojej renty lub emerytury. -Do tego nie musi dojść. Narodowy Fundusz Zdrowia wycofał się ze względów społecznych z pomysłu przekształcania ODPR w ZOL-e - informowała w czwartek radna Anna Czech i apelowała :- proces można jeszcze przerwać, aby w Tarnowie przewlekle chorzy mogli korzystać z darmowej opieki szpitalnej. Przy okazji radna zapytała prezydenta, czy decyzja o przekształceniach w MCM nie jest oby wstępem do prywatyzacji tej placówki a Prezydent Ścigała odpowiadał, że nic mu o tym nie wiadomo.
Sam proces przekształcenia w MCM jest przeprowadzany z naruszeniem procedur i prawa - podejrzewają z kolei radni Krzysztof Nowak i Grzegorz Kądzielawski, czyli przewodniczący i członek zespołu kontroli Komisji Rewizyjnej RMT. Ich zdaniem naruszenia wynikają m.in. z braku ważnej opinii Rady Społecznej MCM, która musi zaopiniować wniosek, ale zbiera się w niestatutowym składzie. Radni dowodzą, że obecny wpis MCM w rejestrze wojewody jest bezprawny, co może grozić placówce utratą wszelkich dotacji ze strony NFZ !
Prezydent Ścigała stwierdzał jednak podczas czwartkowych obrad RMT, że "według radcy prawnego magistratu nie mamy do czynienia z naruszeniem prawa". Niemniej jednak władze miasta chcą wyjaśnić wszelkie w wątpliwości w tej sprawie i poparły wniosek radnych (wyartykułowany przez Jerzego Hebdę) o odroczenie głosowania w sprawie zmian w statucie MCM oraz uzupełnienia składu Rady Społecznej placówki o miesiąc.

Posłuchaj:
- wypowiedzi radnej Anny Czech: (((mp3)))
- rozmowy z radnym Krzysztofem Nowakiem: (((mp3)))
- rozmowy z radnym Grzegorzem Kądzielawskim: (((mp3)))
(PD, MP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 18:19:12
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html