To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rok w kulturze    -   01/3/2007
-Proszę zwrócił uwagę, że w innych działach budżetowych dokonaliśmy cięć, a w kulturze zostawiliśmy tyle, ile było – tak o tegorocznych wydatkach na kulturę mówi prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. W tym roku żadna ze stałych, cyklicznych imprez organizowanych w naszym mieście nie spadnie z afisza, pojawią się natomiast nowe propozycje. Ciekawostką jest zsynchronizowanie w czasie Tarnowskiej Nagrody Filmowej i organizowanego przez Pałac Młodzieży Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do lat 21” – „bez naruszania ich integralności” – jak stwierdza dyrektor Wydziału Kultury Agnieszka Kawa.

Ogloszenie
>

TNF, pod patronatem Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się w dniach 20 – 26 maja; podobnie „Dozwolone do lat 21” – od 24 do 27 maja. W ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej planowanych jest 14 filmów oraz blok dla dzieci, panel dyskusyjny SFP, kino letnie na Rynku, performance Jerzego Kaliny (przy ulicy Staszica) oraz plenerowe koncerty: „Seriale, seriale...” trio Herdzin – Bogdanowicz – Biskupski wraz z Tarnowską Orkiestrą Kameralną (24 maja), muzyka filmowa Wojciecha Waglewskiego (25 maja) i muzyka Krzesimira Dębskiego – wraz z TOK (26 maja).
Stałą pozycją kulturalną jest także Noc Świętojańska w Parku Strzeleckim (23 czerwca); planowane są ponadto koncerty Opery Krakowskiej na tarnowskim Rynku (lipiec) i kontynuacja festiwalu „Był Sobie Blues i Rock” w sierpniowe piątki. Na dni 20 –21 września przewidziano finałowy koncert Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Pod szczęśliwą gwiazdą”. No i wreszcie „Talia”, która odbędzie się w dniach 12 – 21 września; zobaczymy na niej 16 spektakli konkursowych. Nowością jest program edukacyjny „Generałowie Ziemi Tarnowskiej – pamięć i wdzięczność”, obejmujący konkursy, wycieczki, publikacje, wystawy, sesje popularno – naukowe i uroczystości patriotyczne.

Posłuchaj, co na temat kulturalnych planów mówi dyrektor Wydziału Kultury UMT Agnieszka Kawa (((mp3)))

Foto: zdjęcie z ubiegłorocznego festiwalu „Był sobie blues”

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:45:22
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html