Wysoka porażka Unii   -   12/3/2007
Niespodzianki być nie mogło i kolejny raz koszykarze tarnowskiej Unii schodzili z parkietu pokonani. Tym razem podopieczni trenera Kocoła nie byli nawet wstanie podjąć walki z ekipą BOT-u Turów. Zwycięstwo gości w stosunku 102:54 wystarczy chyba za cały komentarz do sobotniego spotkania.

>

Unia Tarnów – BOT Turów 54 : 102 (15:26, 12:15, 15:36, 12:23)
Punkty dla Unii zdobywali : Djordjevic 15, M.Vucicević 12, Morris 10, Bacik 7, Hajnsz 5, Stawarski 3, Zych 2, Koczwara 2

Od początku spotkania zarysowała się przewaga wicelidera tabeli, który po pierwszej kwarcie prowadził różnicą 11 punktów. Druga odsłona sobotniego spotkania była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu tarnowian. Bardzo dobrą partię w pierwszej połowie spotkania rozgrywał Vucicevic. Jednak to było wszystko, na co było stać w tym dniu koszykarzy Unii. Podobnie jak w ostatnich meczach po przyzwoitym początku z czasem zaczyna brakować sił i rywal odnosi spokojne zwycięstwo. W drugiej połowie na parkiecie dominował już tylko zespół gości. Dzięki dobrej grze w obronie i skutecznej w ofensywie spotkanie zakończyło bardzo wysokim zwycięstwm BOT-u. W sytuacji, kiedy mecz był już przegrany trener Krzyszof Kocoł dał szansę debiutu w DBE młodym zawodnikom Unii. Pierwsze trafienia w ekstralidze zaliczyli Stawarski (warto dodać, że była to „trójka”) oraz Koczwara.

-Mamy teraz zdecydowanie odmłodzony skład. Młodzi zawodnicy pokazali dzisiaj, że potrafią grać w kosza. Chcą wylansować siebie, swoje nazwisko w perspektywie przyszłości, mają po 18, 19 lat i wszystko przed nimi. W Unii poprawia się powoli sytuacja organizacyjno-finansowa, jednak dalej jest problem z halą. Nie da się prowadzić wyrównanej walki, nawet w tym młodym składzie, odbywając w tygodniu 3-4 jednostki treningowe. Sztywne treningi w ciągu tygodnia mamy tylko dwa – ranne treningi we wtorek i czwartek, w których niestety nie mogą uczestniczyć młodzi zawodnicy, którzy w tym czasie są w szkołach. Ta sytuacja nie może trwać tak dalej, tym bardziej, że od ponad miesiąc treningi odbywają się w pięcioosobowym zestawieniu - powiedział po meczu trener Krzysztof Kocoł.

Date        : Tue, March 19, 2024 02:57:40
IP          : 34.236.152.203