Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Rzecznik już tylko w Starostwie   -   09/2/2004
Powiatowy rzecznik konsumentów zrezygnował z dyżurów pełnionych w Tuchowie, Żabnie, Ciężkowicach i Zakliczynie. Powód? Zjawiało się zbyt mało zainteresowanych petentów. Rzecznik pełnił dyżury w gminach w pierwszym półroczu ub. roku. Jednak - jak twierdzi - ze względu na brak zainteresowania ze strony mieszkańców i słabą informację o możliwości korzystania z tego typu udogodnienia (wyjątkiem Tuchów), zrezygnował z tej działalności.

Ogloszenie
>

- Dyżury w gminach nie sprawdziły się - potwierdził Jerzy Pilch w czwartek, pytany o tę sprawę podczas posiedzenia powiatowej komisji zdrowia. - W czasie ich trwania zjawiały się jedna, dwie osoby, gdy w tym samym czasie do tarnowskiego biura rzecznika przychodziło kilkanaście osób i na przykład trzy z gminy, w której akurat tego dnia pełniłem dyżur.
Radni pytali powiatowego rzecznika konsumentów o jego działalność w ostatnich miesiącach, gdyż na najbliższej sesji w Kąśnej Dolnej mają przyjąć jego sprawozdanie za 12 miesięcy ub. roku. Jak się okazuje, powiatowy rzecznik konsumentów rozpatrywał w ubiegłym roku 249 spraw, w tym 172 nowe. Do końca grudnia udało się z tego zakończyć 132 sprawy. Pozostałe są w toku postępowania.
Jerzy Pilch przewiduje, że w tym roku będzie miał jeszcze więcej spraw związanych z obroną praw konsumentów niż w roku ubiegłym. - Do piątego lutego miałem już dwa razy więcej spraw niż rok temu w tym samym okresie - powiedział Jerzy Pilch. - Jeśli ta tendencja się utrzyma, to z pewnością w biurze rzecznika przekroczymy w tym roku 250 spraw.
Coraz więcej spraw konsumenckich trafiających do powiatowego rzecznika konsumentów znajduje, niestety, swój sądowy finał. Dzieje się tak, bo strony konsumenckich sporów coraz bardziej agresywnie dochodzą swoich spraw.
- Liczba spraw trafiających do sądów jeszcze wzrośnie w najbliższym czasie o kilka kolejnych, bo kilka kolejnych sądowych pozwów jest już w trakcie formułowania - relacjonuje w sprawozdaniu rzecznik. - Oprócz tego skierowaliśmy trzy sprawy do prokuratur w Rzeszowie, Krakowie i Tarnowie, w związku z uzasadnionym podejrzeniem o popełnieniu przestępstwa. (SMOL)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl