To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czwarty Ekstra Film - zaproszenia   -   14/3/2007
Kolejna projekcja popularnego cyklu w kinie "Marzenie". W czwartek (15 marca) o 18:00 zaprezentowany zostanie film Loacha „Wiatr buszujący w jęczmieniu”, którego seans dodatkowo towarzyszy trwającym w Tarnowie "Dniom Irlandzkim", o których programie pisaliśmy już wielokrotnie. Mamy dwa podwójne zaproszenia na czwartkową projekcję dla inTARnautów.

Ogloszenie
>

Wybór filmu nie był tym razem przypadkowy, ale został podyktowany dwojakimi względami - mówi Anna Grygiel z TCK. Z jednej strony jest to film bardzo interesujący, na który trzeba zwrócić uwagę, o czym świadczy zarówno osoba reżysera jak i fakt, że Jury międzynarodowego festiwalu filmowego w Cannes będąc pod ogromnym jego wrażeniem jednogłośnie wskazało go jako najlepszy film Festiwalu, przyznając reżyserowi Złotą Palmę. Drugim natomiast powodem prezentacji filmu są trwające od 11.03 do 17.03.br. Dni Irlandzkie organizowane m.in. przez Tarnowskie Centrum Kultury, na które składa się szereg innych imprez, a w tym także propozycja filmowa.

„Wiatr buszujący w jęczmieniu” to opowieść o brytyjskiej okupacji Irlandii z początków ubiegłego stulecia. Zdumiewający ale i fascynujący może być fakt, że o dramatycznych kartach historii Irlandii opowiada przedstawiciel narodu, który przez setki lat był w Irlandii okupantem, filmowcem tym jest twórca szczególny, jeden z najbardziej niezależnych, najuczciwszych i najodważniejszych reżyserów współczesnego kina - Ken Loach, jak pisze o nim Bożena Janicka.
W swoich wcześniejszych filmach podejmował on już tematy rozliczeń i wpływu wydarzeń historycznych na rzeczywistość. realizując filmy o wojnie domowej w Hiszpanii – „Ziemia i wolność” (1995), i o Nikaragui – „”Pieśń o Carli” (1996). „Wiatr buszujący w jęczmieniu” ( to cytat z wiersza irlandzkiego poety) jest opowieścią o niszczycielskiej sile dziejów i ich destrukcyjnym wpływie na życie przeciętnych obywateli, opowieścią o losach dwóch braci, którzy walcząc o niepodległość swojego kraju Irlandii postawieni zostają po przeciwnych stronach barykady. Na początku lat 20-tych przystępując do IRA prowadzą walkę z Anglikami, której skutkiem jest podpisanie w latach 1922-1923 układu dającego Irlandii częściową niepodległość, z którym jedni się godzą a inni nie, co prowadzi właśnie paradoksalnie z walki wyzwoleńczej do walki bratobójczej.
W historii sprzed osiemdziesięciu kilku lat brytyjski reżyser odnajduje jednak pytania dzisiejsze, i jak mówi sam reżyser:… „Wiatr buszujący w jęczmieniu” powinien być komentarzem do aktualnych wydarzeń, gdyż ciągle gdzieś ktoś walczy o niepodległość swojego kraju, o wolność dla siebie i swoich rodaków. Niestety, stale gdzieś na świecie stacjonują wojska agresorów i rodzi się ruch oporu przeciwko agresorowi. Nasz film jest małym kroczkiem na drodze brytyjskiej konfrontacji z historią ale i z rzeczywistością.”…

Zaproszenia na seans w "Marzeniu" powędrują do inTARnautów, którzy będą mieć trochę szczęścia w losowaniu przeprowadzonym w czwartkowe południe. Do tego czasu na nasz adres: redakcja@intarnet.pl można nadsyłać zgłoszenia z tematem wiadomości CZWARTYekstra FIlM a w środku wiadomości zawierajace dane kontaktowe - imię, nazwisko + nr. tel. kontaktowego. Zwycięzców o wygranej poinformujemy bezzwłocznie, drogą telefoniczną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 08:49:44
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html