To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Amatorski teatr w Zakliczynie   -   19/3/2007
Prawie trzydzieści lat działała grupa zakliczyńskiego teatru amatorskiego, prowadzona przez Stefana Ściborowicza. Obecnie w Zakliczynie trwają warsztaty teatralne, prowadzone przez Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty”, które nawiązują do tej długoletniej tradycji. Młodzież pracuje m.in. nad benefisem pana Ściborowicza – honorowego obywatela miasta i gminy.

Ogloszenie

-Przygoda zakliczyńskiej młodzieży z warsztatami teatralnymi rozpoczęła się 15 stycznia br. Było to pierwsze organizacyjne spotkanie na którym pani Magdalena Wajda z Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” z Tarnowa , prowadząca zajęcia, przedstawiła plany i cele działalności grupy teatralnej - stwierdza Marzena Kiełbasa. Pomimo różnych propozycji spędzania wolnego czasu, obecnie wykształciła się stała grupa osób, które odkryły w sobie aktorskie powołanie i regularnie, dwa razy w tygodniu spotykają się na dwugodzinnych zajęciach. Pierwszym owocem tej pracy będzie spektakl teatralny, którego premiera nastąpi w Zakliczynie w okolicach czerwca. Młodzież pracuje także nad przygotowaniem benefisu poświęconego twórczości pana Stefana Ściborowicza, Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Zakliczyn, człowieka, który przed około 30 – laty założył i prowadził w Zakliczynie teatr amatorski. Pomysłodawcą tego montażu słowno – muzycznego jest pan Kazimierz Dudzik, dyrektor RCTiDK w Zakliczynie.
Chcąc zapoznać się z historią i działalnością dawnego teatru, młodzież na organizowane spotkania zaprosiła m.in. panią Ewę Jednorowską, która opowiedziała o swoich wrażeniach widza, aktorów – pana Ryszarda Kuczyńskiego a następnie panią Renatę Cieślę, która zaproponowała zorganizowanie wspólnego spotkania z byłymi aktorami. Do większości tych osób teatralni adepci dotarli sami. Poszukiwania te zakończyły się spotkaniem, które odbyło się 16 marca br. w ratuszu w Sali im. Spytka Jordana w Zakliczynie, w którym uczestniczyli: pani Helena Pawłowska, państwo Stanisława i Wiesław Włudykowie, pani Jadwiga Lewandowska, pani Danuta Skalska – Cygan, pani Ewa Potępa, pani Małgorzata Furtak, pan Franciszek Włudyka oraz pan Antoni Migdał. Zaproszeni goście opowiedzieli o historii teatru, przynosząc ze sobą zdjęcia oraz scenariusz jednej ze sztuk. -Wraz z panią Magdaleną Wajdą jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które przybyły na to spotkanie i podzieliły się z nami wspomnieniami z dawnych lat. Ich wskazówki będą niezwykle pomocne w tworzeniu scenariusza benefisowego - dodaje Anna Oświęcimska. -W najbliższym czasie planujemy jeszcze spotkanie z samym benefisantem, którego opowieści ostatecznie dopełnią naszą wiedzę na temat zakliczyńskiego teatru. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć podobny sukces, jaki bez mała przez 30 lat odnosiła grupa teatru amatorskiego prowadzona przez pana Stefana Ściborowicza.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 08:16:36
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html