To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Miasto Mania na żywo   -   26/3/2007
1-go kwietnia do Tarnowa zawita Maria Peszek ze swoim teatralno – muzycznym widowiskiem „Miasto Mania na żywo”. Ten wieloczłonowy projekt, którego „motorem” jest nowa płyta, w warszawskiej Fabryce Trzciny funkcjonuje jako swego rodzaju „teledysk na żywo”, zdarzenie teatralno – muzyczne, łączące w sobie elementy instalacji multimedialnej, koncertu i teatralnego spektaklu. Maria Peszek miała ze swym projektem gościć w naszym mieście już w listopadzie ub.r., jednak koncert wówczas odwołano.

Ogloszenie

Podczas koncertu, laureatce prestiżowych nagród Gazety Wyborczej i Tygodnika Przekrój towarzyszyć będzie czterech muzyków – Michał Fox Król - instrumenty klawiszowe, Wojtek Traczyk - kontrabas, Mariusz Wróblewski - gitara, Marcin Ułanowski - perkusja. Jak zapewniają organizatorzy: „nie będzie tu Marii Peszek „w roli” wokalistki, a po prostu Maria Peszek, wokalistka. Nie byłaby jednak sobą gdyby i w „miasto manii na żywo” nie znalazły się niespodzianki...” Usłyszymy zatem znane z wydanej rok temu płyty piosenki, ale w nieco innych, bardziej energetycznych, czasem żywiołowych aranżacjach.
Bohaterkę spektaklu - koncertu Marysia opisuje tymi słowami: „m jest rodzajem współczesnej Alicji w Krainie Czarów, jest „miejskim” wariantem, zdziczałą krewną. A może jest jakąś dziwna odmianą nowoczesnej księżniczki uwięzionej w wieży-owcu? Jej Krainą Czarów jest miasto.”
„W warstwie muzycznej mamy piękne piosenki, proste piosneczki, mroczne i lepkie od marzeń kołysanki, niepokojąco smutne wyliczanki, kiełkujące sny, jak pomięta makowa sukienka m, tęskne telegramy „stamtąd”… Dużo powietrza, przestrzeni, melodie, które chciałoby się mieć zawsze ze sobą i zwykłe proste słowa o rzeczach zupełnie niezwykłych (i odwrotnie). I nieprzerwany podskórny rytm miasta. Ten rytm na płycie „miasto mania” jest wyraźnie odczuwalny m.in. dzięki wspaniałym kompozycjom Wojciecha Waglewskiego (VOOVOO) i udziale jego synów Fisza i Emade (ten ostatni był także producentem muzycznym albumu). Ale puls miasta jest przede wszystkim obecny w niezwykłych tekstach Marysi Peszek i Piotra Lachmana.”

Maria Peszek miała zagościć w naszym mieście już w ubiegłym roku, w listopadzie, jednak ze względu na ogłoszoną żałobę związaną z katastrofą w kopalni Halemba, Tarnowskie Centum Kultury odwołało organizowane wówczas imprezy. TCK informuje, że w związku z tym tracą ważność poprzednio wydane zaproszenia; obowiązują również nowe ceny biletów – 25 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu.
Piwnice TCK, 1 kwietnia godz. 20:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:27:50
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html