To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   “Kopert” ciąg dalszy   -   26/3/2007
Wernisaż pierwszej części wystawy Andrzeja Dudzińskiego odbył się 15 grudnia w Młynie Szancera – który niedługo później został zamknięty z uwagi na pogarszające się warunki techniczne i bezpieczeństwo zwiedzających. Teraz “Koperty” powracają do nas w drugiej odsłonie... (Koperty) są nade wszystko manifestem wolności artysty który porzuciwszy rolę komentatora rzeczywistości - przedstawia nam swoje własne, wyrażone linią i kolorem ćwiczenia z duchowej wyobraźni - pisze Paweł Huelle.

Ogloszenie

Cykl ten jest zupełnie nowym doświadczeniem w obcowaniu z tym – wydawałoby się już całkiem rozpoznanym i sklasyfikowanym artystą – pisał w swojej recenzji Paweł Huelle. -Dudziński objawia się tutaj jako liryczny abstrakcjonista którego nie interesuje już żadne przesłanie społeczne, anegdotyczne, czy choćby najogólniej - dyskursywne. ...Jeśli przywołać pogląd Michela Tapié, że sztuka jest rodzajem improwizacji psychicznej czyli tym, co nie ma z góry określonej formy posiada natomiast surrealistyczny kontekst - wpiszemy cykl ,Kopert" w tradycję informelu tak samo sprawnie jak - dajmy na to w tradycję rysunków i obrazów Hansa Hartunga. Nie ma to jednak większego znaczenia poza odruchowym poszukiwaniem wpływów i pokrewieństw do których jawnie lub pośrednio odwołują się ,Koperty" Dudzińskiego. Są one nade wszystko manifestem wolności artysty który porzuciwszy rolę komentatora rzeczywistości - przedstawia nam swoje własne, wyrażone linią i kolorem ćwiczenia z duchowej wyobraźni. Zarówno symboliczne, jak potoczne znaczenie koperty pozwala mieć nadzieję, że to przesłanie trafi do adresatów.
BWA, Pasaż Tertila, 5 – 18 kwietnia
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:28:58
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html