To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wiosenny koncert w szlacheckim dworze   -   26/3/2007
Na kolejny i trochę nietypowy „Koncert w szlacheckim dworze” zaprasza kustosz Muzeum Dwór w Dołędze – W ładysław Konieczny. Tym razem, 15 kwietnia o godz. 17:00 zagra zespół muzyki dawnej “Contra Bellum”, który w swoim repertuarze ma muzykę średniowieczną i renesansową.

Ogloszenie

Zespół muzyki dawnej Contra belluM powstał w 1999 roku w Katowicach; tworzą go: Justyna Wyciślik (śpiew, recytacje, instrumenty perkusyjne) oraz Michał Wyciślik (lutnia, śpiew, gawęda). Na repertuar grupy składają się pieśni i utwory instrumentalne, przede wszystkim polskie lub z Polską związane, lecz także i te powstałe w szeroko pojętym, europejskim kręgu kulturowym w XVI, XVII i XVIII wieku; nierzadko muzyka przeplatana jest też staropolską gawędą. Występy zespołu mają charakter kameralny - wynika to z przyjętej przez muzyków formuły, zmierzającej do odtworzenia klimatu domowego muzykowania, tak powszechnego w minionych wiekach. Sprzyja temu również instrumentarium. Stanowi je lutnia oraz mandora, odmiana lutni, szczególnie popularna w XVII, XVIII i XIX wieku. Muzycy występują w strojach epokowych.
Ważne miejsce w działalnosci zespołu zajmuje poznawanie historii muzyki. Muzycy doskonalą swoje umiejętności, poprzez indywidualne studia w zakresie gry i śpiewu oraz pod krytycznym okiem uznanych autorytetów w poszczególnych dziedzinach. Michał Wyciślik prowadzi studia nad polska kulturą muzyczną w czasach nowożytnych aż do końca I Rzeczpospolitej, w szczególności nad historią muzyki lutniowej i lutni w Polsce. Stąd znaczną część repertuaru stanowią piesni i utwory, będące jego opracowaniami autorskimi. Wśród utworów instrumentalnych znajdują się również stylizowane kompozycje jego autorstwa.
Contra belluM współpracuje z licznymi muzeami.

Muzeum Dwór w Dołędze, 15 kwietnia godz. 17:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 08:06:41
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html