To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podwójna wystawa w Hortarze   -   27/3/2007
W galerii sztuki Hortar, która przyzwyczaiła nas już do wystaw stojących na wysokim poziomie – w kwietniu czeka nas kolejna, i to podwójna propozycja: malarstwo Karima Timura oraz ikony Magłorzaty Dawidiuk. -Ikona dla chrześcijanina jest wspaniałą przewodniczką w drodze do poznania Boga; dla artysty – chrześcijanina duchowym spełnieniem się - pisze pani Małgorzata.

Ogloszenie

Artystka jest twórcą wielu dzieł sakralnych w postaci ikon, ikonostasów i polichromii w kraju i za granicą. Ponadto aktywnie uczestniczy w spotkaniach z innymi twórcami, prowadząc warsztaty pisania ikon oraz wykłady z dziedziny konserwacji i technologii ikony. W tym roku otrzymała Grand Prix na Biennale Ikony i Sztuki Sakralnej w Trebiszovie (Słowacja). M. Dawidiuk urodziła się w roku 1967 w Wisznicach na Podlasiu; studiowała w ASP w Sankt Petersburgu; obecnie prowadzi pracownię konserwatorsko – artystyczną “Ikos” w Przemyślu.
Z kolei domeną malarstwa Timura Karima jest malarstwo realistyczne (akwarela, olej); artysta jest pejzażystą i portrecistą. Szczególnie interesujące są sceny rodzajowe zawierające wątek nawiązania do tradycji i historii społeczności z pogranicza Europy i Azji. Swemu pochodzeniu (urodził się w 1968 roku w Duszanbe w Tadżykistanie) zawdzięcza zamiłowanie do malowania wizerunków koni. Po studiach na ASP w Sant Petersburgu – jako stypendysta Ministerstwa Kultury Tadżykistanu, wraz z żoną, również malarką, zamieszkał w Polsce. Uczestnik wielu wystaw, jego obrazy znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i za granicą.
Wernisaż Małgorzaty Dawidiuk i Karima Timura ma charakter zamknięty (wstęp za zaproszeniami).
Galeria Sztuki Hortar, ul. Legionów 32, od 17 kwietnia
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 08:10:00
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html