To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zamkowe spotkania przy kawie   -   28/3/2007
“Wiosenne spotkanie przy kawie” na Zamku w Dębnie, zapowiada się ciekawie nie tylko dlatego, że młodzi projektanci znów pokażą swa nowa kolekcję mody, ale także dlatego, że będzie można obejrzeć Zamek już częściowo odnowiony. Poza koncertem, w dniu 22 kwietnia, czeka nas również wernisaż ciekawej wystawy, na której pokazane zostaną projekty malowideł autorstwa prof. Józefa Dutkiewicza.

Ogloszenie

W środowisku konserwatorów zabytków Józef Dutkiewicz znany jest jako nauczyciel i twórca polskiej szkoły konserwacji. Mniej się pamięta, że był również autorem wielu polichromii w kościołach, w tym również w tarnowskiej Bazylice Katedralnej. Natomiast po wojnie J. Dutkiewicz był organizatorem i dyrektorem tarnowskiego Muzeum.
„Wiosenne spotkanie przy kawie” stwarza także okazję do obejrzenia częściowo odnowionego Zamku w Dębnie. Dzięki sfinansowaniu prac w ramach Kontraktu Wojewódzkiego odrestaurowano spory fragment elewacji a zwłaszcza najbardziej zniszczoną fasadę zachodnią, na której konserwatorzy wydobyli fakturę ceglanego muru od gotyckiego po renesansowy, pięknie odtworzyli kamienne ozdoby, a przede wszystkim odrestaurowali graffita. W tym roku prace będą kontynuowane, ale już widać, jak bardzo Zamek zyskał na wyglądzie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:10:39
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html