To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   TNF coraz bliżej...   -   28/3/2007
Już tylko miesiąc dzieli nas od “święta polskiego kina” - realizowana od 21 lat przez Tarnowskie Centrum Kultury Tarnowska Nagroda Filmowa, popularyzująca i upowszechniająca dorobek rodzimej kinematografii jest najstarszym festiwalem tego rodzaju, zaraz po Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku TNF wystartuje 20 maja i potrwa do 26 maja. Filmowego tygodnia w Tarnowie dopełni festiwal najmłodszych twórców “Dozwolone do 21”, który tym razem zaplanowany został równolegle do TNF.

Ogloszenie
>

Tegoroczny program Festiwalu adresowany jest do widzów w każdym wieku; w projekcjach konkursowych zaprezentowanych zostanie 14 polskich filmów zrealizowanych od poprzedniej do obecnej edycji imprezy, które walczyć będą o statuetki Leliwity, Maszkarona i Jury Młodzieżowego. Nie zabraknie także innych propozycji, które corocznie wzbogacają program – będą to projekcje plenerowe na tarnowskim Rynku “Gatunki filmowe w krzywy zwierciadle animacji”, trzydniowy przedpołudniowy przegląd filmów dla dzieci (od 5 do 10 lat), Kino Młodego Widza połączone z warsztatami, wystawy projektów filmowych, video-art Lecha Majewskiego, (autora plakatu 21 TNF) “Krew Poety” - prezentowana w nowojorskiej Museum Of Modern Art i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (2007), debata z udziałem środowisk filmowych, animatorów kultury i publiczności na temat: “Ośrodki kultury a kultura filmowa” i spotkania z twórcami prezentowanych w konkursie filmów.
Festiwal uświetni także happening Jerzego Kaliny i wielkie koncerty plenerowe: “Seriale, seriale...” w wykonaniu Krzysztofa Herdzina, Mariusza Bogdanowicza, Piotra Biskupskiego, z udziałem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, “Muzyka Filmowa Henri Seroka” z udziałem kompozytora i Orkiestry, “Muzyka Filmowa Wojtka Waglewskiego i Mateo Pospieszalskiego” oraz Muzyka Filmowa Krzesimira Dębskiego, z udziałem kompozytora oraz TOK.

Tarnowska Nagroda Filmowa wielokrotnie była wspierana i rekomendowana przez znaczące osoby, instytucje oraz patronów medialnych; w tym: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Tarnowa, TVP1, TVP3, TVP Kultura, Kino Polska, Jedynka Polskie Radio, Radio Kraków Małopolska, Gazetę Wyborczą, Internetowy Serwis Filmowy Stopklatka, Magazyn Filmowy oraz media lokalne i regionalne.

TNF, 20 – 26 maja
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:13:28
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html