To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   46 Dzień Teatru w Tarnowie   -   29/3/2007
Jak co roku w związku ze świętem ludzi teatru Tarnowski Teatr proponuje swoim sympatykom specjalne wydarzenia, będące rozwinięciem stwierdzenia związanego także z Wielopolem rzeszowskim i Tarnowem malarza aktora i reżysera Tadeusza Kantora: „Nie można być ciągle na fali – trzeba być falą; nie należy się przejmować, że „odpływa” - fale wracają”. Finałowym przedsięwzięciem obchodów jest wernisaż plakatów Andrzeja Prokopa oraz monodram "Błękitny diabeł" z Barbarą Krafftówną, będący opowieścią o ostatnich latach Marleny Dietrich.

Ogloszenie
>

I tak: 27 marca widzowie zobaczyli spektakl „Moralności Pani Dulskiej” w reżyserii Krzysztofa Miklaszewskiego; odbyło się także spotkanie z wybitną artystką scen polskich, Ameryki i Kanady Barbarą Krafftówną, w którym uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odczytywane jest na wszystkich scenach świata okolicznościowe orędzie.
W piątek, 30 marca o godz. 16:30 odbędzie się w Tarnowskim Teatrze specjalna konferencja z udziałem prezydenta naszego miasta Ryszarda Ścigały, zastępcy Doroty Skrzyniarz, dyrektora Wydziału Kultury Agnieszki Kawy i dyrektora wydziału inwestycji Grażyny Wójcik; spotkanie będzie poświęcone najbliższym zamierzeniom artystycznym i współpracy międzynarodowej tarnowskiej sceny oraz planom przebudowy i modernizacji Teatru.
Tego samego dnia o godzinie 17:15 rozpocznie się wernisaż rysunków, projektów scenografii i plakatów Andrzeja Prokopa , artysty związanego z tarnowską sceną w latach 90-tych. Tytuł wystawy zaczerpnięty został z utworu Stanisława Wyspiańskiego „W duszy teatrze.” Przypomnijmy, że rok 2007 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło rokiem Stanisława Wyspiańskiego, w 100 rocznicę jego śmierci.
Jak już pisaliśmy, dodatkową atrakcją tego dnia (piątek, 30 marca godz. 18:00) – zarazem finałem Międzynarodowego Dnia Teatru będzie monodram Barbary Krafftówny przygotowany z okazji 60-lecia pracy scenicznej artystki „Błękitny diabeł” w reżyserii Józefa Opalskiego.

„Błękitny diabeł” opowiada o ostatnich latach Marleny Dietrich, kobiety osamotnionej, chorej, przykutej do łóżka, która postanowiła, że świat nigdy nie zobaczy jej słabej... Co ciekawe, tekst napisany został na bazie rozmów z sekretarką Marleny Dietrich, które autor przeprowadził w Paryżu – rozmowy te odsłaniają prawdy, o których dotąd nie pisano, które były poza zasięgiem biografów hollywoodzkiej legendy. Ta zaś jawi się jako osoba, która nie jest sentymentalna, która nie rozpamiętuje przeszłości, nie traktuje siebie samej jak gwiazdy, nie wspomina Hollywood. Przedstawiona w wykonaniu Barbary Krafftówny Marlena Dietrich jest kobietą, która wciąż ma ogromną potrzebę grania. Nie zabija jej w sobie. Gra w warunkach, jakie sama sobie stworzyła. Gra przez telefon. Gra przed swoją sekretarką, Elisabeth. Najważniejsze, że gra. Bo żyje wtedy, kiedy gra. Osamotnienie, na które się skazała jest dotkliwsze niż choroba. Marlena Dietrich jest swoim największym wrogiem. Błękitny anioł zamienia się w błękitnego diabła.
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, 30 marca - wernisaż – godz. 17:15; spektakl - Duża Scena, godz. 18:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:32:21
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html