To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Hipermarkety tak, ale nie wiadomo gdzie   -   13/10/2003
Kolejne hipermarkety w Tarnowie budzą różne stanowiska i przeciwstawne emocje nawet wśród przedstawicieli samorządów gospodarczych , których przedstawiciele zasiadają w Radzie Gospodarczej przy Prezydencie Tarnowa. Rada głosowała w tej sprawie ostatecznie uznając, że nie należy reglamentować liczby tego typu placówek w mieście.

Ogloszenie

Podczas posiedzenia Rady Gospodarczej Tarnowa głosowano uchwały w sprawie wskazań lokalizacyjnych dla dużych sklepów. Przedstawiciele biznesu uznali , że nie należy reglamentować liczby tego typu placówek w mieście. Podzieliła ich natomiast opinia na temat ich lokalizacji. Większość członków – konkretnie 11- głosowało przeciwko temu, by sklep wielkopowierzchniowy powstał na terenie byłego Owintaru. Tak głosował między innymi prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Zbigniew Proć. Tymczasem dyrektor Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości Franciszek Uszko stoi na stanowisku, że na terenie po spółdzielni Owintar obiekt usługowo-handlowy jest najlepszym rozwiązaniem. Natomiast w minisondażu Radia Maks, przeprowadzonym na tarnowskich ulicach, większość – 58 % mieszkańców – było przeciwko powstawaniu nowych wielkich sklepów w centrum. Tylko niespełna 10 % chciało by powstawały nowe obiekty tego typu. Na najbliższej sesji ma być przyjęty dokument ze wskazaniami lokalizacyjnymi dla nowych dużych sklepów. Zasadniczą decyzję w sprawie możliwych inwestycji, bo wskazania nie decydują jeszcze o pozwoleniu na budowę podejmą więc radni. Dodajmy, że w projekcie uchwały mają się znaleźć między innymi tereny na skrzyżowaniach: Nowodąbrowskiej z ulicą XVI Pułku Piechoty oraz Nowodąbrowskiej i ulicy Błonie, a także u zbiegu Małej i Południowej. Ponadto na liście umieszczono rejon ulicy Wilczej oraz skrzyżowania Szarej i Lwowskiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 00:02:56
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html