Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: MWSE
  
   Morze Północne, Śródziemne czy Ocean Atlantycki?   -   12/2/2004
Nad tym, gdzie plażować w ciepłe popołudnia zastanawiała się kolejna grupa studentów MWSE, którzy rozpoczęli studia w ramach programu SOCRATES-Erasmus. Tarnowianie trafili do uczelni w Danii, Hiszpanii i Portugalii, leżących na wybrzeżach Morza Północnego, Morza Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego.

Ogloszenie

Coraz większa aktywnością wykazują się studenci w czasie studiów odbywanych w MWSE. Decydują się bowiem oni na spędzenie jednego semestru (pięciu miesięcy) w zagranicznych uczelniach w ramach europejskiego programu SOCRATES-Erasmus. Tym razem grupa odważnej młodzieży trafiła do Instituto Politecnico (Beja, Portugalia), Business Academy (Esbjerg, Dania) oraz Uniwersytetu Cardenal Herrera (Walencja, Hiszpania). W przypadku wyjazdu do Hiszpanii studenci zdecydowali się na naukę w języku hiszpańskim. Ostatni miesiąc przed wyjazdem spędzili na szlifowaniu jego znajomości, tak by od pierwszych dni pobytu na Półwyspie Iberyjskim mogli korzystać z zajęć i wykładów na uczelni. Taki wyjazd zdarza się mi pierwszy raz w życiu. Nigdy wcześniej na tak długo nie opuszczałam domu. Mam nadzieję, że wiele się nauczę a kontakt z mieszkańcami Portugalii pozwoli na zdobycie nowych znajomości czy przyjaźni - mówiła Kamila Nędzka, która wyjechała na południe Portugalii do Beja (ponad 3 tysiące kilometrów od Tarnowa). Jestem pewna, że ten wyjazd, oprócz korzyści w postaci zdobytej wiedzy i wielu znajomości, przyniesie mi także łatwość nawiązywania kontaktów oraz większą otwartość na cudzoziemców - stwierdziła Marta Wiecha, która wybrała Bussines Academy w Esbjerg w Portugalii. Z roku na rok rośnie liczna osób wyjeżdżających na studia czy praktyki zagraniczne. W opinii Marka Dziury, prorektora MWSE ds. współpracy zagranicznej studenci doskonale zdają sobie sprawę, że już niebawem będziemy w UE. Dlatego chcą wyjeżdżać, by uczyć się i zdobywać doświadczenie za granicą. Liczą, że zdobyte umiejętności ułatwią znalezienie pracy.
Od powstania w 1995 roku, program SOCRATES-Erasmus cieszy się dużą popularnością wśród polskich studentów. Przewiduje pokrycie kosztów podróży i części kosztów utrzymania oraz gwarantuje studentom zwolnienie z opłat za studia Program SOCRATES-Erasmus obejmuje nie tylko wymianę studentów, lecz umożliwia także różne inne formy współpracy między instytucjami szkolnictwa wyższego w Europie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(12-02-2004) SIO :
Studenci do nauki a nie do plażowania!!! ;-]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2004) Danone :
Bussines Academy w Esbjerg w Portugalii mala pomylka to jest w Danii :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2004) Pawel W :
Bylem w Portugalii 2 lata temu, super przygoda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2004) RAFAL :
Ten Pawel ?? Odezwij sie do mnie na maila - pozdrawiam Rafal

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl