Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Jak połączyć szkoły ?   -   12/2/2004
Wczoraj w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Tarnowie odbyło się spotkanie rodziców, nauczycieli i radnych miejskich. Ponownie rozmawiano o pomyśle połączenia tej szkoły z Zespołem Szkół Kolejowych i o zasadach, na jakich ma się to odbyć. Sprawa połączenia obu szkół sięga jeszcze ubiegłego roku i ówczesnych planów restrukturyzacji oświaty, które usiłowali przeforsować prezydent miasta i dyrektor magistrackiego wydziału edukacji, Stanisław Świerczek.

Ogloszenie

Wówczas proponowano, aby od września 2003r. szkoła kolejowa została rozwiązana i włączona do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Przeciwko takiemu pomysłowi zdecydowanie zaprotestowali rodzice z ZSK i pod koniec lutego w ub. roku wywalczyli, że obie szkoły zostaną przekształcone równolegle: obie zostaną w 2004r. rozwiązane, a następnie utworzą wspólny organizm oświatowy na nowych zasadach.
Przed miesiącem nową koncepcję przekształcenia obu szkół przedstawił natomiast dyrektor Zespołu Szkół Kolejowych, Marian Iwaniec. Ta propozycja, wysunięta przez dyrektora mniejszej kolejówki, zbulwersowała teraz społeczność ZSZ nr 2. Rodzice uczniów szkoły zawodowej przyszli także na wczorajsze spotkanie właśnie po to, aby dobitnie przeciwko takiemu pomysłowi zaprotestować.
Propozycja wysunięta przez Mariana Iwańca miałaby bowiem polegać na tym, aby Zespół Szkół Kolejowych przenieść do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, równocześnie rozwiązując ZSZ nr 2, a szkoły wchodzące w jego skład włączyć do Zespołu Szkół Kolejowych. Rodzice i nauczyciele z ZSZ nr 2 potraktowali tę propozycję jako próbę przejęcia budynków ich szkoły przez kolejówkę.

Na jakich zasadach oba zespoły szkół zostaną ostatecznie połączone? O tym zadecydują oczywiście tarnowscy radni miejscy. Sesja RMT, na której podejmowanych będzie aż 16 uchwał dotyczących przekształceń w miejskiej oświacie, odbędzie się 24 lutego. Nietypowo odbędzie się we wtorek, a nie jak zwykle w czwartek.
Wszystko wskazuje jednak na to, że pomysł dyrektora Zespołu Szkół Kolejowych nie będzie w ogóle głosowany, bo w programie sesji znalazł się punkt mówiący: o rozwiązaniu ZSK i ZSZ nr 2 oraz utworzeniu nowego zespołu szkół.
- Nie byliśmy początkowo zachwyceni taką propozycją, aby rozwiązać oba zespoły szkół, ale uznaliśmy, że należy na nią przystać - powiedział nam wczoraj dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, Zbigniew Czekaj (na zdjęciu).
Po zmianach zaplanowanych przez UMT i stworzeniu nowego zespołu szkół mającego swoją siedzibę przy Zakładach Mechanicznych, nastąpi najprawdopodobniej potrzeba wyłonienia zupełnie nowego dyrektora dla nowego zespołu szkół. (tekst i fot.Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(18-02-2004) Agnieszeszka :
jezu ludzie opanujcie sie- trzeba robic reformy a jak je robic ? decyzja o zamknięciu niektórych szkół jest konieczna!!!!!!! jest niż demograficzny - zrozumcie to wreszcie lepiej miec klase 36 oso niz dwie mniejsze i dwa razy tyle nic nie robiących nauczycielek !!!!!! decyzja o likwidacji tych a nie innych szkół jest słuszna- Prezydent wybrał te które maja najmniejszą ilośc uczniów i łatwiej będzie im sie przenieść do innych szkół zastanawia mnie tylko jedno dlaczego nie było takiej "afery" kiedy pielęgniarki były zwalniane lub przechodziły na 3/4 etatu nie uwazacie że nauczycielki prtzyzwyczaily sie jeszce za czasow PRL ze obchodzi się z nimi jak ze zgniłymi jajami!!! może wreszcie wystarczy tych przywilejów i nadskakiwania jesli po dkatem ekonomicznym szkoly nadaja sie do likwidacji- to likwidowac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl