Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Azoty jako salami ?   -   12/2/2004
Od kilku dni głośno jest w "Azotach" i całym Tarnowie o ogłoszonych przez ORLEN planach zakupu dużej części największego przedsiębiorstwa regionu tarnowskiego. Na realizację projektu włączenia nawozów i tworzyw sztucznych do koncernu budowanego przez Orlen i węgierski MOL wyrazić musiałby zgodę skarb państwa. Konkurentem Tarnowa są Puławy. Rozwiązaniu sprzyja podobno prezes MOL-a, który dobrze wspomina Tarnów.

Ogloszenie
>

O pomyśle poinformował Radio MAKS wiceprezes do spraw produkcji i rozwoju PKN ORLEN - Janusz Wiśniewski (były dyr. ds. handlowych ZAT - przyp. OKAY).
- Poszukujemy inwestora, to może być Orlen - wtóruje dyrektora "Azotów" Ryszard Ścigała. Jego zdaniem inwestycje w część wytwarzającą kaprolaktam i poliamidy byłaby pożądanym przedłużeniem łańcucha produktowego największego przedsiębiorstwa regionu tarnowskiego. Prezes Scigała dodaje, że w tym roku muszą zapaść w tej sprawie strategiczne decyzje. W staraniach prywatyzacyjnych dot. Zakładów Azotowych brano jednak dotychczas pod uwagę sprzedaż całego tak zwanego rdzenia Zakładów, czyli najważniejszych linii produkcyjnych.
Realizacja koncepcji Orlenu oznaczałaby poszukiwanie odrębnego inwestora dla produkcji polioksymetylenu. Tutaj surowcem jest bowiem metanol, którego Orlen nie ma i nie zamierza w związku z tym kupować tej części przedsiębiorstwa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(13-02-2004) wiki :
Wiśniewski rozmawia ze szwagrem Ścigałą i wszystko zostaje w rodzinie. Jakie to rzewne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2004) Robi :
Pomysł prywatyzacji ZA S.A w Tarnowie jest całkiem niezły, tylko musi być z głową zrobiony. Nie można tkwić w miejscu, trzeba coś robić. Nie ma się co oszukiwać w nieskończoność - zmiany są potrzebne!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2004) plonk :
Robi, masz na myśli prywatyzację, przez zawłaszczenie, malwersację, czy mienia; defraudację??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2004) OiO :
Masz racje Robi, ze trzeba prywatyzowac Azoty ale najbezpieczniej w calosci. Ale trzeba bardzo uwazac na proby "wrogiego przejecia" dla zniszczenia konkurencji. W tym niszczeniu Azotow wielkie "zaslugi" ma wymieniony wyzej Janusz W.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2004) Co Ty gadasz OiO :
Witam. "zasługi" w niszczeniu Azotów ma Janusz Wiśniewski?. Na czym opierasz te swoje wnioski??Człowiek , który został wyrzucony przez poprzednich dyrektorów chce wrócic w wielkim stylu do Tarnowa i życze mu ,aby tak sie stało. Dzieki niemu bedziemy mogli sie cieszyc żużlem na wysokim poziomie i mam nadzieje ze poprowadzi Azoty na szczyt najlepszych zakładow w Polsce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2004) OiO :
Poczekamy - Zobaczymy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2004) gig :
To czekanie będzie stratą czasu. Gość promował się kiedyś na sporcie i liczy, że uda mu się ten numer po raz drugi, przy okazji chołdując nepotyzmowi i kolesiostwu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl