Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl/
  
   Węgrzy w Gminie Tarnów   -   16/4/2007
Delegacja z węgierskiego Jászalsószentgyörgy przebywała w miniony weekend w gminie Tarnów. Przedmiotem spotkań z władzami samorządowymi Gminy było kontynuowanie wielostronnej współpraca pomiędzy zaprzyjaźnionymi samorządami. Natomiast w dniach 13 – 19 maja do Tarnowca przybędzie węgierska młodzież w ramach międzynarodowej wymiany.

Ogloszenie

Gośćmi Gminy Tarnów byli: Imre Szarvák – burmistrz Jászalsószentgyörgy, jego zastępca Miklós Toth, Mirabella Törőcsik oraz István Szerencsés – burmistrz sąsiadującej z Jászalsószentgyörgy miejscowości Jászdózsa, który pełnił rolę tłumacza. Węgierscy goście przyjechali do Tarnowa wieczorem w piątek 13 kwietnia. Tego dnia odbyły się pierwsze rozmowy przy powitalnej kolacji, podczas których obydwa samorządy zadeklarowały chęć współpracy. W sobotę węgierscy goście mieli okazję obejrzeć muzeum – kopalnię soli w Bochni, wzięli udział w otwarciu kortu i inaugurującym to otwarcie turnieju tenisowym w Tarnowcu, a następnie zwiedzili miejscowości leżące na terenie gminy oraz miasto Tarnów. Szczegółowe rozmowy na temat współpracy były kontynuowane podczas sobotniej kolacji, która była oficjalnym zakończeniem pobytu węgierskiej delegacji.
Pierwszym wyrazistym efektem współpracy samorządów będzie przyjazd w dniach 13-19 maja węgierskiej młodzieży do Tarnowca, bowiem właśnie tarnowiecka szkoła będzie koordynować tę wymianę.

(pp)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl