Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  VIII Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej   -   18/4/2007
Jak już pisaliśmy, w sobotę 21 kwietnia, już po raz ósmy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, odbędą się eliminacje Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Tę wartościową imprezę od lat organizuje Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy” w Tarnowie a jej finał tradycyjnie zaplanowano 3 maja w Teatrze.

Ogloszenie

Organizatorzy zapraszają i zachęcają do wzięcia udziału w Przeglądzie uczniów i młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa małopolskiego.
- Motywem obligującym nas do organizowania kolejnych edycji Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej jest bogata i wyjątkowa tradycja ruchu sokolego w Polsce oraz w Tarnowie, w którą wpisują się już od 12 lat, działania reaktywowanego Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół-Świat Pracy”. Naszą myślą przewodnią w zakresie promocji patriotyzmu, jako postawy winnej cechować każdego, szczególnie młodego Polaka jest pierwsze z powstałych w 1906 r. „Przykazań Sokolich”, brzmiące: „Nie będziesz miał innych ojczyzn, jak tylko Polskę jedną i niepodzielną”. Wierzymy, iż patriotyczna wymowa tych słów jest ponadczasowa, a idee i wartości propagowane przez nasze Towarzystwo są istotne i aktualne także współcześnie. Patriotyzm nie jest tylko i wyłącznie echem historii. Jest wartością, której obecność w społeczeństwie gwarantuje jego właściwy rozwój i pomyślność - czytamy w zaproszeniu podpisanym przez Andrzeja Olejnika, prezesa zarządu PTG "Sokół - Świat Pracy".
Tradycją kolejnych edycji Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej stało się motto, przypominające ważną rocznicę, istotne wydarzenie lub wybitną postać. - Aktualne motto stanowią pierwsze wersy naszego hymnu narodowego, a okazji do ich wyeksponowania w 2007 roku jest wiele. Po pierwsze 210 rocznica powstania „Mazurka Dąbrowskiego”, po drugie 80 rocznica uznania tej pieśni za polski hymn państwowy i w końcu po trzecie 260 rocznica urodzin jej autora, Józefa Wybickiego. Wszystkie te wydarzenia tworzą historię tej najważniejszej dla nas, Polaków pieśni - mówi Paweł Juśko, jeden z organizatorów.

Eliminacje Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej.
Zespół Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie, ul. Bema 9-11, 21 kwietnia, początek o godz. 9:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947