Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Bezprawne uchwały. Dziś wyrok ?   -   13/2/2004
Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się druga rozprawa przeciwko przewodniczącemu rady miejskiej Marianowi W. i kierownikowi referatu architektury urzędu Andrzejowi K. Obaj są oskarżeni o opracowanie w styczniu ubiegłego roku dwóch uchwał, które przyjęte zostały przez radę miejską 31 stycznia podczas nieformalnego spotkania radnych, a datowane na 27 grudnia 2002 roku.

Ogloszenie
>

Marianowi W. i Andrzejowi K. zarzuca się poświadczenie nieprawdy. W styczniu ubiegłego roku przygotowali uchwały dotyczące przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta oraz gminy Dąbrowa Tarnowska. W stycznia złożyli podpisy pod niepodjętymi oficjalnie uchwałami, które datowano wstecznie na 27 grudnia 2002 roku. W ten sposób chciano przedłużyć okres ważności planów.
Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku zgłoszenie w tej sprawie przesłała do tarnowskiej Prokuratury Okręgowej posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Marianowska. Do niej zgłosili się opozycyjni radni Prawicy Powiśla Dąbrowskiego, którzy zainteresowali się dwiema uchwałami nieuwzględnionymi w programie żadnej z sesji i w protokołach. Na jednej z majowych sesji okazało się, że uchwały z numerami 33 i 34 zostały przyjęte przez radnych podczas nieoficjalnego spotkania w styczniu.

"Obaj oskarżeni przyznają się do tego, że uchwały zostały sporządzone i wysłane do wojewody jeszcze zanim przyjęte zostały przez radnych. Nie poczuwają się do winy, uważają, że zrobili to dla dobra społeczności lokalnej. Bez aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego wydłuża się bowiem procedura uzyskiwania pozwoleń na budowę, a to zdaniem Mariana W. i Andrzeja K. mogło prowadzić do pewnych niekorzystnych zjawisk, na przykład zahamowania rozwoju gminy" - mówi Andrzej Franczyk, sędzia prowadzący sprawę.
Sędzia nie wyklucza, że jeszcze dzisiaj zapadnie wyrok, ale rozprawa zapowiada się długa, sąd zamierza przesłuchać ponad 20 świadków. (BAJA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(13-02-2004) Józef Gądek :Skrzyszów ni mom gadek@szef.pl 
Zamknąć szubrawcó do więzienia. U mnie w gminie by to nie przeszło. Ja trzymam wszystkich krótko za pysk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2004) Paweł Popiela :Żelazówka 45326722 pawełp@op.pl 
dla dobra gminy? może dla własnego.Przyjrzyjcie sie temu dobrze gdzie kupili dla siebie działki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl