To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Regionalne Forum Edukacyjne   -   28/4/2007
Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zapraszają do udziału w Regionalnym Forum Edukacyjnym. Forum jest miejscem spotkania wychowawców, rodziców, nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy, instruktorów domów kultury, doradców zawodowych i organizacji pozarządowych, samorządowców oraz młodzieży, którzy dyskutują o jakości edukacji formalnej i nieformalnej. Wezmą w nim udział uczestnicy z województw: lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Ogloszenie
>

Dają wędkę, nie rybę. Chcą budzić aktywność i dać szansę rozwoju. Wszystko po to, by wyrównywać szanse edukacyjne dzieci i młodzieży z małych miejscowości i ułatwić im start w dorosłe życie. W tym celu Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży organizuje Regionalne Forum Edukacyjne. Dwudniowe spotkanie rozpocznie się 11 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
Forum adresowane jest przede wszystkim do wychowawców i nauczycieli oraz rodziców, a także bibliotekarzy, instruktorów domów kultury, doradców zawodowych i organizacji pozarządowych. Zaproszeni są także samorządowcy i młodzież z województw: lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Forum jest okazją do spotkania koordynatorów programu „Równać Szanse”, którzy wymienią się doświadczeniami. W czasie warsztatów, wykładów i paneli organizatorzy zaprezentują nowoczesne sposoby pracy z dziećmi. Chodzi o to, by pomóc nauczycielom, instruktorom i rodzicom w stymulowaniu rozwoju najmłodszych oraz przygotowaniu ich do wymagań współczesnego społeczeństwa. Zdaniem Artura Łęgi z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, młodym z małych ośrodków, w uzyskiwaniu dobrych wyników i lepszego startu w życiu przeszkadza przede wszystkim brak wiary w siebie. -Można to przezwyciężyć zmieniając sposób spędzania wolnego czasu, ucząc współpracy w grupie, tworząc warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz włączając młodych do aktywnego kształtowania własnego życia i środowiska, w którym żyją - uważa Łęga. Służy temu realizowany przez fundację program „Równać Szanse”. Jacek Wnuk, regionalny koordynator programu dodaje, że forum to w dużej mierze szansa na obudzenie aktywności: -Forum może chociażby nauczyć innowacyjnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą, wskazać drogi rozwoju, wreszcie podpowiedzieć sprawdzone sposoby pracy. Wszystko po to, by młodzi z małych miejscowości nie byli i nie czuli się gorsi od swoich rówieśników z metropolii i bogatszych regionów kraju. Żeby efekt był lepszy i długotrwały, należy połączyć pracę liderów i współpracować - twierdzi z kolei Albert Opolski z Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” w Tarnowie. -Każdy coś robi na swoim podwórku, ale to za mało. Warto to wszystko połączyć - podkreśla.

Program:
11 maja
11:00 – Otwarcie Forum
11:15 – Przentacja Prezentacja Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności “Równać Szanse”
11:30 - Architekci i budowniczy - skąd licencja na wyrównywanie szans? Czy potrafimy pracować z młodzieżą na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych? - panel dyskusyjny. Uczestnicy: Danka Daszkiewicz, Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom, Sępólno Krajeńskie ks. Artur Ważny, Duszpasterz Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, Marcin Rzońca, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Woli Rzędzińskiej, Tomasz Chrząstek, Gimnazjum Miejskie w Leżajsku.
12:30 – Prezentacja projektów i zwiedzianie stoisk
13:00 - Prezentacja Programu Żywe Szachy z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku
13:30 - Areopag Praktyków - wymiana doświadczeń realizatorów projektów wyrównujących szanse edukacyjne. Nauki ścisłe - Janusz Laska, Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe; Kultura - Albert Opolski, Centrum Animacji Społecznej “Horyzonty”, Tarnów; Wolontariat - Katarzyna Braun, Centrum Wolontariatu w Lublinie; Aktywizacja Młodych - Stanisław Stach, Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków, Tarnów; Pedagogika cyrku - Gabriela Bilikiewicz, Stowarzyszenie na rzecz Aktywizacji Mieszkańców Polesia Lubelskiego.
14:30 - Występ Grupy Cyrkowej "Żonglujące Rumianki", Zaliszcze. Prezentacje projektów i zwiedzanie stoisk.
15:00 - Panel dyskusyjny: Collage inicjatyw - uporządkowany bałagan? Co z tego wyjdzie? - rozmowy o koalicjach w środowisku lokalnym na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych. Uczestnicy: Leszek Zegzda, Marszałek Województwa Małopolskiego Wiesław Rogalski, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków Grażyna Wiatr, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Regionalnych eMagra, Artur Łęga, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.
16:00 – Podsumowanie pierwszego dnia Forum.

12 maja
9:30 – Wprowadzenie do warsztatów.
10:00 - Warsztaty Dobrych Praktyk - prezentacje modelowych i przykładowych projektów realizowanych w ramach programu “Równać Szanse”. Kluby Młodych Odkrywców - Janusz Laska, Kłodzko; Centrum Aktywności Gimnazjalisty - Danka Daszkiewicz, Sępólno Krajeńskie; Prowincja, to nie miejsce na świecie, to sposób patrzenia na siebie - Stanisław Stach, Tarnów; Wolontariat w szkole - objazdowy instytut wyrównywania szans - Katarzyna Braun, Lubli.
11:30 - Prezentacje projektów i zwiedzanie stoisk.
11:45 - Warsztaty nowych umiejętności: “Pomysł - projekt - wniosek” - Artur Łęga, Plska Fundacja Dzieci i Młodzieży, “My, czy łodzież w działaniach - praca z młodzieżą metodą projektu” - Danka Daszkiewicz, Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom, Sępólno Krajeńskie, “Strzał w 10-tkę - projekt odpowiedzią na zainteresowania młodych” - Ewa Kosiedowska, Centrum Wolontariatu w Słupsku; “Rozwijanie umiejętności poznawczych młodzieży” - Jarosław Niemyjski, Stowarzyszenie Dorośli - Dzieciom, Sępólno Krajeńskie; Prezentacja Porgramu “Wolontariat Studencki”; Prezentacja kampanii społecznej “Szkoła bez przemocy”.
13:15 - Informacje o konkursie grantowym w ramach programu “Równać Szanse”.
13:30 - Podsumowanie i zakończenie Forum.
W czasie Forum prowadzony będzie punkt konsultacyjny, w którym eksperci programu “Równać Szanse” będą udzielać informacji o zasadach udziału w konkursie grantowym i podpowiadać, jak dobrze napisać projekt i wniosek. Istnieje możliwość skonsultowania wcześniej napisanego wniosku.

Informacje dodatkowe
Uwaga - obecnie prowadzona jest już piąta edycja programu „Równać Szanse”. Do tej pory Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, przyznała 532 granty na kwotę ponad 6 mln 892 tys. zł. W sumie w programie uczestniczyło około 130 tys. osób.
Udział w Forum jest bezpłatny, zainteresowani powinni kontaktować się z biurem Centrum Wolontariatu w Lublinie pod numerem telefonu: (081) 534 26 52. Zgłoszenia można również przesyłać drogą elektroniczną: lublin@wolontariat.org.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.rownacszanse.pl lub www.wolontariat.org.pl/lublin. Organizatorzy służą pomocą w znalezieniu tanich miejsc noclegowych i informacjami dotyczącymi dojazdu. Na miejscu istnieje możliwość zakupu posiłku.
Szczegółowe informacje i program forum na stronie www.wolontariat.org.pl/lublin.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Centrum Nowoczesnych Technologii - ul. Mickiewicza 8, 11 – 12 maja
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Thu, April 25, 2024 11:56:11
IP          : 18.116.239.195
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html