Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Projekt zmian w dąbrowskiej oświacie   -   16/2/2004
Likwidacja dwóch przedszkoli i filii szkoły podstawowej w szpitalu oraz okrojenie dwóch podstawówek tylko do klas 1 - 3 - to najważniejsze planowane zmiany w oświacie gminy Dąbrowa Tarnowska. O tym, jak ostatecznie sieć szkół będzie funkcjonować w przyszłym roku szkolnym, zadecyduje na najbliższej sesji rada gminy.

Ogloszenie

W Lipinach i Laskówce Chorąskiej planuje się likwidację przedszkoli. Maluchy będą mieć zapewnioną opiekę w klasach 0 w szkołach podstawowych. "Takie rozwiązanie ma zmniejszyć koszty ponoszone na utrzymanie przedszkoli, mniejsze będą obciążenia, które dotychczas ponoszono w związku z przyjmowaniem dzieci najmłodszych" - mówi wiceburmistrz Marek Minorczyk.
Władze zamierzają także zlikwidować filię Szkoły Podstawowej nr 1 w dąbrowskim szpitalu. Obecnie przy oddziale dziecięcym zatrudniony jest jeden nauczyciel. Z przeprowadzonej analizy wynika, że koszty utrzymania filii są spore, natomiast dzieci, które są na leczeniu, nie pozostają w szpitalu długo.
W planach jest również likwidacja klas 4 - 6 w podstawówkach w Lipinach i Sutkowie. W tych szkołach pozostaną tylko klasy młodsze. Natomiast dzieci starsze z Sutkowa będą uczęszczały do szkoły w Gruszowie Wielkim, a z Lipin do Szarwarku. Dzieci będą mieć zapewniony dojazd wraz z uczniami gruszowskiego gimnazjum.

Projekt reorganizacji przygotowany został w oparciu o wnioski z analizy ekonomicznej i organizacyjnej szkół oraz sytuacji demograficznej w gminie. Obliczono, że powyższe zmiany dadzą 42 tys. złotych oszczędności w przypadku przedszkoli i 167 tys. w szkołach podstawowych, z uwzględnieniem wydatków na dowóz uczniów z Lipin i Sutkowa.
Podczas najbliższej sesji radni ostatecznie zdecydują, które ze zmian zostaną wprowadzone. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl