To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   I Pogórzańska Biesiada w Gromniku   -   04/5/2007
W niedzielę 6 maja w Gromniku zaplanowano Festyn Rodzinny, który będzie zarazem inauguracją tegorocznych Biesiad Pogórzańskich. Ich cykl (w sumie odbędzie się 10 podobnych imprez) organizuje Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w ramach projektu "Korzenie Przyszłości Pogórza i pilotażowego programu LEADER +. Na pogórzańskie biesiady zapraszani są chętni nie tylko z naszego regionu.

Ogloszenie
>

-Będziemy odkrywać tajemnice Pogórza, jego urocze krajobrazy, wzgórza i doliny, zabytki, a pomiędzy nimi szlaki turystyki pieszej, rowerowej, konnej. Będziemy odkrywać smak potraw regionalnych, tutejsze produkty regionalne, wyroby rzemiosła, rzeźby i malarstwo, artyzm tutejszych twórców. Będziemy grać i śpiewać, będziemy tańczyć po naszemu, po pogórzańsku. Będziemy odkrywać tajemnice tutejszej historii i kultury. Będziemy odkrywać to, co tutaj na Pogórzu najpiękniejsze, czyli wszystko - czytamy w oficjalnym zaproszeniu organizatorów na cykl pogórzańskich biesiad.
Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju, które tworzą gminy : Tuchów, Gromnik, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski oraz Szerzyny, powstało w wyniku realizacji projektu „Korzenie Przyszłości Pogórza” w ramach Schematu I, Pilotażowego Programu „Leader+”.
Na cykl biesiad pogórzańskich zapraszani są goście z całego regionu tarnowskiego i całej Małopolski. Mile widziani są także turyści z reszty kraju i spoza jego granic.

Program I POGÓRZAŃSKIEJ BIESIADY W GROMNIKU, która rozpocznie się w gromnickim parku w niedzielę 6 maja o godzinie 14:00, przewiduje m.in. : Pogórzański Festiwal Piosenki, pokaz pogórzańskich tańców ludowych w wykonaniu najmłodszych, występy młodzieżowych zespołów muzycznych, pokazy strażackie OSP Gromnik, koncert Orkiestry Dętej z Siemiechowa, konkursy (m.in. na tradycyjne robienie masła rzut jajkiem do manekina, cięcie drewna ręczną piłą dla Pań, przewijanie dziecka i picie z butelki mleka), koncert kapeli i grupy śpiewaczej „Siemiechowianie”. Usłyszeć też będzie można gawędziarkę z Policht Panią Zofię Gucwa.
Gwiazdą wieczoru będzie (ok. godziny 20:20) kabaret "KOCIUBA".
Około godziny 21:30 zaplanowano z kolei początek zabawy tanecznej, która potrwa do późnej nocy. Wystąpi zespół „Alamba Band”.
Podczas Festynu nie zabraknie stoisk spożywczych, na których skosztować będzie można - oprócz grillowych kiełbasek - wyrobów pszczelarskich, bigosu myśliwskiego, flaków pogórzańskich, pieczywa z chojnickiej piekarni, smalcu z kiełbasą, cebulą i chleba wiejskiego a także bułek wypiekanych przez babcie z Golanki. Swoje torty prezentować będzie Ewa Burnat.
A wszystko to w artystycznym anturażu wystaw malarstwa i rzeźby – P.Kwieka, Adama Cichońskiego, Stanisława Sochy, haftu oraz kowalstwa kutego .

Kolejne biesiady pogórzańskie z cyklu „odkrywanie tajemnic” odbędą się:
- 2 i 3 czerwca – „Pogórzańska biesiada bez granic - europejskie spotkania” w Tuchowie
- 24 czerwca – „Pogórzańskie potyczki strategiczne” w Rzepienniku Strzyżewskim
- 15 lipca – „Pogórzański jarmark ludowy” w Szerzynach
- 15 sierpnia – „Pogórzańskie święto ziarna i słomy” w Rzepienniku Strzyżewskim
- 19 sierpnia – „Pogórzański piknik twórczości artystycznej” w Gromniku
- 2 września – „Pogórzańskie święto produktów regionalnych” w Szerzynach
- 9 września – „Pogórzańska biesiada młodzieży” w Tuchowie
- 16 września – „Pogórzański festiwal kultury” w Ryglicach
- 14 Lutego 2008 r. – „Pogórzański Święty Walenty - tradycje lubeckie” w Ryglicach
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 3, 2022 19:20:38
IP     : 3.225.221.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html