To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert Tomka Lipińskiego   -   05/5/2007
W Piwnicach TCK w najbliższy piątek wystąpi Tomek Lipiński - legendarny wokalista i gitarzysta, autor piosenek i kompozytor, lider i współzałożyciel „Brygady Kryzys”, „Tiltu” i „Fotoness”, związany przez pewien czas także z „Izraelem”. Artysta zagra jak najbardziej akustycznie i solo, występując z utworami z repertuaru zespołu „Tilt”.

Ogloszenie
>

Tomek Lipiński ma już na swoim koncie solowe nagrania (album „Nie pytaj mnie” z 1994 roku); od roku 1984 daje recitale w klubach i salach koncertowych całej Polski, a ostatnio także w Wielkiej Brytanii. W latach 1991 – 93 pisał felietony dla „Tylko Rocka”, udzielał się aktorsko, w dorobku ma muzykę do kilku filmów, m.in. do „Słodko – gorzki” (w 1996 roku dostał nagrodę na XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych). Na jego solowe występy z towarzyszeniem gitary akustycznej i harmonijki ustnej składają się największe przeboje Tiltu i Brygady Kryzys oraz piosenki filmowe i te z jedynej dotychczas solowej płyty.
Pierwszy tak naprawdę był chyba „Tilt”, powstały w 1979 roku. Dwa lata później Lipiński wraz z Robertem Brylewskim założył Brygadę Kryzys. Oba zespoły pojawiały się i znikały, odradzając znów i zmieniając skład, a Brygada Kryzys wciąż koncertuje. Obok twórczości solowej, muzyki teatralnej i filmowej na przestrzeni lat nie brakowało współpracy z różnymi artystami i zespołami, w tym z Izraelem, Fotoness, raperami Vieniem i Pelem czy z Piotrem Banachem. Tomek Lipiński jest autorem wielu popularnych piosenek, takich jak „Centrala”, „Mówię ci że”, „Jeszcze będzie przepięknie”, „To co czujesz to co wiesz”, nagrywanych także przez innych wykonawców - Hey, T.Love czy Indios Bravos. W życiu podejmował rozmaite wyzwania - był producentem i twórcą programów tv, dyrektorem w międzynarodowej firmie fonograficznej, projektantem graficznym, felietonistą "Tylko Rock"... Urodzony i wychowany w Warszawie, mieszkał także w Sopocie i Krakowie.
Cena biletu: 15 zł.
Piwnice TCK, 11 maja, godz. 19:00 ZAPROSZENIE !
Mamy jedno podwójne zaproszenie na koncert Tomka Lipińskiego dla inTARnauty, który nadeśle nam swoje zgłoszenie i będzie miał nieco szczęścia w piątkowym losowaniu. Czekamy do godziny 15:30 11 maja.
Do tego czasu na nasz adres: redakcja@intarnet.pl można nadsyłać zgłoszenia z tematem wiadomości TILT, a w środku wiadomości zawierające dane kontaktowe - imię, nazwisko + nr. tel. kontaktowego. Zwycięzców o wygranej poinformujemy niezwłocznie, drogą telefoniczną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 3, 2022 20:19:37
IP     : 3.225.221.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html