Piłkarski weekend – podsumowanie   -   08/5/2007
Okocimski przed własną publicznością musiał uznać wyższość rzeszowskiej Stali. Kolejny komplet punktów wywalczyła natomiast tarnowska Unia. Ważne zwycięstwo zanotowała również Tuchovia, natomiast Polan rozgromiony został w Niepołomicach. W Niecieczy miejscowy Bruk-Bet pokonał tarnowski Metal. Pewne zwycięstwo odniósł również zespół Wolanii. W tarnowskiej okręgówce dość pechowo zremisowała Tarnovia. Niespodziewanie z Skrzyszovią punkty straciła ekipa z Dąbrowy Tarnowskiej.

>

Już w najbliższą środę (9 maja) o godzinie 17:00 na stadionie w Wojniczu odbędzie się finałowe spotkanie Pucharu Polski. O trofeum walczyć będą ekipy trzecioligowego Okocimskiego oraz czwartoligowej tarnowskiej Unii.

Okocimski Brzesko – Stal Rzeszów 0:2
W Brzesku wszyscy liczyli, że po ostatniej zwycięskiej serii i tym razem uda się wywalczyć komplet punktów choć przeciwnik to czołowy zespół ligowej tabeli. Tym razem spotkał ich jednak spory zawód ponieważ podopieczni trenera Kordeli schodzili z boiska pokonani. Losy meczy rozstrzygnęły się po przerwie. W 59 minucie po strzale Szczoczarza goście zdobyli prowadzenie. Próbujących zdobyć wyrównującego gola Okocimski odkrył się, co Stal wykorzystała w ostatniej minucie meczu.

Unia Tarnów – Lubań Maniowy 1:0
Trwa dobra seria piłkarzy tarnowskiej Unii, którzy tym razem zdobyli komplet punktów w meczu z solidnym zespołem Lubania Maniowy. Początek spotkania należał do tarnowian co przyniosło efekt w 21 minucie meczu. Po faulu w polu karnym Rodaku sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Popiela. Na początku drugiej części meczu idealnej sytuacji nie wykorzystał Radliński, który mając przed sobą tylko bramkarza gości strzelił nad poprzeczką. Lubań bliski zdobycia bramki był w 68 minucie meczu, kiedy to Unię od straty bramki uratował słupek.

Tuchovia Tuchów – Orzeł Dębno 3:0
W meczu dwóch zespołów walczących o ligowy byt lepiej zaprezentowała się Tuchovia i odniosła zasłużone zwycięstwo. Pierwszego gola zdobył w 22 minucie Stachoń. W 73 minucie gospodarze prowadzili już dwoma bramkami po strzale Wójcika. Zespół z Dębna „dobił” w doliczonym czasie gry Macioszek.

Puszcza Niepołomice – Polan Żabno 8:2
Wynik tego spotkania mówi sam za siebie. Czwarty zespół ligowej tabeli całkowicie rozbił ekipę z Żabna, którą stać było tylko na dwa trafienie w tym jedno było golem samobójczym. Drugiego gola dla Polanu zdobył Chrobak.

Bruk-Bet Nieciecza – Metal Tarnów 1:0
Lider odniósł kolejne zwycięstwo choć tym razem nie było ono przekonujące. Przewaga ekipy z Niecieczy w przekroju całego meczu udokumentowana został tylko jedną bramką, którą w 36 minucie zdobył Biedroński.

Wolania Wola Rzędzińska – Gród Podegrodzie 4:0
Dopiero po przerwie zespół z Woli Rzędzińskiej znalazł sposób na kurczowo broniący się zespół Grodu. Worek z bramkami otworzył w 52 minucie Roik. Potem do bramki rywala trafiali kolejno Gąsior, Kukuś oraz Kozioł. Niestety to zwycięstwo niewiele zmieniło sytuację Wolanii w ligowej tabeli ponieważ komplet punktów zdobyła również ekipa Popradu do której Wolania traci 5 punktów.

Gosłavia Gosławice – Tarnovia 1:1
Pechowy remis ekipy z Tarnowa, która trzy punkty straciła w 90 minucie spotkania. „Tovia” prowadziła w tym spotkaniu od 23 minuty po strzale Minnicha.

Luks Skrzyszów – Dąbrovia 0:0
Dąbrovia była w tym meczu zdecydowanym faworytem i remis wywalczony z ostatnim zespołem w ligowej tabeli na pewno można traktować w kategorii dużego rozczarowania. Dodatkowo goście kończyli mecz w osłabieniu ponieważ za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Mikoś

Date        : Thu, March 28, 2024 14:15:19
IP          : 18.234.165.107