Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Sesja w sprawie zmian oświatowych - za tydzień   -   17/2/2004
Nie milkną protesty rodziców i uczniów tarnowskich placówek oświatowych, które mają być zlikwidowane bądź przeniesione. Prezydent Bień "mięknie" tylko w jednej kwestii. Chodzi o planowane połączenie Zespołu Szkół Kolejowych i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Pozostałe projekty planu restrukturyzacji pozostają jednak bez zmian. Większość z nich została negatywnie zaopiniowana w ubiegłym tygodniu przez komisję oświaty Rady Miasta. Ostateczne decyzje zapadną podczas sesji, która odbędzie się już za tydzień.

Ogloszenie

Jeszcze raz potwierdzono, że nie będzie likwidowana Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnowie, która nadal pozostanie ze statusem szkoły integracyjnej. Zostanie zlikwidowany za to obwód szkolny "jedenastki", co wzbudziło pewne wątpliwości rodziców i nauczycieli.
Jak tłumaczy dyrektor miejskiego wydziału edukacji i sportu, Stanisław Świerczek, takie są jednak wymogi ustawowe. Jak powiedział, ustawa o systemie oświaty w tym punkcie mówi wyraźnie, że szkoła integracyjna nie może mieć obwodu szkolnego.
Przypomnijmy, że z pomysłu zlikwidowania SP 11 prezydent wycofał się, informując o tym na konferencji prasowej w tarnowskim magistracie w czwartek, 5 lutego. Podtrzymuje natomiast wszystkie pozostałe pomysły zlikwidowania szkół, poza - być może - jednym.
Tym wyjątkiem jest propozycja rozwiązania Zespołu Szkół Kolejowych i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i utworzenia z tych dwóch placówek szkolnych jednego organizmu oświatowego.
- Całość przedstawionego przeze mnie planu restrukturyzacji oświaty uważam za w pełni uzasadniony, z wyjątkiem, być może, tej jednej właśnie propozycji, nad którą się teraz zaczynam wahać - powiedział nam w piątek prezydent Bień. - I to nie z przyczyn organizacyjnych czy ekonomicznych. Rodzi się natomiast pytanie, czy antagonizmy w tych dwóch szkołach nie są aż tak duże, że mogłoby po połączeniu tych placówek dochodzić w nowym zespole szkół do jakichś niedobrych sytuacji.

Szkoły, które prezydent wskazał do likwidacji, bronią się na różne sposoby. Na przykład społeczność SP 12, najmniejszej szkoły w mieście, bo liczącej obecnie zaledwie 106 uczniów w sześciu klasach, chce utworzyć u siebie szkołę podstawową niepubliczną i być może tej właśnie treści wniosek trafi na sesję RMT.
Polegałoby to na tym, że szkoła otrzymywałaby od miasta taką część subwencji oświatowej, jaka należy się jej z budżetu państwa. Przy okazji nie musiałoby być utrzymane pensum godzin dla nauczycieli.
Jak zapowiedziała już dyrektor SP 12, nauczyciele, którzy zgodziliby się nadal pracować w szkole niepublicznej, mieliby pensum 22 godzin zamiast 18. Miasto miałoby też przekazać budynek, w którym mieści się obecnie "dwunastka" oraz pomóc częściowo w jego wyremontowaniu.
Przeciwko planom likwidacji ich szkoły protestują nadal nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 5. Uważają, że prezydent chce ich dzieciom odebrać bardzo dobre warunki nauki w placówce szkolnej przy ul. Skowronków. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(17-02-2004) UCZEŃ :
Dlaczego wiadomości docierają tak póżno.Możę to cenzura???????????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2004) Kaśka :
A co masz na myśli UCZNIU ? Kto niby te wiadomości opóźnia ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2004) Kenna :
W Gazecie Krakowskiej z dnia 17 lutego pan prezydent powiedział...cytuję.."że inwestowanie w młodzież to jedno z założeń jego programu wyborczego" Dotyczy to stypendium grodzkiego, ale czy aby obecne posunięcia dot. likwidacji szkół i małe nakłady finansowe na oświatę miały coś wspólnego z hasłami wyborczymi w/w Pana?? Tak, tak zaraz Panowie na forum zrobią mi wykład z zasad ...czegos tam....itd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2004) LU :
Kto się nie zgadza z projektem Bienia niech przyjdzie na demonstracje 24 lutego - wtorek 8:30, przed Salę Lustrzaną. NIE DAMY LIKWIDOWAĆ SZKÓŁ ,ani podnośić cen wody w Tarnowie!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2004) Agnieszeszka :
jezu ludzie opanujcie sie- trzeba robic reformy a jak je robic ? decyzja o zamknięciu niektórych szkół jest konieczna!!!!!!! jest niż demograficzny - zrozumcie to wreszcie lepiej miec klase 36 oso niz dwie mniejsze i dwa razy tyle nic nie robiących nauczycielek !!!!!! decyzja o likwidacji tych a nie innych szkół jest słuszna- Prezydent wybrał te które maja najmniejszą ilośc uczniów i łatwiej będzie im sie przenieść do innych szkół zastanawia mnie tylko jedno dlaczego nie było takiej "afery" kiedy pielęgniarki były zwalniane lub przechodziły na 3/4 etatu nie uwazacie że nauczycielki prtzyzwyczaily sie jeszce za czasow PRL ze obchodzi się z nimi jak ze zgniłymi jajami!!! może wreszcie wystarczy tych przywilejów i nadskakiwania jesli po dkatem ekonomicznym szkoly nadaja sie do likwidacji- to likwidowac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2004) ja :
Do Agnieszki - Ty nie wiesz co to jest klasa 36 osób a jesli by tak mysleć to moze klasy 50 osobowe ,a oszczędności beda jeszcze większe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl