To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
  Wolontariusz aresztowany i napiętnowany   -   15/10/2003
Trzęsienie ziemi w tarnowskim Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Nowe władze Koła zwołały dziś specjalną konferencję prasową, podczas której odniosły się do bulwersujących zdarzeń, jakich dopuścił się wolontariusz, oskarżony o wykorzystywanie seksualne upośledzonych intelektualnie dziewcząt - uczestniczek Warsztatów Terapii Zajęciowej. Mężczyzna został właśnie aresztowany i osadzony w Zakładzie Karnym w Krakowie.

Ogloszenie
>

Wolontariusz zajmował się transportem podopiecznych Stowarzyszenia.
W przekazanym dziś mediom "Oświadczeniu" nowe władze tarnowskiego Koła PSOUU podkreślają , że Prokuratura Rejonowa w Tarnowie prowadzi postępowanie przygotowawcze w tej sprawie właśnie na wniosek działaczy Stowarzyszenia. W trakcie prowadzonego postępowania ujawniono, że wykorzystywane seksualnie były także trzy pracownice placówek Stowarzyszenia.
W oświadczeniu czytamy dalej:
" Po ujawnieniu tych wstrząsających faktów Zarząd Koła podjął zdecydowane działania, polegające na odsunięciu od pełnionych obowiązków osób bezpośrednio związanych z tymi wydarzeniami. Wolontariusz-kierowca nie świadczy już dla nas usług. Natomiast jego żona, będąca przewodniczącą Zarządu Koła Stowarzyszenia, została odwołana z pełnionej funkcji. Po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, na którym obecnie przebywa, zostanie jej wręczone wypowiedzenie z pracy, bez prawa do jej świadczenia.
W trosce o naszych podopiecznych oraz o dobre imię Stowarzyszenia, zarząd podjął też decyzję o wymianie zamków w drzwiach wszystkich naszych placówek.
Ponieważ Prokuratura Rejonowa w Tarnowie, prowadząca sprawę, nie zakończyła jeszcze działań, zarząd nie informuje o innych rozwiązaniach. Nie wyklucza się zmian personalnych na stanowiskach, jeśli w trakcie prowadzonego postępowania okaże się, że inne osoby naraziły na szwank dobre imię Stowarzyszenia lub nie podjęły działań, które przyczyniłyby się do ograniczenia cierpień naszych podopiecznych.
Zarząd Stowarzyszenia zamierza teraz zrobić wszystko, aby przywrócić dobre imię specjalistycznym placówkom, które mają chronić i świadczyć pomoc osobom upośledzonym intelektualnie. Zarząd jest przekonany, że obecne zdecydowane oraz przyszłe działania pozwolą odzyskać zaufanie, jakim Stowarzyszenie zostało obdarzone przez upośledzonych intelektualnie oraz ich opiekunów. "
Oświadczenie podpisała nowa Przewodnicząca Zarządu Koła - Lucyna Cichoń.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 12, 2024 23:49:28
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html