Piłkarski weekend – podsumowanie   -   14/5/2007
Okocimski wywalczył komplet punktów w Małogoszczy w meczu z miejscową Więrną. Dość niespodziewanie czwartoligową serię meczów bez porażki tarnowskiej Unii przerwał zespół Orkana. Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawiła Tuchovia, remisując z faworyzowaną Alwernią. W meczu z liderem poległ natomiast zespół Polanu. W V lidze kolejne wysokie zwycięstwo Bruk-Betu. Wyjazdowe zwycięstwo odniósł również zespół Wolanii, natomiast przed własną publicznością wygrał tarnowski Metal. W tarnowskiej okręgówce odnotowujemy remis Tarnovii z wiceliderem tabeli oraz zwycięstwo Dąbrovii.

Skromne zwycięstwo w III lidze
Wierna Małogoszcz - Okocimski Brzesko 0:1

Okocimski powinien wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej ale kolejny raz zawiodła skuteczność. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Kozieł w 35 minucie meczu. Gra „Piwoszy” może nie zachwyciła ale cel w postaci zwycięstwa został osiągnięty.

Przerwana seria
Orkan Szczyrzyc - Unia Tarnów 4:0

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Wydawało się, że Unia odniesie kolejne zwycięstwo z jednym z najsłabszych zespołów w IV lidze. Rzeczywistość okazała się jednak całkowicie inna. Unia nie tylko nie zdobyła punktów ale przegrała bardzo wysoko tracąc trzy bramki w ostatnich 7 minutach meczu. Jedynym usprawiedliwieniem „Jaskółek” jest fakt, że w meczu z Orkanem zabrakło kilku czołowych graczy.

Remis z faworytem
Alwernia – Tuchovia 1:1

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawił zespół z Tuchowa, który na trudnym terenie zdołał wywalczyć cenny jeden punkt. Tuchovia prowadziła po strzale w 37 minucie Ropskiego ale kwadrans po przerwie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania strzałem z rzutu karnego.

Ambicja to za mało
Polan Żabno – Przebój Wolbrom 0:1

W meczu z liderem Polan walczył ambitnie ale nie wystarczyło to żeby urwać punkty liderowi. Goście bramkę zdobyli już w 10 minucie. Gracze z Żabna mieli bramkowe sytuacje ale wyrównującego gola nie udało się zdobyć.

Zmiana taktyki
Dunajec Nowy Sącz – Bruk-Bet Nieciecza 1:5

Kolejne wysokie zwycięstwo lidera z Niecieczy. W przerwie spotkania kiedy wynik meczu był już przesądzony trener Marcin Jałocha zmienił ustawienie swojego zespołu na 4-4-2, które jak sam stwierdził jest próbą przed występami na IV ligowych boiskach. Pierwszy sprawdzian wypadł całkiem dobrze ponieważ Bruk-Bet dołożył rywalowi jeszcze dwie bramki.

Wolania goni wicelidera
Wisła Szczucin – Wolania Wolania Wola Rzędzińska 1:2

W Szczucinie Wolania rozpoczęła od mocnego uderzenia ponieważ już po 13 minutach prowadziła dwoma bramkami. W 3 minucie meczu bramkę zdobył Roik, a drugiego gola zdobył Kozieł. Po przerwie gospodarze próbowali odrabiać straty ale udało im się raz zaskoczyć defensywę Wolanii tylko raz. Punkty w tej kolejce stracił zespół Popradu i ekipa z Woli Rzędzińskiej do wicelidera traci już tylko 3”oczka”.

Rodzinne strzelania
Metal Tarnów – Biegoniczanka Nowy Sącz 3:1

Metal w walce o ligowy byt zdobył bardzo ważne punkty, które zawdzięcza skutecznym braciom Gromadzkim, którzy podzielili się łupem bramkowym. Po bramkach w 21, 51 i 52 minucie meczu gospodarze prowadzili już 3:0. Kontaktowego gola goście zdobyli w 77 minucie.

Sprawiedliwy podział punktów
Tarnovia – Rylovia 1:1

Jeszcze dobrze nie rozpoczęło się spotkanie, a goście zdobyli prowadzenie. Była to dokładnie 53 sekunda meczu. Bramkę na wagę jednego punktu Tarnovia zdobyła w 61 minucie kiedy to błąd defensywy gości wykorzystał Rokoczy.

Pewne zwycięstwo
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska – Radłovia 2:0

Faworyzowany zespół z Dąbrowy Tarnowskiej odniósł pewne zwycięstwo zdobywając bramki w drugiej części spotkania. W 55 minucie strzałem głową golkipera gości pokonał Fijał natomiast wynik meczu ustalił Ogara po indywidualnej akcji.

Date        : Fri, April 26, 2024 22:02:02
IP          : 13.58.82.79