To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   “Krakowski Wianek” w Szczurowej   -   25/5/2007
Po raz dwudziesty szósty w parku w Szczurowej, w dniach 26 i 27 maja odbędzie się Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel Ludowych i Grup Śpiewaczych im. Jędrzeja Czerniaka “Krakowski Wianek”. W tym roku po raz pierwszy zostały zaproszone do udziału w Przeglądzie działające na terenie całego regionu krakowskiego i pogranicza krakowsko-rzeszowskiego Małopolski młodzieżowe i dorosłe zespoły regionalne, kapele ludowe i grupy śpiewacze oraz soliści instrumentaliści.

Ogloszenie
>

Głównym celem Przeglądu jest konfrontacją dokonań artystycznych dorosłych zespołów regionalnych, kapel ludowych i grup śpiewaczych, popularyzacja, ochrona i dokumentacja amatorskiej twórczości artystycznej i zespołowych form w dziedzinie tańca, muzyki i śpiewu ze szczególnym uwzględnieniem całego bogactwa i tradycji regionu Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego i pogranicza krakowsko-rzeszowskiego. Konkurs przyczynia się do ochrony dziedzictwa kulturowego Małopolski, integruje region krakowski z zachowaniem różnorodności kulturowej wschodniej i zachodniej jego części, a także wzbogaca ofertę kulturalną województwa. Dla wszystkich grup impreza stanowi jedyną możliwość oceny aktualnego poziomu merytorycznego, co pozwala zdiagnozować stan i równocześnie wytyczyć kierunki działania ruchu folklorystycznego tej części Małopolski. Jest także doskonaleniem warsztatu artystycznego zespołów regionalnych, kapel ludowych i grup śpiewaczych, a wieloletnia tradycja imprezy (26 lat) spowodowała trwałe wpisanie jej w panoramę działań kulturalnych w regionie.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się: 13 zespołów regionalnych, 12 kapel ludowych i 18 grup śpiewaczych oraz 2 instrumentalistów z powiatów: chrzanowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, myślenickiego, olkuskiego, tarnowskiego, wielickiego. Komisja Artystyczna pod przewodnictwem Aleksandry Boguckiej – etnomuzykologa z Krakowa oraz Janiny Kalicińskiej – choreografa z Krakowa, Wiesławy Hazuki – choreografa z Tarnowa, Jadwigi Adamczyk i Aleksandra Smagi - muzyków z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu dokona oceny prezentowanych programów biorąc pod uwagę następujące kategorie: zespoły prezentujące formy autentyczne, zespoły prezentujące formy opracowane artystycznie, kapele ludowe i grupy śpiewacze. Najlepsza grupa śpiewacza i kapela ludowa wyłoniona w trakcie Przeglądu zostanie rekomendowana do uczestnictwa w 2008 roku, w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych Kazimierzu Dolnym n/Wisłą. 27 maja na zakończenie Przeglądu zaplanowany został gościnny występ Zespołu Regionalnego Krakowiacy Ziemi Brzeskiej z Brzeska oraz Zespołu Regionalnego Mszalniczanie z Mszalnicy.

Impreza odbywa się pod patronatem Romana Ciepieli, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego i Mariana Zalewskiego, wójta gminy Szczurowa; organizatorami są: Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej i Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie. Przegląd rozpocznie się w dniu 26 maja (sobota) o godz. 14:00; prezentacje konkursowe trwać będą do godziny 18:25. Drugą część imprezy zaplanowano na godz. 12:00 dnia następnego – finał o 20:25.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 3, 2022 18:14:47
IP     : 3.225.221.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html