Justyna Dziurawiec w polskiej kadrze   -   25/5/2007
Zawodniczka „Wolani” Justyna Dziurawiec brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Polski została powołana do kadry polskiej na Międzynarodowy Turniej Judo, który odbędzie się w Szczyrku w dniach 26-27 maja br.

To nie pierwszy sukces tej młodej zawodniczki z Woli Rzędzińskiej. Dwa lata temu na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Szczyrku zajęła V miejsce. W tym samym roku, na Mistrzostwach Małopolski w Zakopanem wywalczyła miejsce II, natomiast rok później na takim samym turnieju zdobyła tytuł Mistrzyni Małopolski w kategorii juniorów młodszych.W ubiegłym roku Justyna zakwalifikowała się także do Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w kategorii junior młodszy. W turnieju tym, mającym rangę Mistrzostw Polski, bierze udział tylko kilka najlepszych zawodniczek z kraju.
Sekcja judo w UKS „Wolania”, której zawodniczką jest Justyna, liczy blisko 60 zawodników, trenujących pod opieką trenera Tomasza Wojdana – byłego zawodnika Wisły-Kraków, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i Wicemistrza Świata z 2004 roku.
Justyna ma szesnaście lat i jest uczennicą Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej (pp)

Date        : Thu, April 25, 2024 01:42:55
IP          : 3.136.18.48