To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Noc Świętojańska   -   31/5/2007
“Święto Kupały”, “Wianki”, “Sobótki” - wreszcie: “Noc Świętego Jana”, podczas której w przeszłości, zgodnie z ludowymi przekazami, poszukiwać powinniśmy magicznego kwiatu paproci. Nazwy się zmieniały, tradycja pozostała; w tym roku, zarówno w Tarnowie, jak i w kilku miejscach w całym regionie, już to 23 czerwca, już to dzień później nie zabraknie tego wieczora organizowanych przez samorządy imprez. Co ważne – w naszym mieście zmieni się lokalizacja – z Parku Strzeleckiego na promenadę przy Wątoku.

Ogloszenie
>

Organizowaną od kilku lat, cieszącą się ogromną popularnością imprezę Tarnowskie Centrum Kultury postanowiło w tym roku przenieść z Parku Strzeleckiego do centrum miasta, na nową promenadę nad Wątokiem. Noc Świętojańska (23 czerwca, godz. 17:00 – 23:00) tradycyjnie będzie miała formę czarodziejskiego wieczoru – widowiska, pełnego guseł, muzyki i światła; nie zabraknie więc słowiańskiego obyczaju puszczania wianków czy poszukiwania legendarnego kwiatu paproci. Program imprezy, utrzymany w charakterze pikniku adresowany jest dla kilku pokoleń – część pierwsza to propozycje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, część druga – to koncerty muzyki rockowej i folkowej.
W programie plenerowe prezentacje tarnowskich zespołów młodzieżowych – laureatów Przeglądu Młodych Talentów, teatr ognia “Dzieci Ognia”, koncert zespołu “Kraffcy” (m.in. ciekawe aranżacje hitów Georga Michael'a, Red Hot Chili Peppers, Jamiroquai, Madonny, Smiple Red czy Krawvitz'a), widowisko muzyczne “Pieśni Miłości i Nienawiści”, z piosenkami i tekstami Leonarda Cohena (org. Tarnowski Teatr), koncert Kasi Rodowicz, uważanej za jedną z najciekawszych polskich wokalistek, tańce przy świetle księżyca, przemarsz Słowian z pochodniami, puszczanie wianków – czarodziejskie widowisko na wodzie, atrakcje dla dzieci, ciepły i zimny bufet oraz finałowy pokaz ogni sztucznych.

Poza tarnowskimi propozycjami, na Świętojańską Noc Muzealną zaprasza także, ale w dniu 24 czerwca, na godzinę 18:00, Muzeum Zamek w Dębnie. Tego samego dnia, na godzinę 15:00 będzie można wybrać się również do Siekerczyna koło Ciężkowic na Festyn Św. Jana, nad zalew w Narożnikach na Sobótki Radgosko-Dąbrowskie lub do Szczucina, na Wianki nad Wisłą, które w tym roku wbudowane zostały w program Dni Szczucina.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:44:16
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html